Polecane posty

Michalmeer    483

równy taki młóciłem .. ma od 2,5 do 5 m szesciennych .. czyli trzeba przyjąć około 2.75 średnio .. nooo to ładnie jeczmien poszedł ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

1,5 tony jęczmienia to chyba nawet do Rekoda nie wejdzie, gdzie zbiornik ma 3,5 metra sześciennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Rzepaki w tym roku, u nas akurat słabo, ledwie ponad 4,3tony z ha, gdzie przeważnie 4,7-5 ton. Koszony wczoraj 9% wilgoć.

Te lepsze 2 kawałki 6 ha tyle, dało reszta jeszcze brakuje 2-3 dni, w sobote - póki co burze i już trzeba i tak czekać.

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

1,5 tony jęczmienia to chyba nawet do Rekoda nie wejdzie, gdzie zbiornik ma 3,5 metra sześciennego.

To co ty za jęczmień kosisz? Plewa a nie jęczmień. Nie zazdroszczę. Ile u ciebie 20 litrowe wiadro jęczmiena waży? 8 kilo? Bo u mnie do 20 litrowego wiadra płasko załadowanego wchodzi w granicach 15kg. Resztę już można samemu sobie policzyć, trochę dla pewności zaniżyć i masz przyblizony wynik.

Edytowano przez Cihu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Ja też wam powiem to że niby 1m3 jęczmienia ozimego waży od 650 do 750kg to przesadzone. jęczmień koszony jakieś tydzień temu ziarno ładne grube koszony z IV klasy i po zważeniu próbki która miała 130 litrów wyszło mi że m3 tego jęczmienia waży 580 kilo. I jak to wytłumaczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Jęczmięń ozimy jest jak sama plewa :P i kiepsko sie młuci z mojego jednorazowego doświadczenia, ja tylko jary sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

dzisiaj wymłuciłem jeczmień ozimy .. takie pytanie ile kg wchodzi w zbiornik od bizona super? jeczmień dosyć cieżki jest

zależe jak pełny, jak się klapa podnosiło to około 1,5t

Ja zważyłem 3 zbiorniki do zaświecenia się kogutów każdy i wyszło mi 1390kg/zbiornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja też wam powiem to że niby 1m3 jęczmienia ozimego waży od 650 do 750kg to przesadzone. jęczmień koszony jakieś tydzień temu ziarno ładne grube koszony z IV klasy i po zważeniu próbki która miała 130 litrów wyszło mi że m3 tego jęczmienia waży 580 kilo. I jak to wytłumaczyć??

Jeśli miałeś odmiane 6 rzędową to nic więcej nie trzeba tłumaczyć. Odmiany te mają o wiele mniejszą mtz, więc gęstość wychodzi kiepsko. Poza tym jak ości się słabo omłacają a to częste przy odmianach 6 rzędowych to gęstość spada nawet do 500 kg na metr3. Mi w tamtym roku wyszło 1300 a w tym ponad 1400 kg na zbiornik, za pół szkiełka niezbyt pełny. Odmiana ta sama. Zależy też w jakim stanie masz żmijkę odrzucającą w zbiorniku bizona

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

dzis patrzylem to zyto juz twarde i pod koniec tygodnia mozna kosic


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Po dzisiejsej naradzie z sąsiadami wjeżdżamy po niedzieli w żyto i jęczmień a potem cała reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tam sie pomyliłem do 3 m3 miało byc .. licząc 1400 kg w zbiorniku .. to i tak jestem zadowolony z plonu ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Dzisiaj kosili u nas żyto z pszenżytem i niby twarde wszystko dobrze a tu zboże mokre, ale od razu

poszło do gęsi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U nas jęczmień kto miał już kosił. Tak to planujemy ruszyć pod koniec przyszłego tygodnia. No chyba że cały tydzień będą upały to może coś się przyspieszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dzisiaj kosili u nas żyto z pszenżytem i niby twarde wszystko dobrze a tu zboże mokre, ale od razu

poszło do gęsi :D

Żyto do gęsi ! ? Pierwsze słyszę :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Pszenica ozima rywalka jeszcze trochę mleka jest, za to jęczmień jary quench po niedzieli do sieczenia, pszenżyto nib twarde ale musi postać jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

W moich stronach jeszcze niektóre jęczmienie ozime stoją. Jeśli się uda to pod koniec tygodnia ruszam w rzepak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Wczoraj Jęczmien poszedł pod kose i Mnie zadziwił po zwazeniu działki równe 2 Ha pokazało 16 ton a Prawie nic nawozu na wiosne nie dostal ledwo 150 L Rsm w 1 dawce .Pozdrawiam dzis walczymy z reszta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

To nieżle te 8t z ha :lol: , ja liczę że Agil wyda mi pod 12t z ha :rolleyes: jak na razie zielony , Amistar+Menara trzyma dobrze. Ziarno bardzo grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

To nieżle te 8t z ha :lol: , ja liczę że Agil wyda mi pod 12t z ha :rolleyes: jak na razie zielony , Amistar+Menara trzyma dobrze. Ziarno bardzo grube.

 

Powiedz na jakiej ziemi rośnie i ile sypnąłeś bo jakoś nie chce mi się wierzyć w te 12t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kriss przecież żartuje :P tak jak kol.Adrenalina sobie jaja robi ze ma 8t z ha jęczmienia ozimego przy małym nawożeniu N na wiosnę :rolleyes:

U mnie Agil zapowiada się rewelacyjnie myśle że 7-8 t powinno być.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj