pioetek

Wspomaganie elektryczne C-360

Polecane posty

sybiga    3
Dnia 18.02.2021 o 19:09, STANK napisał:

witam ,jak sprawdzić czy wspomaganie elektryczne x84 jest sprawne ? jak podpiąłem do akumulatora dwa grubsze kabelki z kostki czerwony + czarny - cieńszy kabelek z kostki mniejszej dałem do plusa ,po kilku sekundach słychać pyknięcie ale pokręcając drążkiem kierownicy wspomaganie nie ma działania, przytrzymując krzyżaka nie ma reakcji

 Podłącz wspomaganie. Weź dwa klucze typu żaba. Chwyć za walki wspomagania od strony kierowcy i od strony przekładni. I spróbuj kręcić w przeciwnym kierunku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ultracyd    8

No i w końcu stało się. Po kilku latach wspomaganie elektryczne od Renault Scenic 2 zaczęło się sypać. Włącza się normalnie, ale po minucie, dwóch wyłącza się. Pomaga tylko /ale na krótko/ zejście z obrotów tak żeby zajarzyła się kontrolka od ładowania i wtedy szybkie wyjęcie i włożenie kluczyka. Pytanie zasadnicze: czy ktoś się orientuje gdzie naprawiają tą elektronikę za przyzwoite pieniądze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,oczywiscie ze jest mozliwe i dosyc proste,ale jednak hudrauliczne jest bardziej niezawodne i solidniejsze,ja bym obstawal wlasnie za takim czyms,pozatym tez bardzo proste w wykonaniu za niewielka cene.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Witam. Czy ktoś ma założone elektryczne wspomaganie z Nissana od Pana z małopolski w swojej c 360? Jak tak czy mógłby się podzielić informacja jak to się sprawuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojamt    0

Witam też mnie ciekawi temat tego wspomagania od nissana x trail t31, czy można go podpiąć jak renówkę bez komputerów? Mam dostać takie wspomaganie od znajomego i chciał bym go wykorzystać do c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Szkoda ze dopiero teraz ktoś coś pisze na ten temat. A konkretniej co jest nie tak z tym wspomaganiem.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jeśli twój traktor ma nawet minimalny luz na osi lub przekładni wspomaganie elektryczne ulegnie "spaleniu". Nie chcę się rozpisywać. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszam na PW. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Przerobione elektryczne wspomagania nie mają ogranicznika krańcowego, dłużej przytrzymasz na skreconych maksymalnie kołach i pali cała instalację razem z akumulatorem 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
15 godzin temu, damin1 napisał:

Szkoda ze dopiero teraz ktoś coś pisze na ten temat. A konkretniej co jest nie tak z tym wspomaganiem.?

temat założony w 2009r, 13 stron postów, a ty piszesz że szkoda że dopiero teraz ktoś pisze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
56 minut temu, asharot napisał:

dłużej przytrzymasz na skreconych maksymalnie kołach

Po co trzymać długo skręcone koła?jak długo?godzinę?

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, hubertb napisał:

Jeśli twój traktor ma nawet minimalny luz na osi lub przekładni wspomaganie elektryczne ulegnie "spaleniu". Nie chcę się rozpisywać. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszam na PW. 

 Hubcio trosze chyba przesadzasz , u mnie już chyba drugi śmiga , po pierwszych dniach ciągle paliło bezpieczelnik , nawet tu pisałem i już miałem to wyrwać taki byłem wkurzony , pojechałem jeszcze bronować dostało jakiś turbulencji aż kierownicą na prawo i lewo szarpało , i od tamtej pory ani razu bezpiecznik nie spalony , a bele nie raz ciężkie aż opony w ziemię wchodzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Konstrukcja tego wspomagania oparta jest o wałek skrętny wielkości 10mm. Jeśli pojawia się luz na osi lub kołach wspomaganie "ciągle pracuje" co objawia się właśnie jako spalaniem bezpiecznika lub samego wspomagania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No może , ale u mnie działa , szwagier ma jedno z pierwszych coś chyba już z 8 lat na Słomczynie kupował i chodzi wyśmienicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
5 godzin temu, bratrolnika napisał:

temat założony w 2009r, 13 stron postów, a ty piszesz że szkoda że dopiero teraz ktoś pisze....

Nie zrozumiałeś. Chodziło mi konkretnie o wspomaganie z tego Nissana a nie ogólnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Nikt powyżej nie pisał typowo o tym o które pytałeś, tylko ogólnie, informacje które dotyczą wszystkich tych wspomagan elektrycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Instalacji nie spali, za to samo w sobie może się zjarac 

U nas upalilo dwie sztuki, powiedziałem dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez BARTOLA
      witam sprawa wyglada następująco;  niedawno założyłem  tura i mam problem z manewrowaniem w miejscu z np belą i nie wiem cz moze to być już słaba pompa wspomagania czy te serwo tak ma, zastanawiam sie też nad zmianą przednich kół na balony ale nie wiem czy to coś da 
    • Przez kuba3120
      Witam , zakładam do koparki białoruś (jumz) wspomaganie i moje pytanie brzmi czy orginalna pompa da radę pod orbitrol chodzi o tą małą co jest od strony chłodnicy , zrobiłem osobny układ oleju jakim olejem to zalać oczywsicie wszyystko jest nowe 
    • Przez Kobra66
      Powiedzcie koledzy jaki olej stosujecie do wspomagania w tych ciągnikach?
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj