martin_3512

Pomocy! Woda poszła do oleju - Ursus 3512

Polecane posty

Sokol2    57

Witam, dzisiaj wycinałem kiszonke qq ursusem 2812, w sumie może 30min i coś mi zasmierdziało spalenizną i wyszedłem z traktora a tam wkoło na ziemi pełno gęstego szarego oleju... miarke od oleju wypłuł, silnik cały w tym oleju, pluł nawet korkiem od wlewu oleju wody w chłodnicy brakuje bardzo duzo, ciągnik sie nie przegzał.  a teraz jak włoże miarke w blok to jest 10cm wiecej niż max tego gęstego szarego swiństwa. Traktor od dawna nie widziłał płytu tylko zawsze woda. Dzisiaj sprawdze ten korek pod obudową rozrządu mam nadzieje że to to a nie np pękniety blok. A czy mogło sie coś stac z pierscieniami wałem tulejami jak ciągnik chodził 30 min na wysokich obrotach z tym tym dziadostwem zamiast pożadnego oleju??  Dodam że traktor chodzi normalnie bez żadnych dziwnych odgłosów i moc też miał taką jak zawsze...

Sokol2    57

dzieki za pomoc hehe winna ta blacha oddzielajaca pompe od bloku silnika (przerdzewiała) ufff juz naprawione

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cumins
      Witam wszystkich , jestem posiadaczem ciągnika case 1055 silnik d358 , ostatnio  gdy odkręciłem bagnet od oleju zaczeła wylewac się z niego spora ilość wody , dodam że dzieje się to tylko wtedy gdy postoi dłuzszy czas , w czasie sezonu gdy pracuje dzień w dzień nie zaobserowałem takich objawów . Jaka może być przyczyna tak dużej ilości wody w oleju podczas postoju ? Z góry bardzo dziękuję 😉
    • Przez Polacek
      Witam,

Zeby wymienić pompe oleju muszę odjechać przodem, czy jest to konieczne ? Czy wystarczy zdemontować zbiornik paliwa ? Sprawdzę luz na pompie odkręcając miskę oleju ?
    • Przez Michal2404
      Witam. Mam pytanie jakim momentem skręcić górny wałek skrzyni biegów w ursusie 1234? Chodzi mi o wałek od biegów od 1 do 4 nie reduktor. Wie ktoś?
    • Przez ursusowski289
      Witam, mam problem z WOM w C-360, a mianowicie gdy włączam go normalnie to się nie kręci a gdy uruchomię go ,,przez biegi" to działa. Co mogło nawalić???
    • Przez fredziu
      Czy ktoś może mi pomóc iw kwestii dokręcenia głowicy w ursusie1014 a mianowicie w jakiej kolejności i z jaką siłą dokręcić śruby. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.