Polecane posty

damianbor    124

Popieram przedmówczynię. W lubelskim morga lub morg bo i tak niektórzy mówią ma 0.56 ha. Co do żniw to rzepaki już prawie wszystkie leżą. Scierniska po jęczmieniach ozimych już popodkładane. Pszenice ozime dopiero nieliczni zaczęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u mnie teść mówił na tą 0,56 morgą lubelską może przez to że u was tak jest chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

U mnie żniwa wcale nie zaczęte a pogoda sprzyja od tygodnia jak nie lepiej :( We wsi wiele gospodarzy już po żniwach, pierwszy skończył 22 lipca. Wszystko błyskawicznie dojrzało nawet pszenica jara już dobra, ale trzeba czekać za wujkiem, może dziś w końcu kombajn zamówi. Ciekawe jak będzie sypać bo u sąsiadów podobno plony jak szalone.

Edytowano przez PETECNC355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

A ja sobie leżę w chłodnym pokoju i jem drugiego dużego loda w oczekiwaniu na dojrzanie łubinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

u mnie dziś skoszone pszenżyto 4,5t z ha pierwszy rok po ugorze więc i tak dobrze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

mam do forumowiczów pytanie jeżeli zetnę słomę to ile dać mocznika na 1h do opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

A ja sobie leżę w chłodnym pokoju i jem drugiego dużego loda w oczekiwaniu na dojrzanie łubinu.

 

Czyli robimy to samo tylko że ja przed żniwami haha :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munio    0

Żniwa stop bo silnik spłoną:( Panowie może wiecie jakie są wymogi w PZU przy ubezpieczeniu mienia ruchomego, chodzi mi o posiadanie uprawnień czy ilość kg gaśnicy itp. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomq92    0

witam... mam problemik z kombajnem bo mi przenosnik slimakowy urwalo i koniecznie musze znalezc czesci do new hollanda 1540 z rura hydrauliczna... moze znacie kogos kto ma taki kombajnik do rozebrania na czesci???

prosze o szybka odp...

konkretnie jest mi potrzebna obrotnica przenosnika slimakowego którym sypie sie na przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Panowie nie chwalcie się tak tymi lodami bo jeszcze to jakiś mieszczuch przeczyta i znowu bedzie że na wsi to kasa z nieba leci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

No ale co zrobić jak rolnik ma na swoim zakład pracy. Zjadłem lody i się zdrzemnąłem i wyspałem burzę, wlało jak mało kiedy, nawet piorum walnął gdzieś niedaleko w cos bo wyły syreny i było widać dym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Tak szczerze mówiąc to niech ten mieszczuch sobie choć z 2-3 godziny w tym upale i kurzu przy żniwach popracuje to będzie wiedział jak to dobrze po pracy se poleżeć w chłodnym miejscu. Dziś deszcz przerwał pracę ale i tak jestem zadowolony bo w 1,5 dnia wytrzyskałem wszystkie usługi i klientom teraz owsy, mieszanki, pszenżyta j. itp dojrzewają a ja dziś zacząłem swoją mieszankę ale nie zdążyłem skończyć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

No było w wydarzeniach relacja ze żniw i dziennikarz na bizonie bez kabiny podczas koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

zyto wypadło słabo w tym roku no ale i nie mialo warunjków ;/ ale pszenzytko ladnie sypalo a dzisiaj owies(BINGO) sypal okrutnie dobrze trudno dokladnie powiedziec ale mysle ze bez problemu ponad 4 tony oddał z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

U nas 2-3 dni przerwy w koszeniu, po południu poszedł taki deszcz, że ostatni kawałek owsa leży plackiem ;/ jeszcze na jutro zapowiadają deszcze.

Nam zostało do skoszenia jeszcze 3,5ha owsa, 8ha jęczmienia i 5ha grochu.

 

Północna lubelszczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

dzisiaj skoszona pszenica 2.5ha, po zwarzeniu jednej przyczepy plon wyszedł 7.2t/ha ( mój rekord).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

u nas pszenica rekordowo dawała 7 ton, w tym roku na jednym polu blisko 9 ton a na reszcie z tego co widac to poniżej 7 ton nie zejdzie. Nawet u gospodarzy którzy nie dają wcale nawozu plony od 5 ton w góre coś niesamowitego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No było w wydarzeniach relacja ze żniw i dziennikarz na bizonie bez kabiny podczas koszenia.

 

A przy polu pewnie stał bus z prysznicem i ubraniem na przebranie :P Jeszcze się zapowiada na lepszy deszcz w nocy więc od jutra początek podorywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

W mojej okolicy ci co dobrze pilnowali to pszenice po 10 ton/ha sypią u mnie mimo że grzyb ją trochę zżarł to 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj