Skocz do zawartości
wojtas

kredyt "Młody Rolnik"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    57

wiadomo już kiedy zostaną uruchomione preferencyjne linie kredytowe? ostatnio jestem znacząco w tyle w kwestii rozwiązań legislacyjnych;/

syluszka    0

Mam za soba studia rolnicze. Od techo roku jestem w posiadaniu gospodarstwa 1,6 h. Chce rozpoczac uprawe pieczarek i skorzystac z kredytu dla mlodych rolnikow. Czy mam taka mozliwosc?

Wiadomość z agroFakt.pl

Andrzej89de    0

może i jesteś ale przepisowo to nie jesteś, jeśli już jesteś rolnikiem(masz pole, zarejestrowany ubezpieczony jesteś) to lipa, bo nowe przepisy podobno są takie że najpierw pisze się wniosek jeśli go dobrze rozpatrzą to dopiero później wchodzisz w posiadanie gospodarstwa.

prox7441    4

jeśli chodzi o kredyt "młody rolnik" to jak najbardziej jesteś takim (tu chodzi o nie przekroczenie 40 lat), ale jeśli chodziłoby o "premię dla młodego rolnika" to trzeba mieć mniej jak 40 lat i posiadać gospodarstwo mniej jak 1 rok.

Andrzej89de mylisz jedno pojęcie z drugim: kredyt dla "młodego rolnika" to nie to samo co "premia dla młodego rolnika" a autorowi tematu chodzi o kredyt jak dobrze zrozumiałem

Marcin 80    8

Kolega wyżej bardzo dobrze tu rozdzielił te dwa działania...na kredyt nie ma przeszkód 2-procentowy.

PS.Trzeba posiadać poniżej roku jeśli dostałeś je w trakcie nauki w systemie dziennym i przed ukończeniem 26lat, a jeśli się nie uczy już to nie można nic tzn zwierzaka, czy ziemi mieć na siebie w chwili składania wniosku

prox7441    4

Marcin80 dziekuje za potwierdzenie! Nie wiem po co piszą niektórzy w temacie jak sie nie orientują i robią tylko bałagan a co gorsze to można kogoś w błąd wprowadzić w ważnej dla niego sprawie!!!

Marcin 80    8

No właśnie kolega pyta o kredyt dla młodego rolnika a otrzymuje odp na temat dofinansowania mlody rolnik a to dwie różne rzeczy :D

Henius91    584

czy za Mlodego Rolnika mozna kupic wszystko co jest zwiazane z gospodarstwem?? czy mozna to jakos obejsc i kupic np. drogi samochod?? :D tak sie tylko pyta, nie zebym chcial samochod kupic za to...

cwikla274    2

a czy konieczne jest ubezpieczenie w KRUS?

Pracuję zawodowo(jestem ubezpieczony w ZUS-ie), ale w przyszłości mam zamiar przejąć gospodarstwo od rodziców. Czy wtedy będę mógł wziąć kredyt (bo dofinansowania na młody rolnik nie dostane).

syluszka    0

A CO TO JEST PREMIA DLA MLODYCH ROLNIKOW? I JAKIE KRYTERIA TRZEBA SPELNIC. ZAZNACZAM ZE NIE JESTEM W KRUSIE, GOSPODARSTWO KUPIONE 6M-C TEMU.

KarolT25    40

Kolego zacznij uprawiac najpierw sobie te pieczrki na tym 1.6 ha i do kupuj ha i jakos an tym interesie wyjedziesz az ci sie te kredyty dorosna ze bedziesz mogl wziasc :D

Stevan    0

A żeby mieć dofinansowanie dla młodego rolnika trzeba mieć 15 ha.

tommy66692    10

@Stevan kto Ci taki bzdur nagadał, jeśli nic sie nie zmieniło bo ostatnio nie jestem na czasie w tych tematach ale z tego co wiem to trzeba miec srednią wojewódzką a jesli jest ona niższa od krajowej to własnie ta sie liczy :D

jest jakies wojewodztwo gdzie trzeba miec 15ha?

tak po za tym to chyba nie ten dział i jest juz takie temat więc połącze te 2 tematy.

prox7441    4

tak po za tym to chyba nie ten dział i jest juz takie temat więc połącze te 2 tematy.

popełniłeś błąd łącząc ten temat do "młody rolnik" bo tamten dotyczył w zamyśle kredytu "młody rolnik" a nie premii, oczywiście był w nieodpowiednim dziale ale...

tommy66692    10

moderator tez człowiek myli sie :D dlatego trzeba mu pokazywac co zrobil zle zeby mogl poprawic. no ale dosyc tego OT.

cwikla274    2

a czy konieczne jest ubezpieczenie w KRUS?

Pracuję zawodowo(jestem ubezpieczony w ZUS-ie), ale w przyszłości mam zamiar przejąć gospodarstwo od rodziców. Czy wtedy będę mógł wziąć kredyt (bo dofinansowania na młody rolnik nie dostane).

zna ktoś odp na te pytania?

PRZEMEK321    2

ubezpieczenie w krusie jest bo to jest kredyt dla rolników a nie bizmesmenów wiec jesli chcesz wziąż taki kredyt to musisz być rolnikiem a i nie tak łatwo-starć sie możesz o taki kredyt jesli masz wykształcenie rolnicze lub odpowiedni staz w gospodarstwie-wiem bo niedawno to przechodziłem.

Andrzej89de    0

ok racja żle odczytałem pytanie, a swoją drogą to pierwszy raz słysze o kredycie dla młodych rolników, co, gdzie, do jakiej kwoty jaki procent jak moge zapytać?

cwikla274    2

ubezpieczenie w krusie jest bo to jest kredyt dla rolników a nie bizmesmenów wiec jesli chcesz wziąż taki kredyt to musisz być rolnikiem a i nie tak łatwo-starć sie możesz o taki kredyt jesli masz wykształcenie rolnicze lub odpowiedni staz w gospodarstwie-wiem bo niedawno to przechodziłem.

oki dzieki a staż to jak sie dokumentuje?

PRZEMEK321    2

no niestety staz powiązany jest z krusem a wiec za staz uwaza sie czas jakim podlegało sie ubezpieczeniu w krus czyli 3 lub 5 lat zalezy od wykształcenia. ale to da sie pominąć jak ci bardzo zależy i jak nie masz tego stażu bo opłać krus wstecz i po sprawie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni