Polecane posty

wojak1986    1882

opłaca się sprzedać słome- belka 180cm po nowej prasie claas za 15zł/szt, kupujcy sam prasuje i zabiera warunek to pokosy z dużego kombajnu lub zgrabione 2 do 1.

bele dobije na maksa zeby mniej sztuk było niech od wagi płaci sredniej...jeśli można to lepiej na polu zostawić zarobku 200zł a ile próchnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

opłaca się sprzedać słome- belka 180cm po nowej prasie claas za 15zł/szt, kupujcy sam prasuje i zabiera warunek to pokosy z dużego kombajnu lub zgrabione 2 do 1.

Jedna taka bela będzie ważyć ok 450 kg (jesli to pszenica), gość zrobi 5-8 takich bel na hektarze zapłaci kilkadziesiąt złotych i będzie się śmiał że znalazł frajera. Daruj sobie, chyba że chcesz nabijać kieszeń innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

to ile moze byc jeczmienia wagowo w zbiorniku od tc5070?? Zbiornik podobno ma 6000l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Na pewno zboża nie było pełno ale nawet licząc te 6000l to jęczmienia mogło być od 3,6tdo 4,5t a ze to ozimy to raczej nie zwracał bym uwagi na ten wyższy wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

mialem takie pytanie na egzaminie teoretycznym w czerwcu :P i wyszlo tam 4500kg j. ozmego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ludzie nie sprzedawajcie słomy .. tylko zostawcie ją ziemi bo za pare lat na tym polu nic nie urośnie .. pozatym jak mozna sprzedać balot okrągły za 16 zł .. to tak samo jak bys zadarmo wzioł minimum 40 zł za balot kiedy sam sobie spresuje .. problem jest w tym ze kiedy sprzedaż słome i kupisz nawóz to musi ci starczyć na niego i musi pokryć te składniki które wywiozłeś z pola .

 

 

11 ton z ha bo bajki jakieś .. na 9 ton to musi być jeczmien ideał chroniony wiosną minimum 2 razy o reszcie nie wspomne


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Panowie kiedy planujecie zacząć kosić żyta i pszenice, pytam tak z ciekawości, pozdrawiam i życzę plonów po 11 ton z ha B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

za dwa tygodnie, mierzyłem dziś wilgotność żyta to 36% na piątej klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Właśnie wróciłem z jęczmieniem do domu, licząc że m3 waży 600 kg to plon wyniósł 5t/ha czyli nie najgorzej jak na ten rok :). Słomy nawet dużo ale nie dało rady prasować bo chyba za sucha albo co bo co chwilę się belka zatrzymywała w prasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malycyc    1

Słuchajcie panowie. u nas koszą pełną parą jeczmien . U porządnych rolników wszędzie powyżej 7,5 tony. są kawałki gdzie sypie po 9, 10 ton. Prasowałem słomę po jęczmieniu który sypał ok 10 ton to było 21 balotów po 250 kg każdy!! takiego czegoś jeszczenie w życiu nie prasowałem a prasuje rocznie pare tyś bel. Ziarna i słomy w tym roku dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Dzisiaj zbierałem jęczmień ozimy 5t/ha nie pryskany niczym na grzyba, ziarno ładne grube, nawożenie: na jesień 250kg lubofoski + wiosna 200kg saletry + 25kg mocznika dolistnie z odżywką (dwa zabiegi po 12kg mocznika) klasa ziemi IV, wysiew 150kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie jak wszystko bedzie ok to około za 8 dni


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś sprasowałem słomę z 1 ha dało 25 belek zbitych na kamień. Nie udało się zwieźć bo znowu wlało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Kiedy u was rzepak pod kose idzie ?

 

na pewno nie prędzej jak po 20, a moze nawet blizej 25 lipca

 

kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też jak kolega wyżej licze kiedy będzie rzepak czyli nie prędzej jak po 20 czyli żniwa rzepakowe tak samo jak zeszłym roku się zaczną a miały być prędzej jeszcze ta pogoda .

górny śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jak będzie tak paliło to żyto a może nawet jęczmień j. za 2 tygodnie a pszenżyto i pszenica zaraz po życie czyli niecałe 3 tygodnie a nie wykluczone że mieszanka i owies się na ten termin załapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

rekord to 12,2 t/ha i wątpie aby ktokolwiek na AF zbliżył się do tego wyniku http://www.syngenta....u-guinessa.aspx

Ten rekord został osiągnięty na odmianach hybrydowych w Wlk. Brytanii. W Polsce te hybrydy dały najwięcej chyba 9,6t.t/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Ten rekord został osiągnięty na odmianach hybrydowych w Wlk. Brytanii. W Polsce te hybrydy dały najwięcej chyba 9,6t.t/ha.

 

Nie wiem o co dokładnie Ci chodzi. Przecież wszystko jest jasno napisane w przytoczonym artykule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Właśnie dokładnie o tym mówię, ze te ponad 12t w Polsce nie zostało osiągnięte. Pieknie by było, ale Brytyjczycy maja lepszy klimat, a dla jęczmienia ozimego zdecydowanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj