vitoma

Remont kosiarki sadowniczej Aedes AS3200 by vitoma

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karolq00    0

Widziałem że na reduktorze masz 25 l/min w stanie spoczynku więc myślałem że podczas spawania spada do ok 20 l/min no ale widocznie się pomyliłem. Też muszę spróbować 15 l/min :D

Edytowano przez Karolq00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Chłopak genialnie odnawia swoje sprzęty a Wy pierdół się czepiacie....

Dobry jesteś w te klocki Vitoma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napster2354    3

Smar łt-43 to bardzo słaby smar ma niską temperaturę pracy or sławbe właściwości taka prymitywna próba do smaru można sprawdzić bierze sie troche smaru między kciuk i palec wskazujący i rozciąga palce im dalej rozsuniesz palce i smar sie nie rozerwie tym będzie lepszy. A co do łożysk to te w pastikowej osłonce są szczelniejsze oraz przy wysokich obrotach cichsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Dobra robota ;) Jakie przełożenie ma ta przekładnia?

 

Nie wiem, nie liczyłem.

 

Vitoma mam pytanie. Skąd jesteś, gdzie dajesz cynkować, jaką metodą i jaka jest cena mniej więcej?

 

Okolice Nowego Dworu Maz. Cynkuje albo w Klaudynie k/Łomianek albo w Kobyłce k/Wołomina. Galwanicznie, cena różnie, zaleznie od ilości, za takie "porcje " jak pokazywałem place 150-300zł.

 

Taktyk

 

?? :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek84    0

Jak remontowałeś te kółka? nad spawałeś rurę na kółko, czy odciąłeś starą blachę od boczków i wspawałeś rurę?

 

remont jak zwykle na najwyższym poziomie:) gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fineasz007    17

?? :wacko:

To taki post, który przypomina mi o tym, żeby tu zaglądać. ;) Remont jak zwykle na najwyższym poziomie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

u góry po prawo masz taką opcję "śledź ten temat", i jak ją klikniesz to będą wyskakiwać ci powiadomienia o nowych postach w tym temacie nawet jeśli nie dodałeś komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fineasz007    17

@bratrolnika, wiem jak działa forum IP.Board, jednak to moje zboczenie, żeby sobie coś napisać i o tym pamiętać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Jak remontowałeś te kółka? nad spawałeś rurę na kółko, czy odciąłeś starą blachę od boczków i wspawałeś rurę?

 

remont jak zwykle na najwyższym poziomie:) gratuluje:)

 

 

Naspawałem rure na kółko, orginalnej "konstrukcji" kółka nie ruszałem. Nie mniej jednak wyglada jak orginał po wyszpachlowaniu :) .

 

Dzieki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

aEomTv.jpg

Nowe, orginalne sprzegło gumowe. Drugie było OK :).

 

TVkIwe.jpg

 

OVi181.jpg

 

tSSulG.jpg

 

w3JmzZ.jpg

 

Bn6p9r.jpg

 

Weże do zasilania dysz herbicydowych .

 

00qnAs.jpg

 

Regulator cisnienia Araga .

 

SvpfVW.jpg

 

I orginalny filterek Shurflo.

 

RYnMOx.jpg

 

Troszke juz pospawane, trzeba teraz to dokonczyc i wyszlifować :).

 

Pompa shurflo zatrzymala sie w pocztowym urzedzie celnym (paczka z USA) :( . Ale w nadchodzacym tygodniu mysle ze powinna w koncu dotrzeć.

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

Widzę że troszeczke rzeźbienia pod zbiornik :/ I tak pięknie Ci idzie !


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Rzeźba musi być :) przy prawie każdej remontowanej maszynie, dąże by coś przy okazji udoskonalić ^^ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fineasz007    17

@Vitoma, ostatnio troszkę przyhamowałeś, bo każdego dnia sprawdzam posty i dopiero dziś coś dodałeś. Bierz się do roboty, tutaj ludzie na zdjęcia czekają! :D Ciekaw jestem efektu końcowego, a zapowiada się ciekawie. :) PS. Planujesz założyć dodatkowe gniazda hydrauliczne w C-360? Wspominałeś swego czasu o nich i z niecierpliwością czekam na kontynuację tematu. :)

 

Fineasz007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Niestety brak czasu na częstsze prace przy kosiarce a tym bardziej na aktualizacje :( . pracuje przy kosiarce gora 2 razy w tygodniu po kilka godzin. A zainteresowanie tematem widze ze jest slabe wiec nie cisne z aktualizacjami.

 

Gniazda w C-360 juz dawno zalozyłem. Jest aktualizacja w temacie o c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

wszyscy zarobieni. zboża, śliwki, jabłka, wiśnie. Wszyscy zmęczeni i nikt nie ma czasu :D Robota jak zwykle wykonana na 6 z dużym plusem :)


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek84    0

ale wiesz że wszyscy mają nadzieje że będą pojawiać się następne maszyny:)

 

a tak na poważnie, to na jednym ze zdjęć jest pokazana prasa hydrauliczna, czy mógłbyś napisać ilu tonowa?

 

z pozdrowieniami Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

prasa 10 czy 12 ton. Prasa ma juz chyba 6 lat, jak ja kupowałem to byla chyba jedna z najtanszych na allegro. Ale o dziwo sprawdza sie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

yZBLrg.jpg

 

Zabezpieczenie łancuszków wałka WOM - by metal nie brudził żółtych osłon - szkoda ze Walterscheid o tym nie pomyslał :( przekonaliśmy się o tym przy opryskiwaczu BAB - tam łańcuszki już ubrudziły niestety osłone wałka . Koszulka termokurczliwa HellermannTyton - bardzo gruba, miejmy nadzieje że nie przetrze się odrazu.

 

BQwi5p.jpg

 

Nowe szybkozłączki i nyple. Węże hydro oczywiście też zakute nowe. Stare zostały tylko dławiki przepływu.

 

NIzlaC.jpg

 

ws2Ijb.jpg

 

Ly2hGB.jpg

 

Re8Pdr.jpg

 

7a5alp.jpg

 

vaLCgn.jpg

 

na8qlF.jpg

 

Został montaż pompy i elektrozaworów. No i sprawdzenie działania wszystkiego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez luki1987
      Witam. Jak wygląda w case 4230 remont silnika? Ktoś mi powiedział że można samemu przełożyć tuleje tak jak przy c-360, czy to prawda? 
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez marcinl43
      witam mam problem, na rozgrzanym silniku leci mi olej pomiędzy silnikiem a skrzynia . Czeka mnie zapewne rozpolowienie silnika do wymiany uszczelniacza. rozpolawialem już c360 c330 , czy poradzę sobie z rozpolowienie case? na co uważać? znajomy mówił że można uszkodzić walek od revers jak się za szybko to rozciagnie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj