Yvonne

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak?

Polecane posty

Landfarmer    3581

Trochę komiczne ale jak pomyślę że mam z kimś wozić i ma mi gderać to wolę sam, jest wcześnie ale wpadasz poźno tylko na chwilę i o to mi głownie chodzi :P


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

e to widzę że kolega robi jak ja, ja mam o tyle łatwiej ze ładuję na niskopodwoziówkę kostkę i jest ok, :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

No bo jak widzę jesteś mocno aktywna to trochę tego masz :lol:

Zetorlublin ja woże samozbierającą więc jest o tyle lipa że ładuję tylko z tyłu


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

O pewnie że prościej tylko kupić bubla za kilka tys też nie trudno a za dobrą prasę to trzeba zapłacić z resztą wolę kostki bo mam tego mało a wygodniej jest obrządzać z kostkami w małym gosp, :D Ale skrupulatna jak czytasz wszystko :D

Edytowano przez Landfarmer

Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Trochę komiczne ale jak pomyślę że mam z kimś wozić i ma mi gderać to wolę sam, jest wcześnie ale wpadasz poźno tylko na chwilę i o to mi głownie chodzi :P

też jak parę lat temu robiłem kostki to zdarzało się zwozić samemu trochę, praca trochę upierdliwa ale da się, teraz nawet jednej kostki sie nie robi. koszenie zboża też sie zdarzyło robić samemu, rowerek na przyczepę, jazda po kombajn i dalej nieźle szło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupić rolującą trzeba dać sporo kasy do tego jeszcze tur do ciągnika. A tak to kostką wszystko zrobisz, jeden dzień i słoma zwieziona i spokój, to raz do roku można poszaleć na polu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no widzisz, przy hodowli bydła już się sprawa trochę komplikuje bo dochodzi sianokiszonka więc belarka obowiązkowo zwłaszcza że w ostatnich latach coraz ciężej dosuszyć na siano. tur sam w sobie przydaje się też do innych rzeczy, a taki podstawowy sprzęt (belarka plus tur) to właściwie około 70 tys także, niby sporo ale jednak sporo sił sie oszczędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiesz będę musiał się zastanowić kiedyś i na belarce i turze ponieważ planuję piec na słomę na okrąglaki, trochę u nas mozna pozbierać kalkulowałem opłaciło by mi się :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

trzeba kalkulować, wpierw pomyśl o turze i jak go zastosujesz a niewątpliwie znalazło by się coś, zamiast warzywka nosić skrzyneczkami to skrzyniopaleta i jazda.

u mnie to standardowo przestawianie bel, czasami piach załadować na przyczepę, lub porównać trochę drogę, zimą odśnieżanie (co drugi dzień odbiór mleka) bo jest to wymagane do odbioru inaczej olewają sobie. regulowanie rowów, ładowanie obornika, ładowanie drzewa, jeśli by był potrzebny tylko kilka dni w roku to bym sie obszedł a tak niestety potrzebny i w tej chwili życia bez niego sobie nie wyobrażam

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do takiego działania mam wózek widłowy dla mnie bardzo super ponieważ zrobie nim wszystko i wjadę wszędzie. Tur to mały problem koszt pieca jest bardzo duży, do tego kocioł akumulacyjny można podłączać, no musze się zastanowić bo widzicie co się dziś dzieje na świecie jakie koszty energii. Trzeba isć do przodu, a nigdy do tyłu, mam jedno wielkie marzenie ale to narazie póki co poza moim zasiegiem finansowym, ale póki co ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

kryzys energetyczny w powietrzu, ruski zakręcą kurek i pojawi sie problem

 

fakt tur ustępuje znacznie wózkowi widłowemu w działaniach podwórkowych

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego zakładam sobie małą plantację wierzby energetycznej mam podmokłe tereny około pół ha i zamiast walczyć z nimi postanowiłem je wykorzystać i w końcu jakis pożytek z tego mieć. Oj kryzys wielki widzicie co sie dzieje dziś na Ukrainie. A wszystko przez mój niewyparzony jęzor, na wiosnę jak zacząłem kampanię to kolega pyta kiedy się żenię a ja że wcześniej ruski ukrainę najedzie i będzie wojna niż mnie chyci, no i masz babo pacek normalnie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

To już drugie na forum ja mam maleńkie kłopoty techniczne ale tur się zjawi i to niedługo :D

Edytowano przez Landfarmer

Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Widać moi drodzy, główny wątek tego tematu sprowadził się do opowiadań o ładowaczach czołowych :lol: Nie chciałem być zgryźliwy wobec wypowiadających się, ale na prawdę teza postawiona przez autorkę tego zacnego tematu raczej nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Abym nie był gołosłowny, temat ten z tego co mi wiadomo, połączył dopiero dwoje ludzi ;) Chciałbym się mylić, że tak mało. Zatem dziewczyny kochające gospodarstwa i szukające tam swoje szczęścia, ujawniajcie się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Woli scisłości o ile mi dobrze wiadomo temat połączył wiecej ludzi, nie którzy przypadli sobie do gustu a nie którzy nie bo mieli inną wizję wszystkiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ciekaw jestem kogo, może i jestem tu dopiero od około poł roku ale nikt się za bardzo nie pochwalił. to chyba nie wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez Migotka
      Hej jestem ciekawa czy na przełomie  tylu lat zawiązały się tu pary i powstały jakieś  związki między użytkownikami z  agrofoto?  Sprzed  ponad 10 laty pamiętam ,że było tu wielu ciekawych ludzi ... Jak się u Was potoczyło życie ?  Nie było mnie tu wiele,wiele lat...
      z kilkoma osobami do dziś utrzymuje kontakty a jak to jest z Wami ? Czy może tę grupe przejęły już małolaty ? Pozdrawiam 🙂
    • Przez bergman31
      Już w najbliższą niedzielę 31 marca 2024 roku o 21:20  w TVP1 pokazane zostaną wizytówki rolników kandydujących do 11 edycji programu Rolnik szuka żony.
      https://www.facebook.com/100068842099677/posts/pfbid0cmEG3uYipVmh5j7CKx9xVcTAvyg1s4gNy4PNBRZXXxQ5jzPjzsYio44uA9iw4osel/?app=fbl
       
    • Przez bergman31
      Zaczynamy 10 serię.
      Kto według Was znajdzie się w programie?
    • Przez krzychuUrsus360
      Tak jak w temacie jak myslicie czy jest szansa żebym jakąś kobietę tutaj znalazł z gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj