wojtas

kredyt "Młody Rolnik"

Polecane posty

Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Jak brać kredyt  to na ziemie   bo ziemi  może nie być do kupna  a maszyny bedą  napewno do kupienia  ;)

no ja pozwolę się nie zgodzić z tym co piszesz. U mnie na wsi (w okolicy zresztą też) jest dużo ziemi która pokupowali miastowi aby płacić składki krus. Mają po 2-3 ha i opłacają składki i do tego biorą dopłaty. Wynajmą kogoś aby raz do roku skosili ugory i już. A jest też jeden co ma 200 ha i niby ekologiczne - kase bierze i nic nie robi (raz do roku skosi). Poczekamy niech się zmienią przepisy o KRUS, poczekamy niech zniosą dopłaty, niech się unia rozsypie - ziemi będzie dużo i to kupujący czyli rolnik  będzie dyktował cenę.

 

Dopłat nie zniosą, Unia Europejska się nie rozpadnie, a dla ciebie ziemi już wtedy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jak narazie to ziemia nie tanieje  ;D tylko drożeje  i jak jest okazja to trzeba kupować  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Właśnie!!! Bo jak teraz człowiek nakupuje tylko nowycz maszyn to za pare lat nie będzie go stać żeby kupić większy kawałek ziemii. A maszyny się tylko zestarzeję i stanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
Dopłat nie zniosą, Unia Europejska się nie rozpadnie, a dla ciebie ziemi już wtedy nie będzie.

heheh ja bym nie był takim optymistą. Prędzej czy później unia się rozwiąże. A z ziemią pisze jak jest w moim rejonie - u mnie jest dość duży obrót ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Dopłat nie zniosą, Unia Europejska się nie rozpadnie, a dla ciebie ziemi już wtedy nie będzie.

heheh ja bym nie był takim optymistą. Prędzej czy później unia się rozwiąże. A z ziemią pisze jak jest w moim rejonie - u mnie jest dość duży obrót ziemią.

 

Popyt i obrót nieruchomościami u mnie jest niezaspokojony. Gmina rozwija się bardzo prężnie wydając rocznie ponad 500 (słownie: pięćset) pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych. Pola uprawne dobrej klasy (III) przeznaczane są pod nowe osiedla. Wszystko za sprawą likwidacji SKR, przejęcia stanowiska Przewodniczącego Rady Gminy przez inwestora zawikłanego w nieczyste interesy. Na naszej gminie zrobił duże pieniądze. Do gminy sprowadza się coraz więcej ludzi z Poznania, a infrastruktura nie nadąża. Zatrzymano budowy kanalizacji, dóbr publicznych w postaci hali widowiskowo-sportowej. ENEA nie nadąża z przyłączami do nowych działek, szkolnictwo okazuje się być za małe, nie wspominając już o fatalnym stanie dróg gminnych i powstających na nich korkach oraz przepełnionej komunikacji podmiejskiej. Określic to można brakiem umiejętności poprzedniej Rady Gminy w zakresie regulowania przepływu nieruchomości i sprowadzania się nowych rodzin i organizacji niezbędnych warunków. Poniekąd sprzyja to nam, ponieważ we wzroście migracji na wieś powstały osiedla okalające nasze pola, stwarzające możliwości do handlu nieruchomościami i inwestowania w gospodarstwo. Cena uzbrojonej działki budowlanej z przeznaczeniem pod budownictwo jednorodzinne przekracza 85zł/m kw. Natomiast kilka lat temu po rozwiązaniu Spółdzielczego Kółka Rolniczego cena nieprzekształconej działki rolnej oscylowała w granicach 7zł/m kw. Jest szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Moja gmina jak i sąsiednie to gminy typowo rolnicze i aby przekwalifikować rolę w budowlankę to musi być słabej jakości ziemia. Poza tym jest coś takiego jak "Plan zagospodarowania miasta i gminy ....." i jeśli w planie jakaś działka nie jest przeznaczona pod budownictwo to ni ema szans aby tam powstał budynek (wiem coś o tym bo oprócz gospodarwania pracuje jeszcze w gminie - jednym z moich obowiązków jest gospodarowanie mieniem gminnym więc siedze w tym po uszy). Zresztą każdy rejon jest inny - u mnie obrót ziemią rolniczą jest spory. A za 10 arów budowlanki nieuzbrojonej ale z możliwością podpięcia do mediów trzeba zapłacić 10-11 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

jakie banki udzielają kredytów z dopłatami ARiMR, byłem w swoim spółdzielczym to mi powiedzieli, że nie ma na razie środków  i dopiero będą w lutym, a może inne banki jeszcze udzielają kredyty "MR" ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

hehe kredyty te beda do konca marca i koniec a oni ci kazali przyjsc w lutym haha :) zeby dostac kredyt na MR czy NT to musisz juz zarezerwowac srodki bo po nowym roku juz ich nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Makowiaczek udaj się do bgż oni cos maja wiem na pewno ze jeszcze maja sirodki ;D


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

witam

doczepie sie do wątka.

jak to jest z tymi sponsorowanymi przez nasz rząd w formie agencji kredytami???

idzie mi o mlodego rolnika i kredyt na zakup ziemi.pytam bo mam ok 20 ha i w maju moze będe mial do kupienia ok 8-10 ha więc raczej za swoje tego nie kupie a gdzie nie czytam to wszedzie piszą ze z koncem kwietnia mają byc wyplacone ostatnie formy pomocy z pieniedzy panstwowych bo unia nie chce dalej tolerowac tego ze nasz rząd wspomaga/dotuje dodatkowo rolnictwo (inymi metodami niz te unijne).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ze dwa dni temu czytałem że kredyty preferencyjne mają być jeszcze przez 3 kolejne lata, więc pożyjemy, zobaczymy  8)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Jak Wam sie wydaje czy warto korzystac z PROW i ryzykowac ze Agencja kiedys wyciagnie weksel, czy lepiej skorzystac z kredytu MR? Mysle o nowym ciagniku 100 KM, jesli bym chcial to pewnie by mi dofinansowanie przyznali (skorzystelem juz dwa razy) ale pieć lat stresu, czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Jeśli masz kasę to lepiej kupić na PROW, w końcu zawsze połowę taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

A powiedzcie mi czy moge wziasc ten nisko procentowy kredyt na zakup uzywanego ciagnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Można ale tylko na nowy sprzęt-zresztą sprawdź w internecie wpisz MR linia kredytowa albo coś-możliwe ,że są jakieś kruczki-ale ja brałem na nowe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Mozna dosta? kredyt z linii MR tak?e na u?ywane maszyny (w tym ci?gniki) ale tylko do 3 lat- decyduje data produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy korzystając z kredytu dla młodego rolnika można stworzyć nowe gospodarstwo rolne i ubiegać się o 50000 zł w ramach działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" w PROW 2007-2013 czy też jest to nadużycie w postaci podwójnego dotowania jednej "inwestycji"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zirol    0
no ja pozwolę się nie zgodzić z tym co piszesz. U mnie na wsi (w okolicy zresztą też) jest dużo ziemi która pokupowali miastowi aby płacić składki krus. Mają po 2-3 ha i opłacają składki i do tego biorą dopłaty. Wynajmą kogoś aby raz do roku skosili ugory i już. A jest też jeden co ma 200 ha i niby ekologiczne - kase bierze i nic nie robi (raz do roku skosi). Poczekamy niech się zmienią przepisy o KRUS, poczekamy niech zniosą dopłaty, niech się unia rozsypie - ziemi będzie dużo i to kupujący czyli rolnik  będzie dyktował cenę.

Dopłat nie zniosą, Unia Europejska się nie rozpadnie, a dla ciebie ziemi już wtedy nie będzie.

Dopłaty prawdopodobnie zniosą po 10-ciu latach od wstąpienia Polski do Uni bo taka jest umowa na 10 lat.Po tym czasie ma obowiązywac inny system dopłat skierowany bardziej na ochronę środowiska.O tym już mówiono,ale jak będzie to się jeszcze okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj