Piotrek14

Wyciek oleju z tylnego mostu

Polecane posty

ursus55    11

No trzeba uważać na taśmę od ręcznego a zwolnicę to we dwóch śmiało dacie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Najlepiej jest we trzy osoby. Najpierw wykręcasz wszystkie śruby, obracasz ja do dołu, wsadzasz pod nią łom i podnosicie we dwóch, a trzecia osoba łapię za zwolnice i sterują nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161
Napisano (edytowany)

Niewiem może i jestem tylko piekarzem znam się tylko na bułkach, chlebach i razowcach :lol: ale @sipmaz224 napisz czy nie łatwiej na początek wykręcić półoś z zwolnicy, zdjąć zwolnice, wyjąć półoś, zrobić dalej w planach uszczelki hamulce itd. założyć zwolnicę na szczęki hamulca i przyłapać, wsunąć półoś bez możliwości zepsucia uszczelniacza???? w pojedynkę???następnie poskręcać? niewiem tylko tak proponuję :D

ale ja tylko bułki pieke :lol:

łom i pół rodziny, po jaką cholere :lol:

 

poprawiłem bo z pośpiechu napisałem zwolnice na bęben hamulca :) i chyba pokitrałem kolejność, najpierw półoś, zabezpieczenie zwolnica itd. ale ja tylko bułki pieke mam prawo się pomylić :lol:

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No musisz jeszcze raz poprawić bo przed zdjęciem zwolnicy nie ma możliwości wyjęcia półosi. Całą zwolnicę trzeba wyjmować z pochwą, hamulcami i półosią. Inaczej się nia da.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ok dzięki ;) Nie wiedziałem jak z tymi hamulcami,a cała zwolnica to waży ze 100 kg :blink:


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie coś koło tego. Ja zdejmowałem, zakładałem samemu. Mam taboret z kantówek na kółkach. Odkręcam zwolnice, podciągam do góry, taboret, stęplije zwolnice żeby opierała się w kilku miejscach i heja do tyłu. Przy zakładaniu nic nie goni i nie lata, delikatnie i wchodzi jak złoto. Zakładajac ją w kilku faktycznie łatwo uszkodzić uszczelnienie. Nie utrzymasz długo nieruchomej pozycji a i z synchronizacją ruchów ciężko. W każdym razie się da i nie ma co panikować.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Warto też odkręcić rurkę hamulcową od cylinderka.

Ja wkładam zwolnice przy użyciu wózka do rozpoławiania,można dokładnie włożyć taśmę od ręcznego i nie uszkodzić simeringu.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No no Ja już wcześniej myślałem żeby zespawać taki wózek.Tutaj to uszczelnienie też muszę wymienić bo jak odkręciłem ten dekielek przy cięgłach to tam było spocone.I muszę założyć taśmę hamulca bo na przegląd trzeba jechać jednym,zarejestrować wszystkie ciągniki :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81
Napisano (edytowany)

Niewiem może i jestem tylko piekarzem znam się tylko na bułkach, chlebach i razowcach :lol: ale @sipmaz224 napisz czy nie łatwiej na początek wykręcić półoś z zwolnicy, zdjąć zwolnice, wyjąć półoś, zrobić dalej w planach uszczelki hamulce itd. założyć zwolnicę na szczęki hamulca i przyłapać, wsunąć półoś bez możliwości zepsucia uszczelniacza???? w pojedynkę???następnie poskręcać? niewiem tylko tak proponuję :D

ale ja tylko bułki pieke :lol:

łom i pół rodziny, po jaką cholere :lol:

 

poprawiłem bo z pośpiechu napisałem zwolnice na bęben hamulca :) i chyba pokitrałem kolejność, najpierw półoś, zabezpieczenie zwolnica itd. ale ja tylko bułki pieke mam prawo się pomylić :lol:

 

 

Ależ namieszałeś :D

 

Ja napisałem jak sprawnie i szybko ją zdjąć bez użycia wózków i innych cudów na kiju, o składaniu nic nie wspominałem.

 

No i chętnie zobaczę jak sam podnosisz tą zwolnice zakładasz ją i załapujesz śruby :P

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem mechanikiem i robię blokady przy c-360 hamulce, ręczny itp. Zazwyczaj nie ma mi kto pomóc zdjąć zwolnicy więc muszę radzić sobie sam. Mianowicie biorę stalową linkę(jej średnica to jakieś 5mm) przekładam przez kozioł w dachu i obwiązuje zwolnice tak aby się dobrze wszytsko trzymało. Naprężam linkę rurką. odkręcam wszystkie śruby reguluje linką tak aby zwolnica luźno wyszła. wychodzi praktycznie sama. i z włożeniem jest tak samo łątwo jak i z wyjęciem. Nie ma możliwości uszkodzenia uszczelnień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin181    117

Witam

Od dłuższego czasu kiedy hamuje to wycieka mi olej.

Może ktoś już kiedyś robił coś podobnego ?

Po rozebraniu wygląda to tak

post-42919-0-72996000-1389975982_thumb.jpg


Nie moc ciągnika lecz technika zrobi z ciebie zawodnika !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam po odkręceniu tych trzech śrub na tym deklu jest uszczelniacz który trzeba wybić ale gdy leje się olej pd czas hamowania to może jakiś uszczelniacz puścił w zwolnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pewnie olej ścieka przez cały czas w obudowę i wylatuje przez otwór od blokady i ręcznego podczas hamowania ,postaw go pod dużym nachyleniem do przodu to też poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin181    117

Dzięki już zlokalizowałem wyciek oleju,olej wyciekał z żle założonej uszczelki (rok temu był u mechanika)


Nie moc ciągnika lecz technika zrobi z ciebie zawodnika !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seraphim    0

Witam wszystkich jako że to mój pierwszy post. Dostałem od dziadka ciągnik c360 3p w spadku i remontuje go po trochu. Celem jet zlikwidowanie wszystkich wycieków. I otóż ostry wyciek mam właśnie przy zaczepie dolnym przy wieszakach na dolnych śrubach co widać na zdjęciach,górne są suche. Z prawej strony wyciek jest na tyle spory, że nie tyle poci się, co zawsze kilka kropel na beton skapnie. Skąd cieknie? Ktoś miał coś takiego? Jak to mam zlikwidować? Dziękuję z góry za wszelkie porady.

post-135793-0-53733000-1402772515_thumb.jpg

post-135793-0-82030600-1402772560_thumb.jpg

post-135793-0-94168400-1402772579_thumb.jpg

Edytowano przez Seraphim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Uszczelniacz wałka WOM.W katalogu znajdziesz numer uszczelniacza.Koszt 3zł.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seraphim    0

Czyli która w końcu ta uszczelka? Ta okrągła, czy ta prostokątna? Przy ostatniej wymianie simmeringu uszczelka womu( ta okrągła) była zmieniana. Dużo jest zabawy z zmianą z tą cegłowatą podkładką? i pytanie na boku, je smaruje się silikonem podczas montażu?

Edytowano przez Seraphim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Możesz smarować sylikonem ale nic się nie stanie jak posmarujesz smarem.Przynajmniej będzie nie będziesz musiał czyścić po sylikonie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ja bym powiedział że to nie z WOM ale z dekielka od pompy oleju. Olej pewnie świeży, rzadki i ze spadkiem leci z tego dekla. Wjedź na coś aby tylne koła były możliwie jak najwyżej względem przednich, odkręć dekiel i zasylikonuj lub daj uszczelkę


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seraphim    0

Olej jest świeży i sączy się z okolic tych wieszaków a dokładniej to mokro jest właśnie tuż przy śrubie dolnej wieszaka, po jednej i po drugiej stronie. Nie wiem co się dzieje w tych szparach w korpusie pośrednim. Gdzieś czytałem, że to może być właśnie ta podkładka od korpusu pośredniego, ale pewien nie jestem, więc piszę tu. Czy od pompy? wszędzie wyżej jest sucho, nic poza tym się nie poci. Zdjęcie było wykonane po umyciu TUZ-u i przejechaniu paru kilometrów, więc liczy się tylko to, co widać że jest świeże, reszta brudu to moje niedociągnięcia :)

Edytowano przez Seraphim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seraphim    0

Czy ktoś jest w stanie zweryfikować w końcu skąd ten wyciek? Bym nie rozgrzebał pół ciągnika na darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wymień uszczelkę pod kostką od womu i uszczelniacz wałka wom oraz uszczelkę pod korpusem uszczelniacza..Kostkę i uszczelkę skręć na sylikon.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj