kapec22

Siewnik Reform Semo 77/88/99-Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kapec22    37

Witam potrzebuje informacji na temat siewnika Reform Semo 88 czy ktoś posiada tutaj taki siewnik ? Chciałbym wiedzieć czy posiada drobny wysiew ( chce posiać rzepak ), jakiej jest produkcji i ogólne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

ja mam Reform semo 88 i jestem z niego bardzo zadowolony można nim siać prawie wszystko np. rzepak kończynę a nawet kukurydzę.


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

a po czym mogę rozpoznać czy siewnik posiada drobny wysiew? chodzi o reform semo 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Jeżeli masz instrukcję ilości wysiewu to jest na nie napisane np.rzepak. Ja mam w języku niemiecki ale przetłumaczyłem , też mam RS 88.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozdrex    0

a jak z dokładnościa wysiewu w waszych reformach? Bo ja wczoraj siałem owies o bardzo grubym ziarnie i nie zgadza mi sie wysiew czy ktoś z Was miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo815    0

Witam. Mam siewnik reform semo 99 i nie zgadza mi się próba kręcona do normy wysiewu napisanej w tabeli. Według instrukcji powinienem robić 21 obrotów dla siewnika 2,5 metra szerokości. Czy ktoś też tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin4512    9

Nie dawno kupiłem zestaw rabewerk mke 2,5 m+reform semo 99.Proba wyjdzie wtedy kolego kiedy przekrecisz kolem 19 1/3 obrotu. Dla siewnika 2,5M!!!Z siewnika jestem bardzo zadowolony.Proba zgadza sie z tabela i wy hodzi co do ziarka.Super mazzyna.Zdjecia w mojej galerii. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szympek96    16

Ja właśnie kupiłem reform semo 88 i w zestawie dostałem taką przystawkę, którą montuje się nad grabki i jest ona niby do drobnych nasion mógłby ktoś na jej temat podpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podm    0

Jeśli jest nad grabkami i ma napęd łańcuchowy jest to przystawka do siewu (trawy, koniczyny) równolegle ze zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

A jaka jest sytuacja z częściami zamiennymi do siewników Reform?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podm    0

Jeśli chodzi o nowe części, to na pewno można kupić sprężyny ( druty ) do grabek, lejki plastikowe, gumowe łączniki ( mieszki pomiędzy lejkiem a redlicą), redliczki choć te zawsze można napawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

a jak te siewniki wypadają w porównaniu z konkurencją? np. Amazone, Nordsten,Fiona,Hasia, ogólnie kto ma jakieś porównanie.byłbym wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podm    0

U mnie na wiosce jest kilka Reformów, 77 i 99. Ja mam 77 i w porównaniu z Poznaniakiem, różnica w siewie to przepaść ( na plus dla 77). Jedyny minus to brak drobnego wysiewu. Jeśli chodzi o 99 to koledzy chwalą te siewniki(np. do 99 2.5m wchodzi grubo ponad 200 kg pszenicy, do 77 około 150 kg). Ja na oko nie widzę różnicy na polach pomiędzy 99 a np.D7 (a takie mają sąsiedzi). Ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTURO04    0

Witajcie czy ktoś z was posiada reform semo 100 moje pytanie dotyczy jak go ustawiacie, jak robicie próbę kręconą kołem czy korbą? Z góry dziękuję za odpowiedzi:)


Siewnik 3m oczywiście pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AXE    0

Witam, mam takie pytanie do osób które już mają te siewniki jaka jest masa własna reforma 2,5 m : 88 i dla porównania 99 oraz jaka jest pojemności skrzyń w tych siewnikach. Pytam dlatego że planuje pozbyć się poznaniaka i na razie współpracowałby z c-360 ale w przyszłości z zetorem 6340 oraz z agregatem Tolmet Polonek 2,5 metra. Który z nich czyli 88 lub 99 byłby lepszym wyborem w tej konfiguracji ?. Proszę o podpowiedź z góry dziękuję za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2015 o 21:42, Marcin4512 napisał:

Nie dawno kupiłem zestaw rabewerk mke 2,5 m+reform semo 99.Proba wyjdzie wtedy kolego kiedy przekrecisz kolem 19 1/3 obrotu. Dla siewnika 2,5M!!!Z siewnika jestem bardzo zadowolony.Proba zgadza sie z tabela i wy hodzi co do ziarka.Super mazzyna.Zdjecia w mojej galerii. Pozdrawiam.

Cześć Marcin,
Od roku jestem posiadaczem Reform Semo 99 , uważam że mało wysiewa siewniki. W ostatnio sobote przy próbię kręconej 20 razy obrót kołem przy ustawieniu 3 - 9 według tabeli dla pszenicy powinno mi wyjść 307 KG na 1ha . Czyli na 1 ar 3.1 kg . Problem polega na tym że wychodzi 2 kg . Czy miałeś taką przypadłość ? Czy orientujesz się czy te zębatki nie są zamienione ?  W załączniku tabela wysiewu  .  20180901_104900.thumb.jpg.399ed2fb3271a8769b8a47c08d999b24.jpg20180901_094513.thumb.jpg.b1b5b9eb1845c00b6a37278bc55a0696.jpgprzesyłam również tabele wysiewu 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
Dnia 3.09.2018 o 19:20, ogrodniczek39 napisał:

Cześć Marcin,
Od roku jestem posiadaczem Reform Semo 99 , uważam że mało wysiewa siewniki. W ostatnio sobote przy próbię kręconej 20 razy obrót kołem przy ustawieniu 3 - 9 według tabeli dla pszenicy powinno mi wyjść 307 KG na 1ha . Czyli na 1 ar 3.1 kg . Problem polega na tym że wychodzi 2 kg . Czy miałeś taką przypadłość ? Czy orientujesz się czy te zębatki nie są zamienione ?  W załączniku tabela wysiewu  .  20180901_104900.thumb.jpg.399ed2fb3271a8769b8a47c08d999b24.jpg20180901_094513.thumb.jpg.b1b5b9eb1845c00b6a37278bc55a0696.jpgprzesyłam również tabele wysiewu 


 

Nie kręcisz kołem 20 razy skąd Ci się to 20 wzięło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obsianie 1 Ara siewnikiem 2.5 m potrzebujemy 40 metrów . Zrobiłem z Tata test na polu , potrzeba 19 razy obrotem kołem aby obsiać 40 metrów . Dodalismy plus jeden obrót na poślizg koła .   Nie rozumiem gdzie robie bład ...

Dzięki za wszystkie wskazówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
3 minuty temu, ogrodniczek39 napisał:

Na obsianie 1 Ara siewnikiem 2.5 m potrzebujemy 40 metrów . Zrobiłem z Tata test na polu , potrzeba 19 razy obrotem kołem aby obsiać 40 metrów . Dodalismy plus jeden obrót na poślizg koła .   Nie rozumiem gdzie robie bład ...

Dzięki za wszystkie wskazówki .

jaki szeroki masz siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj