Yvonne

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Szybki grześ nic na przeszkodzie, trzeba szukać a nóż widelec się znajdzie chociaż ciężko w tym temacie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

zetorlublin7341 dużo dziewczyn mówi,że bardzo im się wieś podoba,ale jak przychodzi praca na wsi to już nie jest tak fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a dopiero do tego wniosku doszedłeś? ;)

w 90% (jeśli nie więcej) właśnie tak jest, sam mam dużo znajomych dziewczyn i właściwie z większością to samo, tutaj też parę dziewczyn poznałem i dopiero przy spotkaniu troszeczkę zweryfikowałem to co mówiły, podam przykład kiedy to zaineresowana wsią, własne gospodarstwo świeżo na nią przepisane i cały czas mówiła jak to lubi wieś... tylko taki szczegół że sama mieszkała w mieście (daleko od gospodarstwa), gospodarstwo rodzice ogarniali a ona pracy w mieście szukała. także ja bym trochę zapał optymistów troszeczkę ostudził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak to można zawsze z góry zakładać, trzeba dać komuś szansę a nóż widelec pozytywnie się zaskoczycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMB    0

@ szybkigrześ znajdziesz na pewno.  Musisz tylko poszukać ;)


@daremw dokładnie tak samo jest z mężczyznami....ale jednak jest te 10% :D


Nie chciałbym studzic Twojego zapału,ale tak kosztowna zmiana profilu produkcji na chwilę obecną to ogromne ryzyko.

minister powiedział do jednego z rolników "jak wam się nic nie opłaca, to żyjcie z dopłat"  a patrząc jak sukcesywnie niszczą wszystkie gałęzie gospodarki ............. :lol: Na dzień dzisiejszy chyba dążą do tego żeby Polska stała się łubinolandią bo u mnie w okolicy wszyscy teraz tylko o łubinie myślą(co po niektórzy chcą nawet pszenżyto gruberowac) :lol:

jak chcesz robic za gotówkę to śmiało, ale jak za kredyty, to radził bym to jeszcze przemyślec

 

Jest tylko jedno rozwiązanie-zmienić ministra :) Za gotówkę, tylko, że gotówkę też można utopić :mellow:


początki są trudne a czas na zmiany na tą chwile jest średnio korzystny... ptaki jeśli masz na myśli kurczaki to też loteria chociaz mam znajomego co płacze co rzut że dołożył do intersu ale od kilku lat przerw jeszcze nie robił

no właśnie


Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

@IBM dlaczego nie unowocześniasz , modernizujesz obecnej hodowli tym bardziej że zajmujesz sie tym już pare lat i wiesz w czym problem .

Drób w małych ilościach na jajka to może by jeszcze sie udało coś zarobić , bo na mięso nie jest tak łatwo i do tego muszą być energooszczędne budynki , ciepłe z dobrą wentylacją sąsiadowi padło kiedyś z 10 tysięcy kur z braku wentylacji ktoś odcioł  prąd do fermy w nocy.

W mojej okolicy praktycznie nikt drobiu nie hoduje i są blisko przetwórnie . Kilka lat temu pracowałem przy wyburzeniu 25 kurników i lęgarni na 1080 tysięcy piskląt , właścicielem był zakład przetwórstwa drobiu bo im sie nie opłacało hodować drobiu , wolą kupić za grosze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

IBM a do dużego miasta masz daleko a może kurki na wolnym wybiegu jakieś tereny zielone, albo gęs ekologiczna na mięso, wiesz jajka zprzedaż do miasta ekologiczne, pomyśl w takim czymś, nie nastawiaj się na mięso raczej bez sensu, a właśnie dobre, smaczne ekologiczne, ne bój się sporo ludzi kupuje takie, pozalatwiać jakieś certyfikaty sobie, może dotacja jeszcze jakaś, ja bym w tym kierunku patrzył, kury zielononóżki bardzo dobre jajka, napewno odbiorcy by się znaleźli na takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

zielononóżki nie nadają się do do chowu wielkostadnego.Dlaczego? Kanibalizm. To jest dzika kura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

dobra nośnośc mają leghorny i przy tym zużywają mniej paszy niż przeciętne kury :) są całe białe :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milian    2

Ja polecam Karmazyny, Leghorny i Lohmanny (zwłaszcza Brown) - duża nośność, mało wymagające kurki i bezproblemowe, ale nie chcą siadać na jajkach w przeciwieństwie np. do Brahmm które też są bardzo w porządku, choć jajka mniejsze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvonne napisał:

Dziewczyn chętnych na gospodarkę jest dużo, a gdzie podziali się rolnicy poszukujący ?-czy tylko tych 8 z programu "Rolnik szuka żony" jest ?

Poprosze adres do takiej Za taką nawet na koniec świata bym poszedł 😘

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 8.02.2015 o 16:21, szybkigrzes napisał:

Chciałbym kiedyś poznać kobietę, która kocha wieś tak jak ja.

Kiedyś ?? :o to szybki jesteś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Romku, chwilowo mamy deficyt, pytaj w przyszłym tygodniu, ma być nowa dostawa towaru.     :P    xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila    0

Rolniczka (lat25+) pozna rolnika z własnym gospodarstwem ale nie jest to warunek konieczny.Jeżeli znalazł by się takiż śmiałek (oby  tylko nie żonaty)xD to proszę tylko i wyłącznie o kontakt na PW   na forum nie odpisuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A marcepan pisał już do Ciebie? Śmiały jest ale zonaty i dziad w dodatku i góral do tego... Hehe

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie bardzo mnie to interesuje czy młodsza czy nie.... ale może uruchom swoj zespół chorobowy i rozwiń co masz na myśli smarku jeden.... Hehe

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nic . Tak se tylko . Smarkiem to ty dla mnie wiekowo .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurla.. Sio obsrancu spac a nie do dorosłych tu podskakujesz ze swoimi zwidami "Maciusia" 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ładnie się zwracaj do starszego . Nie uczono w domu jak należy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez Migotka
      Hej jestem ciekawa czy na przełomie  tylu lat zawiązały się tu pary i powstały jakieś  związki między użytkownikami z  agrofoto?  Sprzed  ponad 10 laty pamiętam ,że było tu wielu ciekawych ludzi ... Jak się u Was potoczyło życie ?  Nie było mnie tu wiele,wiele lat...
      z kilkoma osobami do dziś utrzymuje kontakty a jak to jest z Wami ? Czy może tę grupe przejęły już małolaty ? Pozdrawiam 🙂
    • Przez bergman31
      Już w najbliższą niedzielę 31 marca 2024 roku o 21:20  w TVP1 pokazane zostaną wizytówki rolników kandydujących do 11 edycji programu Rolnik szuka żony.
      https://www.facebook.com/100068842099677/posts/pfbid0cmEG3uYipVmh5j7CKx9xVcTAvyg1s4gNy4PNBRZXXxQ5jzPjzsYio44uA9iw4osel/?app=fbl
       
    • Przez bergman31
      Zaczynamy 10 serię.
      Kto według Was znajdzie się w programie?
    • Przez krzychuUrsus360
      Tak jak w temacie jak myslicie czy jest szansa żebym jakąś kobietę tutaj znalazł z gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj