Zaloguj się, aby obserwować  
Kiewus

rzodkiew świerzepa (łopucha) zwalczanie w uprawie dwuliściennych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kiewus    0

Witam

 

Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego oprysku. Mam plantację wierzby energetycznej. Na zasadzonym wiosną tego roku kawałku pojawiło się strasznie dużo rzodkwi świerzepa (popularnej łopuchy). Metody mechaniczne zwalacznia zawodzą, roślina ta zapycha opielacz. Próbowałem do tej pory oprysk Targą (na jendoliścienne) - brak reakcji i Mustang Forte 195 SE (reakcja wyśmienita, chwasty po tygodniu zamierają, niestety wierzba też :(). Dalsze próby z opryskami są kosztowne, najmniejsze opakowania to kilkadziesiąt złotych. Proszę więc o pomoc, może ktoś wie jaki środek zniszczy łopuchę a pozostawi wierzbę?

 

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

1. rzodkiew świrzepa, nie zaś świerzepa

2. roundup 360 SL, badz kazdy inny na glifosacie

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiewus    0

Ale wierzba ma zielone liście i jest na ròwni wysoka z zielskiem, oprysk będzie więc miał kontakt i z nią. To jest pole założone w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

mozesz na probe prysnac kawalek, np wokol jednej wierzby i sprawdzic reakcje. po 3 dniach bedzie juz cos widac. mi sie wydaje, ze nie bedzie problemu, wierzba jest duzo wytrzymalsza niz jakikolwiek chwast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lesne
      Kto z was uprawiał, uprawia lub chce uprawiać rośliny energetyczne? Jak myślicie czy to jest opłacalne? Znam firmę, która dzierżawi ziemię od rolników, płaci całkiem przyzwoite pieniądze i tylko po to, żeby tam uprawiać rośliny energetyczne. Więc skoro komuś się opłaca...? Jak uważacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj