Yvonne

Dziewczyna chce na gospodarke-rolników chętnych brak?

Polecane posty

Gość   
Gość

A ja jeszcze ani kostki nie zwiozłem a potrzeba sporo oj potrzeba, piecyk na słomę zrobiony a tu narazie paliwa jeszcze brak :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyrion102    0

Słoma, hm, ja bym chciał w końcu wymłócić resztę zbóż, zanim całkiem wszystko porośnie :> W sąsiedniej miejscowości dzisiaj mieli dożynki, tylko że prawie nikt nie zakończył żniw, po prostu organizowali wszystko miesiąc temu sądząc, że do tego czasu wszyscy skończą, cóż, kapryśna ta nasza pogoda... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

A ja jestem dopiero w połowie młócenia a słoma jeszcze w polu, część zbelowana. Ta pogoda w tym roku normalnie nic nie daje zrobić, żniwa nie skończone a tu kukurydza dojrzewa :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas zamiast dożynek to wszyscy w polach i robi się akcję od jednego do drugiego pola bo kombajn jedzie i nagle kombajn fik i znik, i ciągniemy, rekord dziś clasa targali na 12 traktorów ale uratowany i bez uszczerbku na zdrowiu :D Wiolka myślę że damy rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja myślałem zawsze że podlasie i mazury jako ostatnie żniwa kończą a tymczasem u mnie na polach pusto a byłem dziś u Iwony (Yvonne) na mazurach a tam też 90% sprzątnięte a na południu zachodzie i centrum sie obijają jeszcze ;)

Landfarmer... u mnie to 4 nieduże gospodarstwa (do 20ha) i sie 12 ciągników uzbiera a to tylko część wsi :)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

daremw bo w tym roku na południu co drugi dzień leje i nie ma jak żniw zebrać :( a z tego co słyszałem to na północy było mniej deszczu i tam żniwa trwały a u nas lało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

@darek3 trochę uogólniasz ponieważ u mnie na podkarpaciu w zasadzie w promieniu 50km ode mnie wszystko pozbierane było już w poprzednim tygodniu, fakt, że było tak że do południa pogoda cud a ok 2 wychodziło i padało tyle, że się nie dawało kosić a z tego co z ojcem widziałem w sobotę to jadąc od Kielc w kierunku Jędrzejowa i Tarnowskich Gór to strasznie dużo jeszcze jest nietykanych a co gorsza dużo jest wyległe i przerośnięte trawą :\

@Landfarmer u mnie we wsi co w zasadzie najwięksi gospodarze mają po ok 5 ha, a jest ich ok 4 to się by uzbierało ok 10 ciągników a we wsi to ok 25 - 35 w tym najwięcej c330 i t25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolka93    59

u mnie gospodarstwa sa raczej małe ok 5, 10 ha i większośc ma po dwa ciągniki , czasem trzy tylko u nas zawsze mało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ej no co Wy... to u mnie jest 3,5 ha i dwa ciągniki... ale ze mnie bamber :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jestem lepszy 3,2 ha i też dwie bestie są a w planach 3 zielony diabełek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am1609    0

u mnie wczoraj naprawialiśmy zetorka i mina 3 facetów bezcenna gdy kobieta wie co się posypało i jak to rozebrać żeby się do tego dostać ;) i jeszcze mialam rację :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek86    4

W moich stronach przeważnie każdy poważny gospodarz ma 3 lub 4 ciągniki a gospodarstwa od 20 do 70 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

u mnie znowu w gospodarstwach około 20 ha standardem się staje 4 ciągniki, ziemi niby nie przybywa ale sprzętu tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Ja mam ok. 15 ha i 3p działam :lol: ale czasem to jest męka jednym ciągnikiem B)


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

przy niezbyt intensywnym rolnictwie jednym można. ja mam 3 i czasami mi mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie zapnę do ciapka głębosza ani pługa obrotowego bo by ducha wyzionął, zależy co kto do czego potrzebuje ja mam ciężkie ziemie nawet z 130km by się przydało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

@darek3 trochę uogólniasz ponieważ u mnie na podkarpaciu w zasadzie w promieniu 50km ode mnie wszystko pozbierane było już w poprzednim tygodniu, fakt, że było tak że do południa pogoda cud a ok 2 wychodziło i padało tyle, że się nie dawało kosić a z tego co z ojcem widziałem w sobotę to jadąc od Kielc w kierunku Jędrzejowa i Tarnowskich Gór to strasznie dużo jeszcze jest nietykanych a co gorsza dużo jest wyległe i przerośnięte trawą :\

@Landfarmer u mnie we wsi co w zasadzie najwięksi gospodarze mają po ok 5 ha, a jest ich ok 4 to się by uzbierało ok 10 ciągników a we wsi to ok 25 - 35 w tym najwięcej c330 i t25 :D

Nie wiem jakie u was są gospodarstwa ale w mojej okolicy są 30-40 hektarowe gospodarstwa i przy takiej pogodzie jak była nie dało się tego zebrać w dwa czy trzy dni ( czas pracy kombajnu nie przekraczał 3-4 godzin dziennie bo przeszkadzał deszcz ) Mi jeszcze zostało 6 ha do wymłócenia i ok 8 ha słomy do zbelowania i do zwiezienia 350 bel słomy. Ale już powoli jest z górki i może uda mi się wszystko pozbierać zanim się zacznie kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Właśnie to jest to w dużych gospodarstwach że przez ponad 3/4 roku gromadzi się paszę :lol:


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Landfarmer no tak to już jest, ale coś trzeba w życiu robić i z czegoś te pieniądze muszą być a plusy takiego gospodarstwa jak moje są takie że jak nie ma ceny np. na pszenice to są pieniądze za mleko albo za opasy i jakoś to wszystko się kręci. Zobaczymy może w przyszłym roku ,,ciocia unia" coś dorzuci ;):D I byle się nie cofać tylko iść do przodu to już będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez Migotka
      Hej jestem ciekawa czy na przełomie  tylu lat zawiązały się tu pary i powstały jakieś  związki między użytkownikami z  agrofoto?  Sprzed  ponad 10 laty pamiętam ,że było tu wielu ciekawych ludzi ... Jak się u Was potoczyło życie ?  Nie było mnie tu wiele,wiele lat...
      z kilkoma osobami do dziś utrzymuje kontakty a jak to jest z Wami ? Czy może tę grupe przejęły już małolaty ? Pozdrawiam 🙂
    • Przez bergman31
      Już w najbliższą niedzielę 31 marca 2024 roku o 21:20  w TVP1 pokazane zostaną wizytówki rolników kandydujących do 11 edycji programu Rolnik szuka żony.
      https://www.facebook.com/100068842099677/posts/pfbid0cmEG3uYipVmh5j7CKx9xVcTAvyg1s4gNy4PNBRZXXxQ5jzPjzsYio44uA9iw4osel/?app=fbl
       
    • Przez bergman31
      Zaczynamy 10 serię.
      Kto według Was znajdzie się w programie?
    • Przez krzychuUrsus360
      Tak jak w temacie jak myslicie czy jest szansa żebym jakąś kobietę tutaj znalazł z gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj