Polecane posty

Piotr3p    20

Około czwartku-piątku ruszam dalej ze żniwami około 100 ha do koszenia ( usługi ) na razie remont bizona ( w niedzielę uległ zapaleniu ) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

Jak jest mało przejazdów to 10 ha dziennie kładę. A jak jest w kawałku to już całkiem miodzio :P i wiadomo tez od zboża np jęczmień trzeba wolniej kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barry668    0

juz prawie po zniwach gryki 1ha tylko zostal

pszenzyto fredro 7,5-8 t/ha

pszenica ozon 10-11 t/ha

 

mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

u nas Ci co mają grubery stoją na podwórku bo nie da rady robić, dobrze że my talerzówkę kupiliśmy:) już 15h osadem nawiezione jeszcze 7 hektarów i obornik i orka ale musi popadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

W moim regionie są wioski gdzie może z 10% skoszone. Sam ma tylko 4ha z 23, reszta czeka. Niby od tygodnia nie pada, ale jest wilgotne powietrze i dziś rano wilgotność pszenżyta wynosiła około 20%.

To co skosiłem pszenżyto - na 2 ha 9,5 pełnych zbiorników bizonowskich., Na działce gdzie od kilku lat nie było wapna, przy takiej samej uprawie plon nie przekroczył 5ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    27

wczoraj skończyłem zwożenie bel żniwa zakończone i dobrze bo pada troszkę teraz ale na podorywki znowu za sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2812820    3588

U mnie to już tylko mieszanki zostały, miałem ciąć w sobotę jedno pole, ale nie wiadomo, jak z pogodą będzie. W nocy popadało, ale to za mało jak na taką suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U nas żniwa nieliczni zaczęli, ciągle leje końca nie widac.

Dokładnie.

W mojej okolicy może 10% wykoszone.

1 dzień leje drugi słońce i tak na okragło.

Taka pogoda ma być do końca następnego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Pszenica skoszona i mile zaskoczony jestem

Boomer na gorszym stanowisku 8t z ha bardzo grube ziarno.

Meteor na lepszym stanowisku 7,6t ciekawe co by było jak byłby to Ozon który miał być!

Zapomniałem dodać że wszytko zważone,na oko to bym powiedział że jeszcze lepiej sypały.

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dałby też 8 albo ciutke ponad 8 ton/ha

 

juz prawie po zniwach gryki 1ha tylko zostal

 

pszenica ozon 10-11 t/ha

 

mazowieckie

z 1.5 ha? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Jest to mozliwe:D u mnie Ozon z 70 arow dal +/- 7ton....siany po jeczmieniu ale I-II kl...

Sailor na tej samej ziemi dal 9,1/ha

Ozon na innym kawalku po ugorze II-III kl 8,4t...calosc zwazona...

wszystkie maja bardzo grube ziarno...powiedzialbym ze chyba nawet grubsze niz C1...

 

aaa i jeszcze Natula 90 ar....8,5 worka big bag...ziarno tez ladne..

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Ż niwa skończone sredni plon 10 ton z ha

Ciekawy jestem i to bardzo co ci tak średnią podbiło jak piszesz w temacie ,,pszenżyto'' że sypneło 7 ton. ;) Pisarz z Ciebie dobry..... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Z niepokojem obserwowałem dziś niebo bardzo zachmurzone od wschodu jak nie popada to jutro będę po kombajnowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Ciekawy jestem i to bardzo co ci tak średnią podbiło jak piszesz w temacie ,,pszenżyto'' że sypneło 7 ton. ;) Pisarz z Ciebie dobry..... :P

ko;ega pewnie podał plon ziarno+słoma :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No i pada już prawie 2 h... Swoje skończone tylko jeszcze ze 3 h usług zostało i koniec żniw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

już 15h osadem nawiezione

 

ten czarny syf ze Świerkocina rozsypujesz?

cudów sie nie spodziewaj, na kolejny rok troche azotu da, ale za dwa lata juz nie bedzie żadnego pozytywnego efektu a zostanei tylko zakwaszona gleba.

 

Pare lat temu sie na to zdecydowałem, przywieźłi mi ponad 100 aut, rozwalałem chyba ze 2 tygodnie i nie uważam, zeby stosowanie tego to była jakaś bardzo dobra decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

dalej opowiadajcie bajki po 9 ton z ha bez nakladu

moj posrednik od zboza ,zanim u nas zaczeli kosic pszenice juz wiedzial jakie to dobre plony sa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

przestój od początku tygodnia, na zniwa trzeba czekać z tydzien aż wszystko wyschnie co dzień deszcz,na polach jeszcze z 70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj