Skocz do zawartości
Damix

cielak leży zwyciągniętą głową do przodu!!!

Polecane posty

Damix    1

witam. Tak właściwie to posiadam dwa cielaki jeden leży z wyciagniętą głową do przodu wstaje o własnych siłach a drugi również leży z wyciągniętą głową z tą różnicą,że cielak chce wstac tylko nie potrafi stac o własnych siłach od razu się przewraca .Cielaki mają 2,5 miesiąca,wcześniej piły i jadły i było ok. ... Co to może byc?Za odp.z góry dzięki.

pedro2    350

Ja raz miałem taki przypadek, wyciągnięta głowa i "kręcił" nią, zarzucał na plecy... Wstawał przez chwilę było ok, zaczynał kręcić wkoło i się przewracał, wet powiedział że to niedobór witamin, dał zastrzyki i przeszło ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

DARKPANTER    5

jak to mówi mój wet jak cielak leży to najlepsze jest żelazo(młotek pięcio kilowy) a tak to trzeba wezwać wata a nie na forum pytać o radzy

agromatik    182

No i szklane kule zaraz nam szlak trafi. Kolego ja bym niechcący dodał jak wygląda kał, jak są karmione, jak wygląda brzuch cielaka, czy miały ostatnio biegunkę. Nikt z nas nie jest Merlinem, chcesz informacji to podaj więcej danych, a najlepiej udaj się do weta.

bobienko    144

U mnie też są takie przypadki,cielak wstaje,kladzie sie,kopie,chodzi do tylu,ja wtedy daje mu 3 kieliszki wódki i jeden wody,i takie dawki co 20 minut trzy razy.zazwyczaj pomaga.

Wódkę można zastąpić bimbrem,lepiej działa

darek16    3

panowie weście cos poradzcie bo weterynarze rozkładają rece..w ciągu roku padlo mi z 5 cielakow na te same objawy odchylenie głowy do tylu niby to zapalenie opon mózgowych, myslalem ze to przez zle odpojenie ale cielaki 3miesiace przy krowie i to samo, albo ze od sianokiszonki ale cielaki ok.6miesiecy dostawały sianokiszonkę w malej ilosci  ale zaczelo jednego cos brac oslepl mi i ledwo odratowaliśmy go, sianokiszonke odstawiliśmy i po ok.2 tygodniach 2 cielak zaczal zadzierać glowe do góry.. dostal zastrzyki ale nic nie pomaga,tresciwe maja do woli caly czas pelne koryto i siano, co robic dalej? czym to może być spowodowane?jak zaradzić?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Seweryn
      Jakie czytacie magazyny rolnicze? Które są warte uwagi? Najbardziej interesują mnie te związane z maszynami rolniczymi (ciągniki, kombajny, maszyny uprawowe itp.). Osobiście prenumeruje Rolniczy Przegląd Techniczny i jestem zadowolony. Jest w nim dużo informacji na temat maszyn rolniczych (nowych i używanych) oraz ich testy.

czekam na Wasze propozycje i opinie
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Dawix321
      Witam, wydaje mi się że cielak (jałówka) jest ślepa, niby czasami coś zareaguje ale może to taki odruch, po za tym ma białe źrenice. Czy mieliście kiedyś taki przypadek? Wiecie jak pomóc temu cielakowi?
    • Przez mlodylampo
      Mój 6 tygodniowy byk gubi sierść. Najmocniej pod brzuchem i na lewej nodze. Proszę o jakieś sugestie z czym to może być związane. Przyrost ma bardzo dobry około 5-6kg tygodniowo. Warunki bytowe również bez zastrzerzeń: sucha ściółka, pojony jest produktem mlekozastępczym, karmiony śrutą w granulacie CJ oraz sianem.

Będę wdzięczny za sugestie.
    • Przez pawelllll
      Witam otóż mam 5 byczkow z grudnia w jednym kojcu i jeden z nich je kupy. Czym to moze byc spowodowane ?