Polecane posty

jedrek75    2

powiat minski zniwa zaczete w sobote wczoraj skonczyłem o 10,30 dziś właśnie skończyłem zboże ładnie sypier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

owies na wyższych polach nadawał się do koszenia, sławko i bingo 5t/ha, dziś zaczeliśmy kosić bingo po rzepaku sypie ponad 6t/ha ale jest jeszcze sporo zielonego.

żyto hybrydowe czeka do końca tygodnia.

 

 

No, u mnie koło domu owies jeszcze zielony, ale na tym dużym polu gdzie 5 i 6 klasa już kosimy. Sypie 4,5t/ha.

Wykosiliśmy 1 ha jęczmienia jarego- wilgotność 11,7 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Jęczmień jary skoszony plon 6-6,5 t wilgotność 8,1%

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszk988    0

Cześć!

Mam pytanie...

żniw w tym roku nie mam za dużo, gdyz większa część mojego zboża spłonęła w pożarze.

W związku z tym mam pytanie. Wiem, że niektórzy piszą jakies wnioski o umorzenie rat podatku w związku z pojawieniem się trudnej sytuacji finansowej. Czy i ja mógłbym cos takiego napiać? Czy wiecie może czy gdzieś znajdę przykład takiego wniosku/prosby? Byłbym niezmiernie wdzięczn za odpowiedź.

Edytowano przez mariuszk988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

pisz do wójta/urzędu gminy. spytaj sołtysa. co tam napisać. powinni ci przyklepać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kolego kulawa_koza zapytaj swojego taty to Ci może powie ze w Polsce są swa rodzaje mórg ;) Przynajmniej u nas tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszk988    0

A mamy tu jakiegoś sołtysa? Bo mój to...

Dzis może uda mi się podjechac do gminy.

 

Dziękuję za odpowiedzi i nikomu nie zycze tego co mnie spotkało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Ten kto zna wie ze Morga pruska ma 0.26 ha (kujawsko-pomorskie/niemcy)

Morga polska ma 0,56 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Ja jeszcze czekam kilka dni na pszenice jarą bo ziarno jest już twarde ale jeszcze da się ziarno przegryźć więc kilka dni jeszcze i też będę po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

uroczyscie oswiadczam dzis zakonczylem zniwa,wlasnym nabytkiem bizonem.areal ktory wymlucil to 10ha.plon zadawalajocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

a ja nie wiem kiedy skończę ... codziennie jedna historia ... około godziny 15 wychodzi chmura i leje ... i tak juz od tygodnia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Jeden kawalek Ozona skoszony....plon 8,4/ha.....drugi Ozon i sailor musi jeszcze poczekac bo sloma troche zielonkawa....


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Ten kto zna wie ze Morga pruska ma 0.26 ha (kujawsko-pomorskie/niemcy)

Morga polska ma 0,56 ha

Ja kuj-pomorskie i u mnie morga 0,56 ha. U nas na wsi dziś koniec żniw oj nie jeden co ma 300 ha jeszcze nie skończy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

@szymi40 u mnie tak samo bo mam nawet taki kawałek i też się mówi na to morga.Co do żniw dzisiaj zwiezliśmy słome z owsa.Została tylko pszenica jara

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

u mnie jeszcze początku żniw nie ma ;) co niektórzy wyjechali tacy z tych bardziej sr***cych żarem ;) sprzęgła im warczą co 2 metry ;) a jeden nawet ugrzązł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrek75    2

Ten kto zna wie ze Morga pruska ma 0.26 ha (kujawsko-pomorskie/niemcy)

Morga polska ma 0,56 ha

słowol morga wzieło się od niemieckiego morgen i oznaczało areał jaki można zaorać koniem do południa czyli oznacza to iż nasi przodkowie byli pracowitrzy niż niemcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj