Lukaniu94

Jaki typ silnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukaniu94    0

Witam jestem posiadaczem claasa dominatora 78 i padła niestety uszczelka pod głowicą i niestety nie jestem w stanie dojść jaki to silnik. Czy da się to jakoś sprawdzić? Wiem że to perkins ale jaki model?

 

POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaniu94    0

A nie ma cośtakiego jak tabliczka znamionowa na bloku silnika żeby zobaczyć jaki to silnik ? Bo to akurat każdy wiedział.. Ale że nie będzie takiej na miejscu dlatego chce szybciej to zamówić ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

To będzie najprawdopodobniej Perkins 6.3544 ( z taką stojącą w pionie pompą wtryskową ) jeżeli kombajn jest do 1990 r. Powyżej 1990 r był już Perkins 1006.6

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,nabite jest na bloku silnika w miejscu gdzie jest przykręcana pompa wtryskowa, jak jest ta przystawka pod pompę, jest taka płaszczyzna, i tam są numery ,tak jest u mnie ,a mam silnik 6, 354 ,a czy inne też w tym samym miejscu mają nie wiem ,ale jak tam nie będzie trzeba po prostu poszukać, ja też szukałem i tam właśnie znalazłem :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

może byc tam jeszcze mercedes om352

 

też montowali do 78.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaniu94    0

Wiem napewno że to perkins. Ale jeśli chodzi o ten wtrysk to masz racje jest stojący a koło niego był taki napis "tv80016u68789" jeśli dobrze spisałem bo jest troche nie wyraźnie :) czy może ktoś napisać co to znaczy ? kombajn jest z 83 roku jeżeli się nie myle, bo wiecie jak jest z rokiem produkcji kombajnów :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

W 83 nie robili serii X8, jeśli masz na pewno 78 to rok min '86. Silnik pewnie 6.354, na starej wąskiej lub nowszej szerokiej głowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jeśłi masz dominatora 78 z lat 86-89, to masz na 90% perkinsa 6.3544

http://imagizer.imag...7/2515/i3yf.jpg

 

jełi natomaist masz młodszego (od 90 wzwyż), to masz perkinsa 1006.60.

 

 

ps

10 razy szybciej uzyskalbyś potrzebne info, gdyby chciało ci sie zrobić i zamieścić jedno zdjęcie, zamiast szukac jakichś numerów, które, nota bene, nie podaja typu silnika, a jedynie jego numer seryjny, wiec nikt bez jakichś specjalnych katalogów od perkinsa nic ci o nim nie powie.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Ło nawet zdjęcie motoru z naszego dominatorka tyle że siedzi on w 98s

Edytowano przez marek3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

pierwsze w grafikach google wyskakuje;)

 

 

ps

wyedytuj posta i usuń cytat, bo Ci szanowny nasz moderator przywali pukty karne za cytowanie poprzednich postów.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szop01
      Witam wszystkich forumowiczów.
      Posiadam ciągnik Renault Ares 630 125 km i ostatnio pojawił się problem.
      Po odpaleniu ciągnika z odmy olejowej i korka wlewu oleju leci coś takiego jak para wodna i jest to bezwonne.
      Jaka może być tego przyczyna?
    • Przez kamil000
      witam, potrzebuje pilnej pomocy w sprawie zetora 7211, moim problemem jest wysokie ciśnienie oleju bo wynosi ono 6,5bar na zimnym czy ciepłym silniku/przy wysokich/niskich obrotach nie ma znaczenia, ciśnienie jest cały czas w tej granicy czyli stałe. Zakładałem dwa  zegary na każdym jest to samo, zakładałem nowy zawór ten przy pompie pod misko olejową to się zmniejszyło właśnie na 6,5bar z 7bar(na starym zaworze). Wiem jednak że takie ciśnienie to na zdrowie mu nie idzie, dlatego moje pytanie co może być nie tak? dodam że takie ciśnienie w silniku mam po kapitalnym remoncie.
    • Przez Blusik
      Witam 
      Mam pytania jaka podkładka ma znajdować się pod korkiem zlewu oleju w silniku 1hc102 chodzi mi o średnice.
      Jak również o gwint jaki jest w pompie pz63a ponieważ musze odkręcić wąż.
       
      Pozdrawiam 
    • Przez Manio221
      Mam pytanie znalazłem silnik do MF 2620 od kombajnu class senator typ silnika Perkins A6. 354,4 czy będzie pasował? Proszę o pomoc. Niby takie same typy silników  😉
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj