Zaloguj się, aby obserwować  
Pawlo547

Jałowki Importowane

Polecane posty

Pawlo547    5

Witam znacie jakoś firmę która sprowadza bydło mleczne szczególnie montbeliarde lub simental tylko kraj pochodzenia montbeliarde Francja a simental Bawaria a co powiedzie na temat jałówek naszych sąsiadów południowych np Czech ich genetyka jest lepsza od naszej na początek interesowało by mnie 5 sztuk. Jeżeli znacie sprawdzonego dostawce proszę o nr kontaktowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Centergen Łowicz organizuje import jałówek simentalskich z Austrii - a więc na pewno nie gorsze niż z Bawarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Nie brałem, ale słyszałem w sobotę na wystawie w Płońsku o tym , że importują. Te simentalki są z Austrii a oni mają dobre kontakty z Austriakami bo sprzedają też nasienie. Jest więc duża szansa, że ściągniesz dobry towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8megr    0

Znajomy ściągał simentale a konkretnie 10 jałówek cielnych z Austrii 3-4 lata temu i jest bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Domyślam się,że chodzi Ci o wydajność matek tych jałówek? Jeśli tak to Austriacy gwarantują między 6500-9000 kg / 305 dni laktacji.

Dowiadywałem się ostatnio - tak z ciekawości. Są cielne 3-8 miesięcy i ważą 550-750 kg. Wszystkie są po inseminacji wartościowymi Fleckvieh z Austrii, bez rogów i wad budowy - ale to już norma. Najciekawsza jest cena bo z transportem do centrum Polski i ubezpieczeniem wyjdzie coś koło 7500 zł a więc jak na simentalki z Austrii to jest ok.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
techwet    0

Ja polecam zebys sie bardzo dobrze zastanowil zanim wydasz tyle pieniedzy na krowy mleczne w momecie zniesienia kwot mlecznych

ale jezeli juz to obie rasy b.dobre ze wskazaniem na mo napewno wieksza wydajnosc przy odpowiednim zywieniu

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zbigi123
      Moja krowa dostala silnego zapalenie przez co przestala jesc i nic jej nie pomaga stosowalem synulox, tetradelte masci i nic, a co gorsza calkiem stracila mleko we wszystkich cwiartkach a zapalenie ma w jednej. Prosze o szbkie odpowiedzi.
    • Przez PiotrFarmer85
      Czy warto zapłacić wiecej za amazonke czy raucha czy kupic polski towar z augustowa lub brzegu z poruwnywalnym wyposarzeniem i parametrami pracy
    • Przez Gornixen
      Mam do was pytanie opłaca się hodować 2 jałówki mięsne ?
    • Przez Kacperkuj-pom
      Jakie macie sposoby na dojenie jalowek ? Jakis czas byly  spokojne ale ostanio trafila sie strasznie nerwowa I zastanawiam sie czy taki poskrom jak do korekcj racic zdal by egzamin w tak ekstremalnych przypadkach . Mowiac nerwowa mam na mysli ze musialo ja trzymac 5 osob 
    • Przez matmic123
      Witam, poszukuje do kupna jalowek miesnych,najlepiej LM w wadze 250-300 kg, najlepiej w rejonie Biała Podlaska i powiat Bialski.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj