wojtas

kredyt "Młody Rolnik"

Polecane posty

Miki7211    8

Witam... Odnawiam Temat bo jest mi potrzebne nowe info dotyczace tego kredytu :) Na rok 2008 planujemy z ojcem zmiane ciągnika w gre wchodzi również nowy ciągnik. I chciał bym wiedziec czy w warunkach tego kredytu zostało cos zmienione ? Oprocentowanie które musi płacic rolnik wynosi juz ponac 1.8% czy to prawda? Jeśli ktoś wiec cos na ten temat to proszę wszelkie info :)

 

Z góry dzięki

 

Pozdro


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

oprocentowanie to niecałe 1,7% a reszta zasad jest chyba taka sama jak wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

musisz być pełnoletni i młodszy niż 40 lat i wykształcenie rolnicze albo bodajże 5 letni staż na gospodarce i odpowiednia ilość ha pod zastaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

zależy w jakim banku ja brałem kredyt z lini młodego rolnika na zakup rozrzutnika w BGZ to jak zabezpieczenie wzieli zastaw na maszynie to znaczy musiałem ubezpieczy rozrzutnik OC i AC i podpisać przewłaszczenie na rzecz banku wrazie niespłacania kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam no prosze jak oprocetowanie poszlo do gory ja załapałem sie na 1,3 kredyt mozna dostac na 15 lat wtym 2lata karecji trzeba zrobic biznes plan i pare zaswiadczen polecam ci bank BGŻ solidna firma decyzje i kase masz w dwa tygodnie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jak brat brał na oborę tez w BGZ to nie chcieli obory pod zastaw tylko 19ha wzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

reanimuje temat bonie chce zakladac nowego a ciekawi mnie czy osoba ktora dopiero zaczela studia rolnicze(chodzi o to czy nie mozna po jakims czasie uzupelnic wyksztalcenia) i na kacie ma 3,15zl jakies tam drobne maszyny(raczej mala wartosc), i zadnego zabezbieczenia moze dostac ten kredyt na zakup sporego kawalka ziemi i budowe obory?? no i na jakich warunkach?? jak ktos cos wie to pliska niech napisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

z zasady to jest tak że zabezpieczenie kredytu to jest 1,5 razy kwota kredytu no i wkład własny 20% wykształcenie musi raczej być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

przy kredycie młody rolnik czy też nowe technologie (warunki i oprocentowanie to samo?) te 20% wkłady własnego to jest 20% z wartości pożyczki czy 20% z wartości inwestycji? tz kupuje ciągnik za 120 tyś to wkład własny to 20 tyś czy 24 tyś? bo 120x0,2=24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

20% wartości inwestycji, a oprocentowanie to samo jest teraz no i co najmniej średnia wojewódzka powierzchnia gospodarstwa jest wymagana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a ja mam pytanko.

Chce kupic ciagnik 90-100km ale nie nowy Ten co mnie interesuje ma jakies 10 lat. Czy mam mozliwosc dostania jakiegos kredytu niskooprocentowanego np. na 10 lat. Jesli tak to jka sprawa wyglada. Kredyt byłby w wysokosci jakies. 100tys zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0
a ja mam pytanko.

Chce kupic ciagnik 90-100km ale nie nowy Ten co mnie interesuje ma jakies 10 lat. Czy mam mozliwosc dostania jakiegos kredytu niskooprocentowanego np. na 10 lat. Jesli tak to jka sprawa wyglada. Kredyt byłby w wysokosci jakies. 100tys zl.

 

 

kredyt młody rolnik dotyczy sprzętu rolniczego nie starszego niż 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W kredycie "Nowe technologie" nei ma ograniczenia wiekowego? i co w końcu z tymi kredytami podobno uruchomili już ale bardzo małe środki

czy rolnik 50cio letni dostał by kredyt preferencyjny nowe technologei na 10 - 12 lat? i jeśli jest tak mało środków to czy bajpier nie promują młodych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

czym sie rozni kredyt młody rolnik od preferencyjnego czy od kredytu na nowe technologie. Chodzi mi po glowie ciagnik do 100tys. z turem(np.belarus 820) no i moze plug 4skiby do 5000(na allegro takie widziałem). Mam 12ha i jest to srednia wojewodzka z planami rozwoju na pszyszłość. Co najbardziej by mi sie oplacalo. Gdzie moge znalesc wytyczne i roznice miedzy tymi kredytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

gba zapytaj w bgż, ale musisz się spieszyć, kredyt młody rolnik i nowe technologie są kredytami preferencyjnymi, jeśli jesteś przed 40stym rokiem życia to weź młodego rolnika jeśli starszy to nowe technologie (ciągnik z ładowaczem to już jest nowa technologia), nie napisałeś co produkujesz i jak będzie wyglądał bisnesplan bo musisz wykazać dochody, jakieś umowy ze sprzedaży tego co produkujesz, ogólnie banki walczą o klijenta, ale jak nie wykażesz ze masz czym spłacać to najwyżej takieś tańsze maszyny, albo bak będzie chciał większe zabespieczenie np. hipotekę no i oczywiście pełne ubespieczenie na ciągnik i maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

mam pytanko...Nie chce mi sie tamatu przeszukiwac a nie wiem czy kredyt młody rolnik mozna przeznaczyc na zakup ziemi? byłbym wdzieczny gdyby ktoś mi pomogł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak jest z oprocentowaniem bo mam złożony wniosek i we wniosku jest aktualnie 2,25% ale na koniec maja a na czerwiec to na bank mająpodnieść stoprę redyskontową weksli i to dużo podobno, więc ta stopa jest w trakcie podpisania umowy aktualna brana pod uwagę? Pytanie to jest do tych którzy w grudniu lub na poczatku roku złożyli wniosek a realizacja była teraz!

 

 

drugie pytanko do Tych którzy załapali sie na kredyt gdy to było oprocentowanie 1,2% lub 1,7% ile aktualnie płacicie odsetek, bo z tego co wiem na takie odsetki na jakich podpisze się umowę na mniejsze nie ma co liczyć a jeśli rośnie stopa redyskontowa to nasze odsetki roną o 1/11 a nie już o tyle ile stopa podskoczy x1/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

http://www.agrofoto.pl/artykul.php?id=147432 słyszał ktoś o zmianach oprocentowania z 2% do 3,5 %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

nie wiem gdzie ty składałeś ten wniosek bo kumpel już od miesiąca śmiga nowym ciagnikiem kupionym w kredycie młody rolnik i jeszcze na starym procencie. więc albo ty tak załatwiasz albo od ponad roku wciskasz ludziom kit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wojtas, jak na starym procencie, to jest % potem w kredycie ten z momentem złożenia wzniosku czy przyznania kredytu?

ps. wniosek złożyłem 4tego maja, narazie nic się bgż nie odzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj