pioetek

Wspomaganie elektryczne C-360

Polecane posty

franczez    0

Koledzy założyłem ostatnio wspomaganie. Dla mnie bomba. Jeśli chodzi o instalację to nie dawałem przekaźnika, wspomaganie rozłącza się samo pare minut po cofnięciu kluczyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skawikk    0

Tak, zrobi to. Ale jeśli np będziesz mieć zwarcie w instalacji to przekaźnik powinien puścić od razu po wyjęciu kluczyka, a nie czekać kilka minut (podczas których potopią się kable, spali się instalacja itp...., a tak wyciagniesz szybko kluczyk i spoko).

Przekaźnik to forma zabezpieczenia na wszelki wypadek.

I po co rozładowywać aku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franczez    0

Na przewodach zasilających wspomaganie  mam założony bezpiecznik więc o to sie nie boje, aczkolwiek w instalacji zrobiłem sobie kabel do zasilania przekaźnika w razie czego, po prostu nie miałem akurat takiego pod ręką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Czy ma ktoś z Was zamontowane dłużej wspomaganie elektryczne i pracuje z turem ? Mam u siebie zamontowane elektryczne na kolumnie od 4011, było lepiej chociaż w miejscu nie dało się dalej skręcać, zamontowałem tur, i teraz ze wspomaganiem działa tak jak kolumna działała wcześniej bez tura bez wspomagania, najlepiej było by zamontować hydrauliczne, jednak zastanawiam się czy kolumna od 360 + wspomaganie elektryczne działa znacznie lżej i da się jednak wtedy skręcać z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artax22    0

witam mam pytanie jak podłączyć wspomaganie od renault kangoo 2-3 wersje X61 nie wiem na którym pinie jest jaka biegunowość i dla pewności  chciałbym się upewnić chce to wspomaganie zamontować do c-335m czy robił ktoś wspomaganie z  kierownica ?od c-330 ew od czego podchodzi kierownica do wspomagania X61 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wspomaganie elektryczne przy turze to porażka, szczególnie w terenie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli dopasujesz zabezpieczenie (termiczne, prądowe) to pali zabezpieczenie. Jeśli go nie masz pali instalację. Jeśli dasz grube przewody pali wspomaganie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Ja u siebie mam z kolumną 4011, zarówno z turem czy bez, nie dało się kręcić w miejscu kołami, w przypadku tura z pełną łyżką w ogóle nie ma możliwości skrętu w miejscu, a nawet jadąc, jest tak ciężko jak by tego wspomgania nie było więc bez to chyba nie dało by się w ogóle skręcić, ale na pewno nie jest to na tyle wydajen rozwiązanie żeby montować je specjalnie pod tura. Bez -> ok zdaje egzamin, jest znacznie przyjemniej, da się precyzyjnie cofnąć z przyczepa etc. ale pod tura -> hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artax22    0

może mi ktoś podpowiedzieć czemu nie działa podłączyłem jak na foto przekażnik tyka wspomaganie nie działa próbowałem nim kręcić lecz nie działa 

 

post-219080-0-36685900-1508530319_thumb.gif

post-219080-0-35318400-1508530331_thumb.gif

Edytowano przez artax22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sniper17    0

witam posiadam wspomaganie kierownicy z samochodu Fiat Punto II z sterownikiem Fiat 188-LHD/G.Sx i numerem głównym w prawym górnym rogu 6971 czy ktokolwiek miał do czynienia z takim sterownikiem i wie w jaki sposób mozna podłączyc go do ciągnikaz góry dziekuje i czekam na jakąkolwiek odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markow90    0

Hej. Mozecie podeslac info z czego jest piasta i lozysko ktore jest przyspawane do kolumny aby zabezpieczyc i usztywnic walek. Z gory dziekuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franczez    0

Panowie a ja mam takie pytanie, mam zalozone wspomaganie  od scenica 2 i dziala wszystko okej, jednak ogladajac kilka  filmikow to widac ze kierownica kreci sie bardzo lekko. U mnie jedyny opor jaki  mam to opor obrocenia samego mechanizmu wspomagania. Tzn. nawet jak odlacze drazek od kol to wspomaganie chodzi z takim  samym dosc sporym oporem. Wydaje mi sie  ze ciezko chodzi sam drazek od kierownicy do wspomagania. Spotkaliscie sie z czyms takim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, franczez napisał:

Panowie a ja mam takie pytanie, mam zalozone wspomaganie  od scenica 2 i dziala wszystko okej, jednak ogladajac kilka  filmikow to widac ze kierownica kreci sie bardzo lekko. U mnie jedyny opor jaki  mam to opor obrocenia samego mechanizmu wspomagania. Tzn. nawet jak odlacze drazek od kol to wspomaganie chodzi z takim  samym dosc sporym oporem. Wydaje mi sie  ze ciezko chodzi sam drazek od kierownicy do wspomagania. Spotkaliscie sie z czyms takim ?

To wspomaganie przy najmniej u mnie ma takie coś, że jak nie ma oporu,np jak ma się je na stole to tylko przez pierwszy moment działa leciutko potem jakby wcale nie działało. Sam się dziwiłem czemu tak się dzieje, ale po zamontowaniu jego i podłączeniu do kół to powinieneś kręcić 1 ręką za środek kierownicy normalnie kręcić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3
Dnia 29.06.2016 o 20:41, norberto2111111 napisał:

Witam, czy warto zalozyc wspomaganie elektryczne przy ciągniku z turem?

Kolega ma trzy lata przy C360 3p którym codziennie pracuje z turem, wspomaganie działa bez zarzutu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markow90    0

hej. zamontowałem wspomaganie do c360 z clio B85. Przy testach na kołach działało przez chwile. Teraz nie słychać przekaźnika. Zasilanie na silniku jest około 6v. Ma ktoś pomysł czemu nie działa?? Chyba że brakuje mu jakiegoś czujnika i nie będzie działał w trybie awaryjnym

Jakie inne wspomaganie działa bez problemu?

J84

X84

X61 widziałem że ktoś montował

Jeszcze jakieś?

np clio II X65?

Pozdrawiam, dzięki z góry za pomoc.

Edytowano przez Markow90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Może ktoś kto jest obcykany w temacie da listę przekładni które bez zbędnej elektroniki da się podłączyć tzn 2 plusy i masę. Bo te przekładnie które tu wymieniacie x84 i j84 są bardzo drogie. A może każda przekladnia z renault'a będzie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markow90    0

Zalozylem B85 i jest jakis problem dlatego zapytałem jakie inne moge założyć bez zadnych problemow. Czytalem wszystkie posty i juz zglupialem które beda tansze w zakupie i beda dzialac poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Niektórzy pisali też o innych dlatego pytam jaka kolumna działa dobrze bez samochodu i jest w miarę tania.  Bo 300to sporo a plan jest zrobić wspomaganie do wieloraka i ścinarki  do fasoli. 

Czy kolumna Y6 renault będzie działać w trybie awaryjnym? Np http://allegro.pl/megane-3-wspomaganie-elektryczne-y6-488101061r-i6900620021.html

Ktoś coś podpowie?

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko1995    0

Witam.czy wymienial ktos uklad kierowniczy c4011 na uklad elektryczny?co bym musial zmienic zeby on podszedł tam zeby nie bylo go widac?caly pulpit mam zmieniony na nowy ale zbiornik mam Stary 

20180728_075850.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2018 o 22:48, waldii1 napisał:

Może ktoś kto jest obcykany w temacie da listę przekładni które bez zbędnej elektroniki da się podłączyć tzn 2 plusy i masę. Bo te przekładnie które tu wymieniacie x84 i j84 są bardzo drogie. A może każda przekladnia z renault'a będzie działać?

Najlepiej na szrot się wybrać i za 170 złoty można wyrwać ze wszystkimi kostkami i przewodami wszystkimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez BARTOLA
      witam sprawa wyglada następująco;  niedawno założyłem  tura i mam problem z manewrowaniem w miejscu z np belą i nie wiem cz moze to być już słaba pompa wspomagania czy te serwo tak ma, zastanawiam sie też nad zmianą przednich kół na balony ale nie wiem czy to coś da 
    • Przez kuba3120
      Witam , zakładam do koparki białoruś (jumz) wspomaganie i moje pytanie brzmi czy orginalna pompa da radę pod orbitrol chodzi o tą małą co jest od strony chłodnicy , zrobiłem osobny układ oleju jakim olejem to zalać oczywsicie wszyystko jest nowe 
    • Przez Kobra66
      Powiedzcie koledzy jaki olej stosujecie do wspomagania w tych ciągnikach?
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj