Polecane posty

Tomek90    2198

Dalej piszcie o rzepakach 5t/ha, a później płaczcie jaki to on tani....

 

Polałbym Ci mistrzu bo dobrze gadasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co ma grad do pracy w niedzielę :lol: Niby wszyscy kształceni, a tu taki zabobon :P

W przyszłym tygodniu ruszę w rzepaki o ile pogoda dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

"niedzielna praca w gówno się obraca" ale kosić trzeba ksiądz w niedziele dyspensę dał także nie ma strachu


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś okoliczna RSP wyruszyła w rzepak, musi być suchy jak pieprz bo kurzy że kombajn ledwo widać, a jęczmień już by był na sobotę do koszenia ale jak sobie postoi kilka dni dłużej to mu tylko na dobre wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

troche pomyśl kolego... nie życze nikomu tego ale jak widać, co po niektorym by sie zimny kubeł wody przydał na głowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Co ma grad do pracy w niedzielę :lol: Niby wszyscy kształceni, a tu taki zabobon :P

W przyszłym tygodniu ruszę w rzepaki o ile pogoda dopisze.

Pamiętaj aby dzień Święty Święcić! Jak nie szanują Pana to i Pan czyjej roboty nie szanuje.

W sobotę jak nie popada to ruszam w pszenżyto i owies na paszę bo dziś resztki zmliłem i do środy tylko, a trzeba by trochę odparowało.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Idzcie do księdza niech Wam zwróci jak raps się osypie haha. Pytaja jeszcze o pozwolenie, cholera jaka paranoja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

lepiej napiszcie jak ktoś kosił to ile miał zboża.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

ksiądź też ma pole to sie dogadamy:) 7.8ha rzepaku i jakies 32t tak było u wuja. 2ha nie zdołał bo jak tu kolega wyżej pisze słabo się modlimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pamiętaj aby dzień Święty Święcić! Jak nie szanują Pana to i Pan czyjej roboty nie szanuje.

W sobotę jak nie popada to ruszam w pszenżyto i owies na paszę bo dziś resztki zmliłem i do środy tylko, a trzeba by trochę odparowało.

 

Módl się i pracuj.

Pakę kilometrów ode mnie ruszyły pierwsze kombajny w rzepak, ale co się dziwić jak na początku miesiąca desykowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

To nieżle te 8t z ha :lol: , ja liczę że Agil wyda mi pod 12t z ha :rolleyes: jak na razie zielony , Amistar+Menara trzyma dobrze. Ziarno bardzo grube.

 

 

Tak kolego tylko takie male nawożenie w tym roku i Jęczmien zwazony i dał dokładnie 8 ton z Ha .Ziemie 4a .Wiec sobie jaj nie robie .Moja Pszenica również Zielona a u sasiadów zółte. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Wczoraj poszedł pod kosę jęczmień ozimy. Plon 4.4t/ha oczywiscie wszystko ważone. A wyglądał na co najmniej 6 ton. Także z tymi super hurrra plonami to bym się uspokoił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark03    1

Aby uzyskac wysoki plon czegokolwiek nalezy; zrobic analize gleby zastosowac sie do wskazanego nawozenia[zazwyczaj bardzo wysokiego] wysiac-zasadzic material kwalifikowany przeprowadzic szerokie spektrum oryskow tj herbicydy- funnicydy-insektycydy iwtedy mozna liczyc na plony jesli nieszczesliwy zbieg okolicznosci pogodowych nie wplynie na kasacje uprawy ale u nas tez wielu mysli ze jak byl na poswieceniu pol to plon ma w kieszeni potem jest tylko taka rozni ca w szacowaniu plonow ze mam przyczepe na ktora pszenicy wchodzi ok4.5t ale on porzyczajac ja odemnie dumny twierdzi ze na te samom przyczepe omlucil ton6.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Wykosiliśmy dzisiaj trochę pszenżyta ozimego bo skończyła nam się słoma. Ziarno wilgotne dosyć mocno. Także tydzień pogody jeszcze minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3p    20

Wczoraj kosiłem pszenice ozima ale niestety awaria nastąpiła miała 10.6 % wilgotności, dzisiaj kończyłem ją kosić miała 9 % ( kosiłem na usłudze ) od jutra zaczynam pszenżyta znajomy kosił to mówi że 7,8 % ma a od niedzieli żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Rzepak koszony w poniedziłek desykowany 11dni wczesniej wilgotność 5,6 plon 3,1t/ha nie desykowene max 9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

Szymek skąd dokładnie jesteś? bo u nas w radziemicach był tylko deszcz

czaple:) dzisiaj postraszyło trochę:) rzepaki ziemniaki zgłoszone do ubezpieczalni zobaczymy co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj