Zaloguj się, aby obserwować  
Gornixen

Jałówki mięsne

Polecane posty

Brounter    18

Jak będziesz odchowywał cielaki to nie musisz sie martwić o mleko te małe bestie mogą doić krowę dopóki będzie miała mleko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiele razy slysze ,,jak masz kupic jalowki to lepiej kup byczki bo lepiej placa a zezra tyle samo,, powiedzcie co o tym sadzicie koledzy bo mi sie wydaje ze zysk na obu jest podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Hm,,, ciezko powiedziec, mam czerwona jalowke mm, ma 13 mcy, wazy ok 350 kg, a byka ho, 14 mcy-250,,,, takze moim zdaniem,lepsza miesna jalowka,niz bylejaki byk. Ale to tylko moja opinia,sama dopiero sie ucze :) jak masz warunki,i checi, to trzymaj obie jalowki na krowy,bo ciezko o dobre cielaki. Sama mam 5 jalowek ok roku, wszystkie mialy byc na opas, ale wszystkie u mnie jednak zostana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moj kuzyn stosuje taka strategie ze jalowki zaciela po ocieleniu zostawia sobie cielaki a mamki sprzedaje jako chyba pierwiastki czy cos i cene ma taka sama jak za jalowke lub odrobine nizsza wiec po sprzedazy wychodzi mu zysk za sprzedaz plus cielak co w przeliczeniu wychodzi calkiem niezle. Cielaki wiadomo byczki opas a jaloweczki czeka ta sama procedura co ich matki. Oczywiscie dokupuje jaloweczki zeby ciqgle miec stan wyjsciowy. Nie wiem czy to dobra strategia ale u niego sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne ze sie oplaci, nie wyzyjesz z zysku ale zawsze cos tam ci zostanie plus obornika sporo dobrej jakosci. Nie wiem jak tam dla kogo ale np w moim gospodarstwie ma on tez duza wartosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tego ci nikt nie powie bo jest zbyt wiele zmiennych np zywienie, rasa a jesli to mm to jakie rasy posluzyly do krzyzowki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepsze czystorasowe miesne typu LM, Sim miesny, Blond. Moim zdaniem MM lepsze od HO. Ale moze niech wypowie sie ktos jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaanonier    0

witam,

 

orientuje się ktoś jakie jest porównanie zjadanej paszy przez krowę mamkę a krowę dojną o wydajności powiedzmy 6tys. chodzi o opasz objętociową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawlo547
      Witam znacie jakoś firmę która sprowadza bydło mleczne szczególnie montbeliarde lub simental tylko kraj pochodzenia montbeliarde Francja a simental Bawaria a co powiedzie na temat jałówek naszych sąsiadów południowych np Czech ich genetyka jest lepsza od naszej na początek interesowało by mnie 5 sztuk. Jeżeli znacie sprawdzonego dostawce proszę o nr kontaktowy
    • Przez adamixc330t1
      Witam. Potrzebuję cielaki 3dniowe ras mięsnych, mogą byc krzyżówki z rasami mlecznymi. Proszę o pomoc!
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, poszukuje byczków mięsnych na terenie woj. łódzkiego. Ktoś coś ? 
      waga od 80  do 200-300 kg. 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, mam pytanie, jak kupujecie cielaki (mięsne) to na co zwracacie uwagę ? Mam na mysli to, jak poznać że towar jest dobry. 
      Ktoś mi mówił że dobry byczek musi mieć grube nogi czy coś takiego. Wiem że zależy dużo od rasy. Proszę podzielcie się doświadczeniem. 
    • Przez czaro
      Witam.
      Jestem w trakcie przebudowy obory wewnątrz pod bydło opasowe. Będzie to system uwięziowy, z kanałem gnojowym no i korytarzem paszowym. Mam jednak kilka dylematów związanych ze stanowiskami:
       
      1. Stanowiska będą miały długość około 1.6m od stołu paszowego do kanału gnojowego. Różnica poziomu kanału gnojowego a stanowiska będzie wynosić 20cm. Czy to nie za dużo tj. czy "próg" nie jest zbyt wysoki jak na bydło?
       
      2.Stół paszowy od stanowiska będzie oddzielał murek w którym będzie zalana konstrukcja stalowa stanowisk. I teraz nie wiem jaka ma być wysokość tego murka. W planie jest 30 cm od strony stanowiska i 15 cm od strony stołu paszowego (czyli wychodzi na to ze różnica między poziomami stanowiska i stołu paszowego będzie wynosić 15 cm). Nie wiem czy różnica 15 cm pomiędzy stanowiskami a stołem paszowym wystarczy( tj. czy bydło nie będzie przerzucać paszy no i czy nie bedzie za nisko/wysoko ten stół paszowy). Gdzieś widziałem że stół paszowy był na jednym poziomie jak stanowiska.
       
      Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj