Skocz do zawartości
pioetek

Wspomaganie elektryczne C-360

Polecane posty

debrzyna    11

Marles

Witam .Mam zamiar zrobic wspomaganie elektryczne do 360 ,Powiedz mi czy wspomaganie od scenic 3 z 2010 roku o symbolu m6 bedzie dobre czy musi byc j 84 lub x84 Pozdrawiam

franczez    0

Koledzy założyłem ostatnio wspomaganie. Dla mnie bomba. Jeśli chodzi o instalację to nie dawałem przekaźnika, wspomaganie rozłącza się samo pare minut po cofnięciu kluczyka ;)

skawikk    0

Tak, zrobi to. Ale jeśli np będziesz mieć zwarcie w instalacji to przekaźnik powinien puścić od razu po wyjęciu kluczyka, a nie czekać kilka minut (podczas których potopią się kable, spali się instalacja itp...., a tak wyciagniesz szybko kluczyk i spoko).

Przekaźnik to forma zabezpieczenia na wszelki wypadek.

I po co rozładowywać aku?

Wiadomość z agroFakt.pl

franczez    0

Na przewodach zasilających wspomaganie  mam założony bezpiecznik więc o to sie nie boje, aczkolwiek w instalacji zrobiłem sobie kabel do zasilania przekaźnika w razie czego, po prostu nie miałem akurat takiego pod ręką :)

drax    1

Czy ma ktoś z Was zamontowane dłużej wspomaganie elektryczne i pracuje z turem ? Mam u siebie zamontowane elektryczne na kolumnie od 4011, było lepiej chociaż w miejscu nie dało się dalej skręcać, zamontowałem tur, i teraz ze wspomaganiem działa tak jak kolumna działała wcześniej bez tura bez wspomagania, najlepiej było by zamontować hydrauliczne, jednak zastanawiam się czy kolumna od 360 + wspomaganie elektryczne działa znacznie lżej i da się jednak wtedy skręcać z turem.

artax22    0

witam mam pytanie jak podłączyć wspomaganie od renault kangoo 2-3 wersje X61 nie wiem na którym pinie jest jaka biegunowość i dla pewności  chciałbym się upewnić chce to wspomaganie zamontować do c-335m czy robił ktoś wspomaganie z  kierownica ?od c-330 ew od czego podchodzi kierownica do wspomagania X61 

AlaCapone    3666

Jeśli dopasujesz zabezpieczenie (termiczne, prądowe) to pali zabezpieczenie. Jeśli go nie masz pali instalację. Jeśli dasz grube przewody pali wspomaganie.

drax    1

Ja u siebie mam z kolumną 4011, zarówno z turem czy bez, nie dało się kręcić w miejscu kołami, w przypadku tura z pełną łyżką w ogóle nie ma możliwości skrętu w miejscu, a nawet jadąc, jest tak ciężko jak by tego wspomgania nie było więc bez to chyba nie dało by się w ogóle skręcić, ale na pewno nie jest to na tyle wydajen rozwiązanie żeby montować je specjalnie pod tura. Bez -> ok zdaje egzamin, jest znacznie przyjemniej, da się precyzyjnie cofnąć z przyczepa etc. ale pod tura -> hydraulika.

artax22    0

może mi ktoś podpowiedzieć czemu nie działa podłączyłem jak na foto przekażnik tyka wspomaganie nie działa próbowałem nim kręcić lecz nie działa 

post-219080-0-36685900-1508530319_thumb.gif

post-219080-0-35318400-1508530331_thumb.gif

Edytowano przez artax22

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się