wojtas

kredyt "Młody Rolnik"

Polecane posty

martini89    4

Kosztorys powinien zrobić ten co Ci będzie projektował. Zresztą kosztorys to podstawowa część projektu przy inwestycji finansowanej z kredytu. Więc najlepeij udać się do biura projektowego albo urzędu odpowiedzialnego za budownictwo i tam wszytko powinni Ci wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

dzieki martini pozdrawiam:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

planuje zrobic dokladnie tak jak to widnieje na gorze, czyli polowe premi mlodego jako 20% wkladu, reszta na VAt. Tez planuje wziasc 140tys netto. Od dzisiaj jestem na VAcie.

W papierach od banku mam ze potrzebny jest biznes plan na 15 lat - mam go zrobic sam, czy ma go zrobic ODR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

możesz zrobić sam, może ci zrobić odr, może też każda inna firma doradcza - bank wymaga biznes planu - nie ma znaczenia kto Ci go zrobi, grunt aby biznes plan spełniał warunki postawione przez ARiMR i bank.

Nie jest to trudne - mój brat to załatwiał kilka miesięcy temu.

Trzeba mieć 20% wkładu własnego, może to być kasa z premii dla młodych rolników.

 

W banku musisz pokazać, że masz 20% i kasę na vat.

Dostajesz fakturkę od dilera - wpłacasz im 20%, wpłacasz vat pokazujesz to w banku, bank przelewa pozostałe 80% kwoty netto i wyjeżdżasz maszyną od dilera :-)

 

Po 1-3 miesięcy dostajesz zwrot VATu z US (zależy od tego czy jesteś na rozliczeniu kwartalnym czy miesięcznym)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Jacku jak to musze pokazac ze mam 20%? chyba ze mam skad zrobic te 20% a w momencie zalatwiania kredytu nie muszemiec na koncie tych pieniazkow


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

W momencie brania kredytu wymagane jest 20 % wkładu własnego , np. gdy inwestycja wyniesie 500 tys to kredyt dostaniesz na 400 tys. Jako wkład własny można brać zebrane pieniądze na koncie lub materiały wcześniej zakupione( oczywiście potwierdzone fakturą)

 

Aha i wszelkie wcześniejsze zakupy muszą być umieszczone w dokumentacji dla banku.

Edytowano przez martini89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Witam.

 

Piszę do Was z pytaniem, czy jest ktoś zorientowany czy ruszyły już kredyty preferencyjne ? przed nowym rokiem rząd ogłosił ile pieniążków jest przyznanych do tych kredytów, więc dlaczego jest cisza w tej sprawie ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Z tego co się dowiedziałem w swoim oddziale BS ma coś się ruszyć w tym temacie pod koniec stycznia, początek lutego. Sam czekam na dostępność tych kredytów.

 

Co do powyższych postów to dla vatowca wkładem własnym może być tylko sama kwota podatku vat.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy to pytanie kieruje do tych osób które już brały ten kredyt albo dosyć dokładnie wiedzą o co chodzi a mianowicie chciał bym wiedzieć ile jest przy tym kredycie opłat dodatkowych np. ubezpieczenie kredytu prowizja dla banku itp. Suma która mnie interesuje to 100 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

prowizja to zależnie od banku ale np. w spółdzielczych to bedzie 2 %. poza tym jak na maszyny to jakies auto kasko napewno trzeba wykupić jako zabezpieczenie, no i jeszcze zastaw dojdzie ze 200 zl. nie wiem jak jest na inwestycje typu budowa budynku itp.

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farma    0

Witam jak sytuacja przedstawia sie przy zakupie ziemi ceny h biorą z GUS? Jak dokumentować wkład własny faktur nie będę miał może wystarczy akt notarialny kwota tam jest i dokument potwierdzony?

Edytowano przez farma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dla nas jest to:

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html

Dane pochodzą z GUS.

Ogólnie to na zakup ziemi lepiej brać nKZ lub nGR niż MR.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

dlaczego Kz i nGr są lepsze na zakup ziemi od MR a jaka linia jest np lepsza na zakup całego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

poczytaj co to jest nKZ, nGR i MR - różnice w ilości lat spłaty, ilości lat karencji oraz oprocentowaniu.

 

Co do pytania o wkład własny - zależy od kogo się kupuje. Ja kombinuję tak aby wkład własny, notariusza, geodetę ukryć w całości kredytu na zakup ziemi. Znaczy się tak kręcę aby kupić nie wykładając własnego grosza tzn skredytować 100% inwestycji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

przeszloby gbydym jako wklad wlasny do kredytu mlodego rolnika wlozyl wartosc vatu? Skoro bank nie finansuje vatowcom tych kwot to w moim przypadku te 52 tys mogly by byc wkladem wlasnym - 20 % wartosci kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Na ten kwartal srodki zostaly wykorzystane... Dzisaj bylem w banku BS i sie pytalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jack74    0

A ja byłem dziś w swoim BS i mnie poinformowali że dostali tylko 1/6 puli zmówionej. No niestety tylko medialnie to wszystko jest nadmuchane ze pieniądze są a rzeczywistośc jest zupełnie inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja też byłam i dzwoniłam po bankach to mówili że albo nie mają kasy albo że mają a i tak nie wystarczy dla tych co wnioski leżą jeszcze od stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jack74    0

To po co nasz kochany minister rolnictwa krzyczy w mediach że pieniadze są. Oj jedna wielka polityka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka92    1

Witam:) Ja też niby nie miałam dostać, ale jakieś 2tyg temu dostałam decyzję że jest przyznane, z tego co było na stornie i co mówili w telewizji to każdy ma dostać co złożył rok temu dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Wiecie może jaka jest sytuacja z kredytem na zakup ziemi? Kiedy ma się coś ruszyć? :)


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj