Polecane posty

mp255    7

U nas żniwa pełną parą a nawet mógłbym bym powiedzieć już się kończą.W niedziele pewno już dożynki Heh :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Wczoraj pszenżyto ozime skoszone 7 ha ( było to najsłabsze nasze pszenżyto, z wiosny było bardzo słabe i nie chciało jakoś rosnąć). Plon na bank 4,5t/ha, a może nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

ludzie dalej chwalcie się ile to t zebraliście z 1ha, to niedługo pszenica będzie po 500zł/1t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

widzę, ze już każdy prawie kosi, a moja pszenica jeszcze zielona :D jęczmień jary spróbujemy końcem tygodnia, a pszenica ozima musi jeszcze postać :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Urodzaj jak nigdy, jeszcze pół nie skoszone a zboża już więcej niż całości średnia 5cio letnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś skończyliśmy ciąć żyto,jutro pszenica zimowa,i postój do pszenżyta jarego,i mieszanek.

Chwila odpoczynku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jęczmień ozimy, ziemia IV V klasa, 9.3 t

Z ilu hektarów ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

dzisiaj skoszony pierwszy rzepak .Sypał tak na oko to około 4t z ha czyli nie najgorzej zostały dwa kawałki. tam juz bedzie nieco gorzej bo przytuli jest troche i nierówno dojrzewa przejechałem na próbe to zadużo zileni w zbiorniku wiec zostawiam niech sie wypala jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Piszcie dalej jakie to rekordowe plony macie, to cena na pewno poszybuje w górę. Nie tylko rolnicy tu zaglądają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Popieram Kolegę ,,Szarlej". Róbcie tak dalej, a później radość z obfitych plonów przyćmi troska o to, że wszystko za pół darmo będzie. Podliczcie sobie wszystko ile wyniosło wyprodukowanie tych niech by 6-7t/ha pszenicy ozimej(bo gdyby był mały nakład było by 4t) i teraz niech Wam przysłowiowy ,,gól" skoczy jak trzeba będzie oddać po 500-550 zł/t...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja tam nie sprzedaję zboża a skarmiam świńmi to mi bez różnicy czy 1000 czy 400. Jak tanie to przynajmniej pasze i nawozy nie mają ku temu podstaw by drożeć w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Tanie zboże, tanie świnie. Pomyśl, czy tak nie jest... Może nie hoduje tyle co Ty, bo tylko około 100 sztuk, ale co nieco wiem na ten temat, bo różnie to bywało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Panowie receptą na niskie ceny są kontrakty, jak ktoś musi sprzedać w żniwa to tylko kontraktować, Rzepak w mojej okolicy (opolskie Agro-as) można było zakontraktować nawet po 1480 netto, ale nieliczni się skusili a teraz płaczą że trzeba sprzedać po 1100. Pszenica tak samo była możliwość kontraktacji o ile dobrze pamiętam nawet po 780 netto, to nie, lepiej w żniwa sprzedać po 500. Oczywiście są wyjątki bo zdarzają się takie lata że na kontraktach się traci, ale każdy potrafi sobie skalkulować jakie ponosi nakłady i przy jakiej cenie będzie dla niego satysfakcjonujący zysk. Pamiętajcie chytry (zachłanny) dwa razy traci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na plony nie można narzekać,ale rekordowych zbiorów również nie będzie.Gra rynkowa,i przesadzone szacunki,wpłynęły na spadek cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja dziś kosiłem żyto, pszenżyto i jęczmień j. i sypią jak głupie wszystkie rekord pobiły ale nie powiem ile dokładnie z uwagi na powyższe komentarze. Jutro nadal jęczmień, pszenżyto i do sąsiada na żyto. Nawet pod koniec tygodnia pewnie wjadę na mieszankę pszenicy z owsem. Wygląda na to że najdłużej postoi sam owies i pszenżyto ozime GRINGO bo ziarno niby suche ale kłos się nie wymłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

ja tez potwierdzam iż plony szalone oj będzie kasy,oj będzie kasy no i problem na co wydać taką furę kasy Jeszcze nie kosiłem ale jak koledzy mają takie plony to ja liczę już swą kasę

Edytowano przez antoni1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Z ilu hektarów ? :blink:

Pewnie z 2 albo 1,5 ha :D

niektórzy mają poczucie humoru tutaj :)

Byłem w niedziele w Cieszynie to tam już kombajny w polu ostro pracują rzepak i pszenica.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Siemka

Wczoraj skosiliśmy pszenżyto wilgotność 14,5% jak myślicie przeleży do wiosny na dnie magazynu?14,5% to dobra wilgotność??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U mnie od soboty słychać jak chodzą kombajny :) Ale na razie to tylko oziminy bo jare jeszcze nie


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ate    36

jęczmień i połowa żyta skoszona, a dziś mieliśmy się brać za pszenicę, jednak deszcz pokrzyżował nam plany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wszystko co dojrzałe u nas pokoszone, niestety o 15:40 jak kosiłem żyto sąsiada wlało i do piątku postój. Mojego pozostało 2,5 ha mieszanki, 0,25 ha owsa, 1 ha pszenżyta i 1,5 ha łubinu i koniec a u sąsiadów tyle że hoho :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj