Rolnik2517

Który rok tego supra?

Polecane posty

Rolnik2517    387

witam

mam pytanie do znawców bizonów, kupiłem nie zadbanego supra do remontu i nie ma na nim zadnej tabliczki znamionowej wiec nie wiem z którego jest roku.

Nie posiada cofania gardzieli, ma stara kabine, nie ma osłon z boku na hederze (ani na targancu, ani wyzej na motowidłach), ma stary naped hederu bez zadnej osłony na gardzieli, nie ma osłon na dole z boku kombajnu koło wentylatora.

 

Zamieszczam zdjiecia, poprzedni wlasciciel mówił ze jest z roku 84.

Prosze o pomoc

 

http://pokazywarka.pl/7qzz1s/

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7884

wg mnie koncowka lat 70. Zrob jeszcze foto silnika. w tych pierwszych 56 inaczej szla rura od filtra do kolektora ssacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

prosze oto zdjęcia

bizon-1.jpg

 

bizon-2.jpg

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Kolego jeżeli ktoś potwierdzi że regulacja sit (dwie posrebrzane rączki po lewej stronie przy sitach) była taka do 80 roku - to wszystko już będzie wskazywać na to że masz do czynienia ze starszym kombajnem. Na pewno nie jest to ZO50... Miałem Bizona z 79 roku - włącznie z silnikiem był identyczny jedynie ta regulacja, choć mogła być przerobiona. Druga sprawa to czas jaki Ci pozostał na doprowadzenie go do żniw. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

sita były wyciągane to kupiliśmy nowe regulacje sita do ziw na pewno go ogarniemy i chyba będze film

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli ktoś potwierdzi że regulacja sit (dwie posrebrzane rączki po lewej stronie przy sitach) była taka do 80 roku - to wszystko już będzie wskazywać na to że masz do czynienia ze starszym kombajnem. Na pewno nie jest to ZO50... Miałem Bizona z 79 roku - włącznie z silnikiem był identyczny jedynie ta regulacja, choć mogła być przerobiona. Druga sprawa to czas jaki Ci pozostał na doprowadzenie go do żniw. Pozdrawiam

 

Ja taką regulację miałem w roczniku 91


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Kolego, z tyłu na ramie od tylnej osi zaraz nad bolcem od zaczepu masz wybity numer seryjny kombajnu (powinien być powtórzony na tabliczce zmian.) i według niego mniej więcej dojdziesz do roku produkcji

Ja mam numer kombajnu 34490 rok 1982.

zobacz numer, napisz może ktoś ma bliski numer to dopasujesz rocznik.

 

 

Jak pomogłem kliknij plusik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

moim zdaniem to jest 79 z wymienionym koszem i sitami (chociaż nie musiały być wymieniane, ale mogły popękać jak kosz ukosem chodził)

ogólnie nie jest zły, posprawdzaj od spodu czy nie ma dziur w podłodze, podajnikach, itp.

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

dziur nie ma podsiewacz, wialnia, sita, elewator, gardziel wymieniał poprzedni właściciel i my też sprawdzaliśmy i nie ma tylko będzie malowany

a na hederze nie ma żadnej tabliczki albo na wózku bo tam nie szukałem

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

liczy sie stan techniczny, jak był garażowany to bedzie ok, mój stał na dworze i trzeba było zbiornik na zboze łatać - pod ślimakiem był wygnity. sprawdź poziom oleju w skrzyni - po lewej stronie korek kontrolny obok tarcz od ręcznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

mój u poprzedniego wlasciciela był garazowany, posiada nową gardziel, wialnie, wentylator, podsiewcz, kosz sitowy sita, oba podajniki pochyłe, przednie opony, wszystkie lozyska nowe, zmeczone paski wymienione na nowe. My bedziemy mu robic młocarnie bo cepy są zmeczone, bedzie nowa kosa, bagnety, tylne opony, cały filtr powietrza, pąpka paliwa i bedzie cały malowany bo jak widac na zdjieciach wyglad ma nieciekawy. Olej w skrzyni dolany na stan ( biegi wchodza dobrze tylko trójke trzeba mocno wpychac). I wlasnie chce zamoic tabliczke znamimonową i nie wiem jaki rok wpisać ( wiadomo chciał bym wpisac jak najmłodszy ale zeby był wiarygodny )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, właśnie że najważniejszy stan techniczny i cena za jaką się kupiło, bo cuż z rocznika że młodszy itd. jak będzie zgniły czy wytłuczony i pogięty, to nie samochód że każdy przywiązuje do rocznika uwagę, choć wiadomo że dla własnej ciekawości właściciel chce znać rocznik ,a często jest to ważne przy zakupie części zamiennych, bo były zmiany w częściach danego rocznika :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

za tego dalismy 18 tys. Stan techniczny tak jak napisam wyzej (tylkodlatego go wzielismy bo duzo rzeczy nowych, silnik stan bardzo dobry, chłodnica nowa), przegnity był tylko w jednym miejscu na tyle u góry nad klawiszami ale to juz wyspawane. No i troche pogiety. Jak radzicie jaki rok wybic na tabliczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Lizak z kierunkiem i postojówką na przednim pomoście masz osadzony po środku pomostu operatora tak więc jest to kombajn poniżej roku 80 bo osadzenie po rogach za czeło się w roku 80.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Może mieć wybity rocznik na tarczach przednich kół, tak jak było to robione w niektórych kombajnach CLAAS,warto zobaczyć :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

ok, jest jeszcze wiecej roznic miedzy takim rocznikiem 78 a np 84? bo mialem pomysl aby zrobic go na rocznik 84, te lizaki przednie przespawał bym we wlasciwe miejsce itp

Edytowano przez Rolnik2517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

A po co chcesz z niego robić rocznik '84? To po co szukasz rocznika skoro i tak chcesz wybić niewłaściwy?

Rocznik 84 na pewno nie jest bo ja mam 82 i jak ktoś pisał kierunkowskazy przednie w innym miejscu, wzór logo, kolor farby itp., a jak by i poszukał dokładnie to by wiele innych szczegółów znalazł.

Powiem tak w roku 1975 zaczęli robić już numer 15000, aj bym twój obstawiała rocznik 1976 max 77'.

Jeśli chcesz dokładnie się dowiedzieć co do rocznika to telefon do płocka, lub dam ci namiary na fanatyka bizonów com powinien rozszyfrować twojego co do roku.

 

A i dużo by dało zdjęcie hedera, a konkretnie przeniesienia napędu bo je dość często modyfikowali.

Edytowano przez sim0n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Kolega pewnie szykuje go na handel, albo chce się pochwalić sąsiadom, że kupił młodszy kombajn, niż jest w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

troche nie w temacie ale panowie skad wziac farbe na bizonka bo chcialbym pomalowac swojego gduz zacxzyna wychodzic rdza tam gdzie zadrapania po galeziach, samemu trzeba kombinowac czy da sie gdzies gotowa kupic , moj ma kolor zolty czy tez pomarancza nie wiem jak sie ten odcien nazywa dokladnie


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

poszukaj jakiejs osłony która da sie odkrecic, moze gdzies od srodka jest farba w dobrym stanie i da sie dobrac, np u mnie jest dobry lakier od srodka na osłonie silnika teej otwieranej, lub od srodka na osłonie naroznej koło wylacznika prądu, bierzesz tą blache i jedziesz do jakiejs firmy w okolicy co dobiera lakier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez rucin
      Kupiłem superka i juz kilka tygodni go przeglądam i gdy chciałem otworzyć rure wysypu to było cieżko coś skrzypiało i strasznie cieżko szła wcześniej tak nie było gdy otwierałem podczas oglądania u poprzedniego właściciela co może być przyczyną.A może da sie jakos łatwo zrobić żeby była otwierana hydraulicznie??
    • Przez michaltos
      Witam wszystkich.
      Mam ogromną prośbę do tych, którzy posiadają dominatora 88s.
      Pilnie potrzebuję wysokość kombajnu na zdjętych kołach.
      Oczywiście chodzi o wymiary od uchwytu siłownika hedera- przy przedniej osi(bo to najniższy punkt) do powierzchni kabiny czy pokrywy silnika.
      Istotne też jest sprawdzenie szerokości tego pojazdu bez kół.
      Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc bardzo proszę o kontakt pod nr tel. 510-126-651 a na pewno się odwdzięczę (chociażby przysłowiową flaszką;-).
      Pozdrawiam.
      Michał.
    • Przez PaweBokiniec
      witam interesuje mnie który claas jest lepszy mercator czy protector ktury byście wybrali i który sobie z większym chedrem poradzi
    • Przez grzes871
      Witam, mam problem od kilku dni nie chce mi podnosić podnośnik w farmtracu 555dt, gdzie szukać przyczyny??? Mam go już 2,5 roku i pierwszy raz mam taki problem, najpierw słabo podnosił a teraz wogóle:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj