wojtas

kredyt "Młody Rolnik"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat    113

SPO lepsze !!! Bo nie trzeba spłacać ;D. A kredyt trzeba spłacić cały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

też tak myśle jak jaro.przy SPO musisz spełnić mase warunków i to nie jesteś do końca pewny czy dostaniesz, a tak wystarczy 12 ha i głowa spokojna , a że trzeba spłacać , przy takim procencie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zastanów się-dał Ci kiedyś coś za darmo ?Tak zupełnie za friko ? ;D.Ilu jest starszych miłych panów ,którzy widząc kilkuletniego chłopczyka kupującego lizaki pochodzą i dokladają połowę i nie chcą nic wzamian.Może trochę się takich znajdzie.A Unia podchodzi do każdego-tylko nie każdemu daje-spróbuj wziąść SPO jak nie jesteś zbytnio majętny.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Właśnie mam zamiar. Wcześniej chcieliśmy wziąść prase. Wszystko było ok poza wielkością płyty i szamb :-. Fakt ze mają wymogów tyle że ho ho.... Ale jak chcesz kupić ciągnik za 300 tyś. to jak dadzą ci 100tyś to nie rarto się pomęczyć. Ile trzeba się narobić żeby zarobić 100 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zależy czy masz zamiar korzystać z kredytu aby sfinansować inwestycję bo pomostowy cokolwiek drogawy jest w obsłudze-zresztą policz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Przy korzystaniu z SPO to najlepiej jest mieć conajmniej swój "udział własny", bo jeśli kredyt pomostowy ma być większy niż przyznana pomoc, to nieraz lepiej skorzystać z kredytów MR lub NT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jak brać kredyt  to na ziemie   bo ziemi  może nie być do kupna  a maszyny bedą  napewno do kupienia  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Święte słowa piootr-ale u mnie ziemi na sprzedaż już od dawna brak-śmiechu warte bo to wszystko 5,6 klasa-ale za to naród zawzięty ;D.Tak,że tylko maszyny zostają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

U mnie jeszcze można kupić ziemie  8) i to w najgorszym wypadku  czwarta klasa  ja nawet łąk nie mam gorszych jak  4 klasa

 

Rolnictwo to porąbany interes cały czas trzeba tylko kase inwestować  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie -i pomyśleć,że tyle lat spędziłem w mieście czy za granicą i wróciłem-to jest dopiero porąbane-i to jak się człowiek nabiega a wieczorem jest zadowolony -Bóg wie z czego ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

A tak prawdę mówiąc to gdzie jak się jest na swoim to nie pakuje się wszytkiej kasy w maszyny jakiś sprzęt budynki i tym podobne pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

A trzeba brać pomostowy chcąc kupić coś na SPO ???

A premia dła młodych rolników? Też trzeba spełniać różne wymagania a wszyscy mówią że te 50tyś. jest za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Jeśli chodzi o SPO dla rolników to nie ma obowiązku korzystania z kredytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oczywiście ,że nie ma obowiązku korzystania z kredytu-ale ma ktoś z nas np.200-300tys wolnej gotówki-bo ja nie ;D-przecież w SPO NAJPIERW kupujemy a potem jest zwrot -a żeby kupić trzeba mieć pieniądze-logiczne prawda?NIE możemy przy SPO korzystać z kredytów preferencyjnych np z linii MR(dotowanych przez Państwo)-i dlatego powstała taka hybryda jak kredyt pomostowy-oprocentowany o wiele wyżej niż kredyty preferencyjne a o wiele niżej niż konsumpcyjne.

Kizo też nie wiem co miałeś na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1
No właśnie -i pomyśleć,że tyle lat spędziłem w mieście czy za granicą i wróciłem-to jest dopiero porąbane-i to jak się człowiek nabiega a wieczorem jest zadowolony -Bóg wie z czego ;D

  Być może ja wiem z czego jesteś zadowolony...  ;D  Bo cieszysz się ze wszystkiego, co robisz, a nie czekasz na wyniki. Wniosek z tego, że kluczem do zadowolenia jest zaangażowanie się w każdą wykonywaną czynność ;D      Czyż nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

@ piootr napisał "Rolnictwo to porąbany interes cały czas trzeba tylko kase inwestować"

Podobnie mówi i mój ojciec i cały czas maży mu sie jakis handelek tylko fakt jest taki że nie ważne czy to masz gospodarstwo jakiś handel czy mały zakład albo prowadzisz jakąś inną działalność to i tak cały czas będziesz kase inwestował jak nie  w maszyny to w samochody, komputery, kasy i inne bajery przy kazdej dziłalności jak ja to nazwałem "swojej" trzeba inwestować, nie tylko w rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27
Do handlu trzeba niestety mieć "charakter"

to fakt większość nie ma predyspozycji i zaraz zbankrutowaliby na tym "handlu" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1
I lobotomia.Amen.

O shit! Aż tak źle? Na szczęście nie wykonuje się już tego zabiegu. Może Relanium 5-tka poradzi sobie z Twoimi atakami szału? ;)  A może elektrowstrząsy?(też w odwrocie). To co? Egzorcyzmy???

 

No a jak nie rolnictwo, to co? Ostatnio zasłyszałam, że ktoś w Polsce sprzedaje sprawdzone pomysły na własny biznes. Im wyższy był zysk z biznesu, tym oczywiście pomysł droższy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
Jak brać kredyt  to na ziemie   bo ziemi  może nie być do kupna  a maszyny bedą  napewno do kupienia  ;)

no ja pozwolę się nie zgodzić z tym co piszesz. U mnie na wsi (w okolicy zresztą też) jest dużo ziemi która pokupowali miastowi aby płacić składki krus. Mają po 2-3 ha i opłacają składki i do tego biorą dopłaty. Wynajmą kogoś aby raz do roku skosili ugory i już. A jest też jeden co ma 200 ha i niby ekologiczne - kase bierze i nic nie robi (raz do roku skosi). Poczekamy niech się zmienią przepisy o KRUS, poczekamy niech zniosą dopłaty, niech się unia rozsypie - ziemi będzie dużo i to kupujący czyli rolnik  będzie dyktował cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj