Piotrek14

Wyciek oleju z tylnego mostu

Polecane posty

Seraphim    0

Tak,założyłem ten sam temat na elektrodzie, bo tu zaczęło się wróżenie. Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
applex    0

Witam z racji, że to mój pierwszy post na tym forum.

 

Mam ciągnik URSUS C-360, ale mam problem z cieknącym olejem, a mianowicie cieknie z tyłu tak jak widać na załączonych fotkach:

 

ursus_c360.jpg

 

ursus_c360_olej.jpg

 

ursus_c360_tyl.jpg

 

 

Tak więc albo cieknie z okolic wałka albo gdzieś indziej. Dokładnie jeszcze tego nie lokalizowałem. Nie che rozkręcać, skręcać masy rzeczy, także chciałbym się zapytać co to może być i w ten defekt uderzyć. Może ktoś coś doradzić co to jest, skąd to cieknie i jaka jest przyczyna? Obstawiam, że uszczelka.

 

 

II Druga sprawa 

Mam też wycieki paliwa. Foto niżej:

 

c360.jpg

 

Albo wycieka z filtrów (2 takie widać), ale też widać taki żółtawy ślad za filtrami tak jakby to tam były ślady wycieku tego paliwa, także nie wiem czy gdzieś wyżej cieknie czy jednak uszczelki w filtrach wadliwe i to z filtrów leci paliwo, które widać jako plama na posadzce.

 

Może mnie ktoś nakierować w czym jest problem?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skowera_1998    12

Jeżeli dobrze widzę to filtr od zbiornika powietrza jest mokry być może uszczelka jest do wymiany a może wystarczy tylko dokręcić, jeżeli nie to sam możesz przecież zobaczyć, przeciągnij palcem po częściach i będziesz widział czy mokre co do wycieku oleju to też sam możesz zlokalizować tą usterkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przecież napisał wyraźnie że cieknie na wysokości filtrów paliwa . Wymień Wytrzyj i obserwuj a jak nie to profilaktycznie wymień uszczelki gumowe na filtrach i dokręć przewody paliwowe. Jeśli za pompą w trym miejscy jest paliwo to przelewa się ono rurką nadmiaru z pompy wtryskowej. Nałóż na nią węża tak by miała wylot poniżej silnika, wytrzyj to miejsce i obserwuj.

 

Co do tylnego mostu to przecież nie ma tam wiele roboty. Profilaktycznie wymień uszczelniacz i podkładkę na wału wom, wyczyść i obserwuj. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
applex    0

Paliwo to obstawiam, ze te dwa filterki, ale jak pisałem nie było jeszcze czasu dobrze tego zweryfikować.

 

Zaś jeśli chodzi o olej na tyle ciągnika to właśnie albo wałek albo wyżej bo jak się patrzy to wygląda tak jakby spływało to gdzieś wyżej, ale znów nie wiem czy to wałek rozrzuca czy jak. Muszę mieć trochę czasu oczyścić i ewentualnie sprawdzać dlatego pytałem tutaj gdzie kierować poszukiwania bo jednak sprawdzanie też czasami zajmuje czasu więc nie chciałbym wszystkiego w tyle sprawdzać bo rozkręcanie/skręcanie zajmuje trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Z przodu to widać że cieknie z łaczenia pompy wtryskowej ze sprężarką.

Z tyłu cieknie z wałka srętnego,uszczelnić się raczej tego nie da,


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak paliwo z łączenia pompy ze sprężarką? Olej tak ale nie ropa. 

Z tyłu zaś dziwne bo nad zaczepem czyściutko. Ciężko za to winić wałek skrętny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birke    0

Mam Ursusa C-363P. Z wyjścia WOM wycieka olej. Co może być przyczyną i czy macie na to jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj