Skocz do zawartości
CamilloVII

Zestaw uturbiający do pronara

Polecane posty

CamilloVII    18

Wiem, że temat przewijał się już kilkakrotnie. Chciałbym jednak wiedzieć czy ktoś miał epizod z tym konkretnym zestawem. Jak by to działało w 82a? Czy można to zrobić samemu? Czy wszystko wytrzyma i jak długo? Pytam bo zastanawiamy się z ojcem nad kupnem. Potrzebna była by opinia kogoś kto się na tym zna. W końcu te kilka koni w dłuższej perspektywie by się opłaciło, mniej by się męczył czyli i mniej palił. Pytanie tylko czy robiąc to ulepszenie nie ''skasowalibyśmy'' silnika. Coś kiedyś czytałem że do turba są potrzebne wzmocnione tłoki itp a tego tu zwyczajnie nie ma więc nie wiem czy opłaca się wydać te 2000 zł na coś co de facto może nie pomóc a wręcz nawet zaszkodzić i tylko z tym roboty będzie od groma. A i kasy na nie potrzebny remont pójdzie...

allegro.pl/turbo-zestaw-kpl-mtz-belarus-pronar-kania-walcz-i4320398911.html

Edytowano przez CamilloVII

coffey23    18

kiedyś gadałęm z ogarniętym kolesiem w sklepie co sprzedaje części do mtz i mowił że w pierwszych mtz z turbo było tylko turbo dołożone i chyba pompa paliwowa nic po za tym a następne wersje wychodziły już ze zminionymi tłokami i pierscieniami wiec po coś zminili te tłoki moze tamte były za słabe

gaga195    23

U mnie hmmm od 6 lat śmiga 82SA z turbem, jeśli masz jakieś pytania czy chciałbyś fotki to pisz śmiało na priv

Wiadomość z agroFakt.pl

Uziu92    1834

Po 1 poszukaj tematu Turbo do MTZ , lub cos podobnego , tam wszystko jest opisane.

Ja zalozylem turbine na jesieni , 10 mtg zrobione , ciagnik w pupe dostal juz ostro, wszystko smiga, nic w silniku nie wymienialem, procz koncowek wtryskiwaczy. Ale doradze Ci zebys bral turbine produkcji bialoruskiej , nie ukrainskiej , bo one lubia puszczac olej w dolot.

co do roznic to roznia sie troche tloki , bo te do wersji doladowanej maja kapke wieksza komore wirowa i pierscien we wtopce, wal , walek rozrzadu , korby wyglada na to ze wsjo to samo i w wolno ssacym i doladowanym. Po zwiekszeniu dawki paliwa na pompie nie ten ciagnik, moment pieknie wzrasta, juz sie nie zdusi, mialem okazje targac 20 ton zboza, to gdzie kiedys musialem jechac na 3 to jade na 4 teraz spokojnie, przykopci ale idzie jak czolg, odczucia na wielki plus.

W mojej galerii sa fotki takze mozesz sobie luknac jak to wyglada, sporo jest tez opisane , jakie problemy wynikly przy montazu , ale byly to drobnostki.

Edytowano przez Uziu92

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

gaga195    23

u mnie już ponad 600mth na liczniku i turbina śmiga. wtedy gdy ja kupowałem to był wybór ROSJA > CZECHY. mam rosyjską i bardzo ładnie daje rady, w zeszłym tyg zdjąłem węże od dolotu sprawdziłem po omacku, wirnik trzyma sie jak należy, delikatny prawie nie wyczuwalny luz czyli wszystko w porządku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pronarek82a
      Chcem kupić szyberdach do pronara i niewiem ile może kosztowć, bo sie połamał jak wjeżdżalem do stodoły!!!
    • Przez jacekbee
      Witam Forumowiczów,
      Zwracam się z prośbą o wrażenie swoich opinii i spostrzeżeń co do wyboru klasycznej, dwuosiowej przyczepy rolniczej o ładowności 14 ton. Jestem w trakcie wyboru, więc każde uwagi z waszej strony będą dla mnie przydatne. Wyposażenie przyczep jest bardzo zbliżone, mimo wszystko postaram się wam przedstawić ogólne dane dotyczące wyposażenia (nie ma sensu kopiować danych ze stron producentów). Producenci i modele, które wchodzą w grę to: Metaltech Mirosławiec DB 14000, Wielton PRS2/W14, Zasław D-737AZ-14, PRONAR T680 i Unia Group Brzeg P – 14Long [TAS3/4]. Wszystkie oscylują na pograniczu 61-63 tys. PLN.
      Lista wyposażenia, które zamierzam wziąć:

- Plandeka ze stelażem (około 2700 zł)
      - Koło zapasowe (ok.1350 zł)
      - Zaczep tylny automatyczny (ok.2000 zł) czy zwykły obrotowy (1000 zł)
      - Pomost roboczy na ścianie przedniej (ok.500 zł)
      Ewentualne dodatkowe wyposażenie:
      - Nadstawki 800 mm zamiast 600 mm
      - (Moim zdaniem najważniejsze) Dopłata do nowych opon (lub dopłata do opon o szerszym rozmiarze): 800-1200 zł/szt.

Za co warto dopłacić, a co może okazać się zbędne ??
      Jeżeli ktoś z was ma uwagi, coś wam się podoba lub nie to proszę o opinie.

Pozdrawiam,
      jacekbee
    • Przez CrEAtivE82
      Rozpoławianie Pronara 82A wieniec rozrusznika 1600mth.

Tak jak w temacie padł wieniec rozrusznika i czas rozpołowić traktor

na co jeszcze zwrócić uwagę(sprzęgło napewno) i gdzie kupić dobrej kości części
    • Przez Andrzej-7211
      Szukam zestawu uprawowo-siewnego obojętnie jakiej marki o szerokości 2,7-3, cena tego zestwu ma nie przekraczać 20tys.zł. Zestaw będzie pracował z ciągnikiem MTZ 82 TS. Interesują mnie nowe oraz używane zestawy. Zestaw ma pracować na 20ha gospodarstwnie.
      A zastanawiałem się nad zestawem Unia ECO 2005r za 15000tys.zł
      Mam pytanie czy rusek pociągnoł by agregat staltech o szerokości 2,7 z poznaniakiem? Bo sprzedawca powiedział że nie da rady podnieść.
    • Przez 1rajdzik
      Zestaw uprawowo-siewny RABE (w mojej galerii) posiada hydrauliczny napęd turbiny, który wymaga układu Load Sensing. Mój Massey jest już pełnoletni a w tamtych czasach wystarczył WOM. Na razie nie stać mnie na wymianę ciągnika, sądzę jednak, że w ciągu 2-3 lat to nastąpi. Do tego czasu muszę sobie jakoś poradzić. Już przy decyzji zakupu wiadomo było, że należy zainstalować zewnętrzny układ hydrauliczny. Ogólnie pomysł ok, a w szczegółach:
      - nie chcę montować zbiornika, teoretycznie musiałoby być ok. 100 oleju by utrzymać odpowiednią temperaturę,
      - 100 oleju + zbiornik daje ponad 100 kg drogiego i zbędnego balastu.

Ostateczna wersja jest następująca:
      Pompa na wyjściu WOM brony: KAZEL 2040, najbardziej odpowiednia, wolnoobrotowa, pracuje już przy 300/min, a na 540 daje blisko 30 l oleju na minutę. Jest to ważne ponieważ będę pracował z broną przy każdej dostępnej prędkości obrotowej ze względu na zróżnicowanie gleb.

Olej ma pochodzić z ciągnika, z korka spustu, znajdującego się na wysokości ok. 55 cm od podłoża. Wysokość górnego poziomu oleju to ok. 78 cm od podłoża. Pompa będzie się unosić w górę do ok. 1 m. Wąż ssący ok. 2,5 m.

Najważniejsze pytanie: czy pionowa mobilność pompy względem poziomu oleju w zbiorniku wpłynie na jakość jej pracy ?
      Proszę o poważne odpowiedzi.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.