vitoma

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma

Polecane posty

Zetek80    61

Robota jak zwykle na najwyższym poziomie.Gratuluje umiejętności i zazdroszczę cierpliwości. ;) Mam jedno pytanie,czy planujesz w niedalekiej przyszłości jakieś remonty? Nie ukrywam,że najbardziej interesował by mnie remont przyczepy(chyba widziałem u Ciebie na którymś zdjęciu wywrotkę).Nie masz jej w planach? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Nie wiem co teraz pojdzie na warsztat. Zapewne wywrotnica skrzyniopalet Greefa HD1211, ale zupełnie nie wiem jeszcze kiedy. Pomysłów i checi na remonty mam wiele, gorzej z czasem. Najbliżej na horyzoncie jest podwyższenie kolumny w opryskiwaczu BAB - juz zamówiłem blachy wyciete na plazmie. Przyczepa jest BARDZO daleko na mojej liście - bardzo rzadko jej używamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Z poważnych maszyn to już chyba wszystko wyremontowałeś, co planujesz następne? I czekam na dokończenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Jeszcze bardzo duzy maszyn czeka przynajmniej na swieży lakier. Nastepne bedzie dorobienie przedłużki kolumny do opryskiwacza BAB. A z grubszych rzeczy to patrz post wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek84    0

Teraz to pewnie troche poczekamy na cos nowego bo już powoli sie rwanie jabłek zaczyna...

ja mam pytanie do Ciebie ws tej rury do regeneracji kół, bardzo mi się spodobał ten pomysł ale nigdzie nie mogę namierzyć takiej rury która by w moim przypadku miała 200 mm średnicy wewnętrznej, skąd Ty swoją brałeś i jaką miałeś średnicę?

Piotrek

Edytowano przez pietrek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Nic bardziej mylnego - postaram sie wrzucic fotki dzis wieczorem.

 

Rury gruboscienne kupowałem najpierw z tego co pamietam w Otwocku (nazwy firmy nie pamietam) ale jak bardzo chcesz moge poszukac, a potem w Legionowie pod Warszawa - spory sklad z uzywanymi rurami o sredniach 5-200cm albo i wiekszych :-P. Szukaj w swoim rejonie w google pod hasłem "rury grubościenne" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Troszke już pryska, wygląd control boxa finalnie jest troche inny niż na zdjęciach. Puszka elektryczna IP67 Marlanvil - taka sama która sprawdziła się w opryskiwaczu BAB. Elektrozawory Masotti z BAB'a właśnie, zawór regulacyjny Arag, pompa Shurflo 3,4bar (ale mam wrażenie że puści troche więcej, choć i tak nie trzeba).

 

jKJi6f.jpg

 

Pt2M7V.jpg

 

090ZmC.jpg

 

ERDgym.jpg

 

8E27EU.jpg

 

YxwfUW.jpg

 

VKrWh1.jpg

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Prezentuje się lepiej niż nowa, jak możesz to napisz ile cię wyniósł remont? Chyba że jeszcze nie skończyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napster2354    3

Możesz powiedziec jaki to dokładnie regulator ciśnienia ? i Czy jak zamkniesz jeden elektrozawór to ciśnienie wzrasta ? Kosiareczka lepsza niż nówka ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Też mnie to ciekawi, bo z tego co widać to nie są elektrozawory stałociśnieniowe?

Sprawdziłoby się takie rozwiązanie przy opryskiwaczu ślęza 1014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napster2354    3

Właśnie raczej sie zmienia ciśnienie chociaż przy takich małych przepływach moze pozastawać stałe, nie jestem pewien jak dokładnie działa ten regulator ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Jak zamkne jedną strone to ciśnienie wzrasta.

a jak miałeś rozwiązaną sprawę regulacji ciśnienia w BAB-ie, bo elektrozawory są adaptowane z niego, był tam jakiś dodatkowy regulator może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52
Można wiedzieć gdzie taki kupiłeś i za ile ?

 

http://aragold.aragnet.com/sottofamiglie.asp?fami=29&categ=7&catal=ID&lingua=UK

 

Kupiłem od sprzedawcy czesci araga znalezionego na allegro . cena ok 80zl. Jak widać jest to zaworek o przepustowości do 20l/min czyli smiesznie małej, ale do elektrycznej pompki jest w sam raz. Takie same zaworki sa używane do kompensacji ciśnienia w bloku elektrozaworów araga.

 

 

a jak miałeś rozwiązaną sprawę regulacji ciśnienia w BAB-ie, bo elektrozawory są adaptowane z niego, był tam jakiś dodatkowy regulator może?

 

Oczywiscie, tam byl reczny zawór regulacji cisnienia ktory co ciekawe byl stałocisnieniowy (cisnienie skakało o gora 1 bar) - dlugo juz główkowałem jak taki zawór działa że utrzymuje stałe ciśnienie niezależnie czy 1 sekcja jest otwarta czy 2 - i dalej tego nie rozkminiam :D . Taki "typowy" jak na ogół jest w opryskiwaczach sadowniczych przy by-maticu. Bo to czy sekcjami steruje by-matic czy takie solenoidy to juz nie ma znaczenia bo i tak ciśnieniem steruje inny zawór. Zreszta te solenoidy z BABa które własnie wylądowały w Aedesie w zime miałem wkładać do Tifonki w której obecnie jest bymatic no ale niestety znalazly lepsze zastosowanie :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek84    0

Vitoma czy wiesz może czy jak mam zwykły ręczny rozdzielacz to będzie do niego pasował elektrozawór zamiast jednej sekcji ręcznej? Chciałem w zimie udoskonalić trochę mój opryskiwacz do herbicydów i nie wiem czy to tak łatwo sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

pietrek84 Nie mam pojecia jaki masz zawór reczny w opryskiwaczu i jaki masz elektrozawór wiec bez zdjęc nie jestem w stanie NIC napisac.

 

 

Chciałem wam wkleić 26 zdjęc na koniec remontu, ale nie mogę obecnie wrzucić nawet 1 zdjęcia w post bo wywala mi komunikat " Przepraszamy, ale dodałeś więcej obrazków niż jest to dozwolone" WTF?? wcześniej nigdy czegoś takiego nie było.

 

Do galerii też nie mogę wrzucić zdjęcia do kategorii maszyny jak i do kilku innych kategorii ???

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fineasz007    17

@vitoma, napisz do @yacenty; za swój nietuzinkowy wkład w forum agrofoto.pl powinieneś dostać nielimitowane miejsce na wysyłkę zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Dalej nic :( nie moge wrzucić nawet 1 zdjęcia. Yacenty miał coś z tym kombinować/poprawiać (bo obecnie jest nowsza wersja forum i coś się z tym rzekomo przy aktualizacji pochrzaniło) ale jak widać jeszcze nic nie wymyślił.

 

Tutaj są te zdjęcia : https://imageshack.us/a/uFOz/1

Edytowano przez vitoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fineasz007    17

@vitoma, dzięki wielkie za zdjęcia, czekałem na nie. :) Poza tym maszyny od Ciebie w ciemno można kupować. :D Widziałem w galerii, że za samochód się zabrałeś, więc stąd te opóźnienia w pracy nad kosiarką. :P

Edytowano przez fineasz007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez luki1987
      Witam. Jak wygląda w case 4230 remont silnika? Ktoś mi powiedział że można samemu przełożyć tuleje tak jak przy c-360, czy to prawda? 
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez marcinl43
      witam mam problem, na rozgrzanym silniku leci mi olej pomiędzy silnikiem a skrzynia . Czeka mnie zapewne rozpolowienie silnika do wymiany uszczelniacza. rozpolawialem już c360 c330 , czy poradzę sobie z rozpolowienie case? na co uważać? znajomy mówił że można uszkodzić walek od revers jak się za szybko to rozciagnie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj