Polecane posty

Pawel9059    0

Witam, troche zmienie temat ale pilnie potrzebuje pomocy mianowicie zapycha mi sie co chwile mlocarnia w rekordzie i teraz pytanie czy jak ustawie duza szczeline na klepisku to bedzie lepiej czy im mniejsza tym lepsza. wszystkie podzespoly sa dobrze pas tez

 

Witam, troche zmienie temat ale pilnie potrzebuje pomocy mianowicie zapycha mi sie co chwile mlocarnia w rekordzie i teraz pytanie czy jak ustawie duza szczeline na klepisku to bedzie lepiej czy im mniejsza tym lepsza. wszystkie podzespoly sa dobrze pas tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale to pytanie nie w tym temacie.Są tematy związane z maszynami rolniczymi -Bizon

Szczelinę trzeba tak ustawić ,by wymłócała dobrze zboże,nie kruszyła ziarna.Ani żeby nie zostawało się zboże w kłosach,Sprawdz ,czy pas ciągnący młocarnie nie jest zbyt luzny i się nie ślizga.

A odnośnie tematu,u nas gm .Lubień ,i ciągnąć pod Włocławek ,patrząc żniwa ospale idą.poszczególne jednostki wykosiły.Ale dziś przejazdem przez Brześć Kujawski i okolice,tam to żniwa zaraz będą się kończyć

U mnie wczoraj pszenica wycięta,i jak na razie postój,mieszanki i pszenżyto jare musi jeszcze postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianson    0

Wykonam usługe koszenia zboza bizonem rekordem NH 300zł/h powiat siedlecki i okolica w celu dogadania dzwonic 515348274

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

U nas dopiero pszenżyto, jęczmień jary skoszony oraz żyta troszkę. Ale niestety pogoda się popsuła i chwilowo postój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakie odmianę siałeś? Jakie nawożenie? Na przyszły rok planuję zmienić agrotechnikę zbóż. Mniej azotu, a więcej Mg i S. Prawdopodobnie 2 przejazdy jeden z saletrą drugi z kizerytem(150kg). Żyto u mnie nie koszone. Musi jeszcze parę dni postać.

Dankowskie Amber. Na taką słabą klasę daje 80kg N, na lepszej glebie dałem 120 kg N, lepszy zabieg na rdzę (menara z amistarem, na pozostałych polach sama menara). Ale na lepszej glebie jeszcze żyto potrzebuje kilku dni.

Teoretycznie te 80 kg N starcza na plon w graniach 3,5t. I praktycznie tak było nawet w latach o suchej wiośnie. W tym roku wiosna była dość mokra i liczyłem że plon będzie lepszy bo i pola lepiej wyglądały, ale jakoś się nie przełożyło. Może bym się miło zaskoczył gdybym dokładnie zważył ile zebrałem bo ziarno w tym roku jest grube i ciężkie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

pszenice 6,8-7,2t/ha, a pszenżyto ledwo 4t


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Południowe Mazowsze - w lipcu może z 5 dni bez deszczu. Jak tak dalej pójdzie to żniwa we wrześniu. Nawet jeżeli przestanie padać, to w pole i tak się nie wiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

u mnie pszenica wczoraj skoszona 13 wilgotności a sypało tak sobie chociaż teść mówi że bardzo dobrze ale czego oczekiwać jak jeden kawałek pół pola 3kl a drugie pół 5. średnio 6.3 z hektara. Gdyby w całości byla 3kl to by było prawie 8 ton średnio

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

U mnie nic nie skoszone (zboża i strączkowe) drugi dzień leje :/ zboża się kładą :/ jeszcze chwila i ziarno zacznie porastać w kłosach więc będzie można zapomnieć o dobrych parametrach pszenicy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

U mnie też bardzo mokro się robi, dobrze że najniższy kawałek we wtorek skoszony, ledwo z pola ładunek wyciągnąłem na 2 ciągniki! Teraz to nie wiem kiedy bym tam wiechał, było mokro a teraz od środy ponad 50l spadło i dalej opady mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

U nas też nic nie koszone, pada od wtorku co dwie godziny, zboża faktycznie zaczynają robić się czarne. Jak nie zrobi się ładna pogoda będzie nie dobrze. :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Czarne to robią się od wody, jak słonko wyjdzie i przypraży mocniej to jeszcze odzyskają kolorek. U mnie drugi dzień deszczu ale nie ulewnego na szczęście, myślałem że po południu uda się poprasować bo od poranka słońce wyszło i ruszył się wiatr ale nic z tego przyszły chmury i deszczyk.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Panowie jakim biegiem jechać zetorem 7211 z prasa carraro morra w słomie a jakim w sianie ?? Dzieki za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Tak żeby nie zapchało ale i równomiernie nabierać, zależy od wałka - nie da się z góry określić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

No tak ale czy jedynka szosową czy 4 polową lepiej jechać wolniej wtedy lepiej zbija czy szybciej bo prędzej pole ucieka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Żniwa 2014 uważam za otwarte . Tylko nas deszcz około 10 minutowy wygonił jak na razie nie pada jutro ciąg dalszy jak nie popada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No tak ale czy jedynka szosową czy 4 polową lepiej jechać wolniej wtedy lepiej zbija czy szybciej bo prędzej pole ucieka :)

 

Osobiście wolę jechać wolniej i lepiej dobić a mój kuzyn z kolei woli szybciej i moje bele są mocniejsze a jego jak przesadzi to najchętniej bym rozwalił i od nowa zwijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziangwar    2

u nas niestety nie stosuje się 20 dawek nawozów i tyle samo oprysków. była 1 dawka saletry nie pamiętam ile, i moze ze 2 opryski

Edytowano przez dziangwar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Dziś żniwa zbożowe skończone. Jeszcze został łubin, ale parę dni musi postać jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

pszenica 0,45 ha sypła 6 ton jestem lepszy w bajerach

Wreszcie ktoś się odważył otwarcie skomentować te wydajności z kosmosu wzięte :huh: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Wreszcie ktoś się odważył otwarcie skomentować te wydajności z kosmosu wzięte :huh: .

 

Chętnie pokaże ilość zboża i kawałek na którym było zasiane, kto nie wierzy to jego sprawa ale od X lat nie miałem takich plonów.

Nawożenie jakie zastosowałem na tym kawałku prawie 0,5ha i otrzymałem 4t ziarna:

Obornik w ubiegłym roku + lubofoska przedsiewnie, saletra w 3 dawkach razem 70kg czystego azotu,dwa razy dolistnie siarczan magnezu + insol 3 + mocznik (razem 25kg) opryski: jesienią snajper,wiosną sekator 125 + antywylegacz stabilan + fungicydy wirtuoz + tebu oraz pryskałem na skrzypionka.

3 klasa ziemi nasiona kwalifikat.

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj