Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
PaweBokiniec

ustawienie claasa mercatora protectora do zbioru rzepaku

Polecane posty

witam chodzi mi dokładnie o wysokośc klepiska sit na kturej dziurce powinien być wiater i czy można go kosić na sicie do zborza mam taki problem bo strączki a raczej kawałki stronczków wpadają do zbiornika z góry dziękuje za pomoc :)

nunu85    85

jak miałem mercatora, to do rzepaku było sito bodajże fi5 albo fi6 (juz nie pamietam). było nieco duze (tak, ze dawałos ie na nim młocic nawetpszenice i zyto), ale problemów z czystością nie miałem.

klepisko prawie na samym dole (jedna dziurke sobie zostawaiłem w razie gdyby sie zapchał, żeby łątwiej było cofnąc), obroty najmniejsze jakie dało sie ustawić tak, zęby pasy jeszcze nie szarpały i sie nie slizgały (u mnie 750)

wiatr otwarty do tego stopnia, ze te blaszki, które otwierają otwór do wialni akurat razem sie stykały (jak popatrzysz to bedziesz wiedział o co mi chodzi)

sito górne to pierwsze prawie całkiem zamknięte (2 ząbek od końca), tylne otwarte nieco bardziej.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Krystian93r
      Witam.Na początek może Co sądzicie o tym kombajnie?

• Przez adam77tc
      Witajcie,
      kupilem siewnik amazone d8/40 i przyznam sie że nie wiem jak go ustawić na 1h. Wczesniej mialem poznaniaka i byla tabela wysiewu i nigdy nie robilem proby kreconej.
      Prosze was o porade jak to sie robi na 1h.
      Koła maja rozmiar 10.5/75- 15. 
    • Przez oli007
      Witam jak w temacie, silnik 4cyl pompa rzędowa. Po odkręceniu pomp od hydrauliki widać koło zębate pompy wtryskowej. Jest przykręcone do pompy wtryskowej na jedna śrubę centralna na osi jest klin. Na kole nie widzę żadnych znaków albo jestem ślepy;) niestety ojciec zdejmując najpierw odkręcił pompę potem jak widział ze nie zejdzie bez odkręcenia koła złożył spowrotem i wtedy zrobił znak ale prawdopodobnie przeskoczył już o ząbek. Gdzieś znalazłem ze są jakieś znaki w zależności od ilości cyl ale to chyba dla tego silnika z pompami rotacyjnym...
    • Przez DawidWsik
      Witam mam pytanie rzepak był pryskany po siewie  rapsanem i comandem. Chcąc teraz zasiać pszenicę jarą muszę orać czy wystarczy głęboko talerzowanie. Na etykiecie pisze orka czy ktoś próbował na talerzówkę.
    • Przez Agaiko
      Panowie zlikwidowalam rzepak i planuje siać jęczmień jary miesiąc temu na rzepak poszło 350saletrosanu na h klasa ziemi 3 i czy teraz przy siewie jęczmienia dawać doglebowo nawóz sol superfosfat i mocznik a jeżeli tak to po ile

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.