pioetek

Wspomaganie elektryczne C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
romanik99    3

Zbiorniczek na płyn spryskiwaczy zamocowany na sztukę w wolnym czasie dorobię uchwyty ale na pewno będzie w tym miejscu bo pasuje jak by tam siedział od zawsze :D

attachicon.gifDSC_0096.JPG

Oczywiście spryskiwacze będą 4 po dwa na przód i tył

attachicon.gifDSC_0098.JPG

attachicon.gifDSC_0099.JPG

Panel będzie zamocowany po prawej stronie po kształcie chyba wiadomo w którym miejscu.

attachicon.gifDSC_0100.JPG

Znacie jakieś fajne materiały do obijania?Bo muszę ten panel oraz płytę na dachu obić.

 

Tak założyłem ze scenica 3 fotkę dodam jutro ale ona praktycznie niczym się nie różni od reszty ja mam nadmiary "amelinium" odcięte.Co do kabli zasilających podałem na jakich ja robiłem. Przekaźnik 40A daje radę coś się tam grzeje ale nie są to jakieś ekstremalne temperatury.

No wlasnie najbardziej przed zakupem I montazem interesuje zeby gore tego wspomagania wyrownac. Da sie poodkrecac blokade kierownic?. Zastanawia mnie jakie wspomaganie jest na olx za 750 xl. Bosc nasunal rure i postawal. Musial poobcinac to wszystko na zero. Ktore wspomaganie bedzie do tego najlepsze. Od scenic i megane 2 czy od scenic i megane 3 czy od kango 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Ze scenica 2 będzie lepsze mniej do obcinania


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Ze scenica 2 będzie lepsze mniej do obcinania

Marles ty miales jedno i drugie na stole to wiesz ale wizualnie wyglada ze z megane 3 bedzie zgrabniejsze. No chyba ze da sie te wszystkie blokady poodkrecac. Nie odpowiedziales mi tylko co sie dzieje bo ich odkreceniu. Czy wspomaganie czasem nie rusza sie gora dol. Trzeba jakimis wkretami blokowac. Jak wyglada sprawa przerobienia dzwigni zmiany biegow w jednym i drugim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Zrobię zdjęcie i zobaczysz jak to zrobiłem 
Może w czymś ci pomogą 
post-53155-0-02486200-1456653624_thumb.jpg
post-53155-0-73298200-1456653628_thumb.jpg
Tak blokuję kierownicę 2 płaskowniki skręcone śrubami mozna było by tez zespawać ale tracisz możliwość regulacji.Albo do rury przyspawać nakrętki i dokręcić powinno dociskać i blokować całość 
post-53155-0-95860900-1456653632_thumb.jpg
post-53155-0-22479600-1456653636_thumb.jpg
post-53155-0-02213200-1456653640_thumb.jpg
Można było bardziej poobcinać ale u mnie i tak plastik zakryje wszystko 

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Zrobię zdjęcie i zobaczysz jak to zrobiłem

Marles ok pstrynij fotke. Ale ja widzialem juz twoja mijanke dzwigni zmiany biegow. Mi bardziej chodzi o to ktore wspomaganie bedzie najlepsze w montazu. Czy przy obu trzeba przerabiac dzwignie zmiany biegow i w ktorym da sie wywalic ta blokade polozenia i zblokowac na stale tak zeby nasunac na to rure i zeby to pasowalo w fabryczny otwor w masce. W sumie jakby nawet trzeba bylo go powiekrzyc to jest nieistotne. Bardziej mi zalezy na stwierdzeniu na ktore wspomaganie da sie po obcieciu aluminium zalozyc rure. Np a oryginalna z kolumny lub jakas cienkoscienna np chromoniklowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

A co w przypadku uszkodzenia elektrycznego wspomagania? co wtedy? jest jakaś sterownosc ciągnikiem? zaciekawił mnie temat bo koszt nie wielki.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Kolego w odroznienie do orbitrola jezeli nie masz zasilana to krecisz kierownica normalnie jakbys nie mial wspomagania. obracasz kierownica a ta obraca przekladnie i dalej kola i to jest najwiekszy plus. tylko trzeba porzadnie wykonac ewentualbe spawy i laczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Marles ok pstrynij fotke. Ale ja widzialem juz twoja mijanke dzwigni zmiany biegow. Mi bardziej chodzi o to ktore wspomaganie bedzie najlepsze w montazu. Czy przy obu trzeba przerabiac dzwignie zmiany biegow i w ktorym da sie wywalic ta blokade polozenia i zblokowac na stale tak zeby nasunac na to rure i zeby to pasowalo w fabryczny otwor w masce. W sumie jakby nawet trzeba bylo go powiekrzyc to jest nieistotne. Bardziej mi zalezy na stwierdzeniu na ktore wspomaganie da sie po obcieciu aluminium zalozyc rure. Np a oryginalna z kolumny lub jakas cienkoscienna np chromoniklowa

Kup sobie ze scenica 3 ma ono lepsze możliwości przymocowania.Lewarek trzaba we wszystkich przerabiać. Jeśli oszlifujesz rurę bez problemu założysz.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

marles dzieki za odp. ale dalej mi nie odpisales co trzeba zrobic zeby po rozkreceniu blokady kierownica sie nie ruszala

Edytowano przez romanik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Tak blokuję kierownicę 2 płaskowniki skręcone śrubami mozna było by tez zespawać ale tracisz możliwość regulacji.Albo do rury przyspawać nakrętki i dokręcić powinno dociskać i blokować całość 

attachicon.gifDSC_0113.JPG

 

 

Odpisałem tymi płaskownikami skręcasz i sie nie rusza.

Można tez dać je na samej górze.

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

marles dzieki za odp. ale dalej mi nie odpisales co trzeba zrobic zeby po rozkreceniu blokady kierownica sie nie ruszala

Ale czekaj tobie chodzi o możliwość wysuwania kierownicy góra dół czy kręcenia nią?


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

nie mi chodzi o to zeby zdemontowac calkowicie regulacje i ladnie zamaskowac to rura. zeby wygladalo z zewnatrz jak fabryczne rozwiazanie. nie mialem w reku jeszcze wspomagania i zakladam ze jak to wszystko porozkrecam i obszlifuje zeby naszla rura to kierownica bedzie chodzic gora dol. a ja chce zeby bylo na sztywno i dlatego pytam czy trzeba cos skrecac jakimis srubami czy wkretami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Musisz docisnąć 2 połówki kolumny do siebie inaczej się nie da.

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

ok juz wszystko jest dla mnie jasne. jutro jade na szrot zobaczyc co maja ciekawego
. jak mas jakies foty mocowania wspomagania to zapodaj
 

Edytowano przez romanik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remiczek    1

Ciekaw jestem czy sila wspomagania jest zalezna od masy samochodu. Mowicie o megane i sceniku. A jak miala by sie sprawa ze wspomaganiem elektrycznym np z punta? Auto lzejsze wiec pewnie wspomaganie slabsze, delikatniejsze ale ma ciekawą funkcję city.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

zaleta wspomagania z renowek jest taka ze wspomaganie dziala bez specjalnych sterowników czujników itd. nie widzialem jeszcze zeby ktos sie wypowiadal co do innych zeby byly rownie malo problematyczne w uruchomieniu.

 

 

a ja mam jeszcze jedno pytanie w kolumnie w 60-tce jest taka sruba regulacyjna. podejzewam ze kazdy kto kiedykolwiek sie nia bawil wie ze dokrecajac, układ chodzi ciezko, ale jest bardziej twardy i sztywny a rozkrecajac mamy lzej, ale układ bardziej "plywa". jak ją ustawic w przypadku wspomagania elektrycznego. mi sie wydaje ze trzeba dokrecic dobrze bo pomimo ze wspomaganie bedzie mialo ciezej to bedzie mniej narazone np na siły jakie działają na układ kierowniczy jakie powstają w wyniku np wpadniecia w bruzdę, lub przy bronowaniu mocno wyschnietej orki .wtedy taka siła rozladuje sie w wiekszej czesci na samej kolumnie i w mniejszym stopniu bedzie oddzialywac na wspomaganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Nie bawiłem się tą regulacją będziesz musiał sam wypraktykować.Co do zdjęć uchwytu zrobię jutro parę fotek.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chodzi wam o śrubę na duży płaski śrubokręt , kontrowaną przeciwnakrętką na klucz bodajże 24 ?

 

  Tą śrubą dociska się półkciężyc przekładni do wałka kierownicy - reguluje "luz" innymi słowy , jak go poluzujesz to będzie luz promieniowy na kole kierownicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

tak chyba o ta śrube mi chodzi, zreszta poza wlewem oleju jest to jedyna  śruba w obudowie przekładni. Mi chodzi o to jak najlepiej ustawić tą śrubę po montażu wspomagania elektrycznego. Moim zdaniem trzeba to zrobić dosyć ciasno.

 

Marles wrzuć te zdjecia montażu wspomagania do kolumny gdyż upload z pierwszego postu tego tematu nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

@marles

Gdzie kupiłeś kontrolki (to chyba od Zetora są?) i po ile za sztukę?

 

To wspomaganie u Ciebie, to: x61?

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

A takiego bajeru jak wskaźnik ciśnienia powietrza to już marles miał nie będziesz ? Bo to bardzo ważny wskaźnik

Będzie na osobnym panelu.Chociaż z wskaźnika ciśnienia nigdy nie korzystałem.W dwu wskaźniku korzystałem tylko z temperatury.

 

@marles

Gdzie kupiłeś kontrolki (to chyba od Zetora są?) i po ile za sztukę?

 

To wspomaganie u Ciebie, to: x61?

To wspomaganie jest ze scenica 3 wsadzone na próbę jak się sprawdzi zostanie jaki to jest model to nie wiem bo jest ich od groma.A zmieniłem dlatego ze to ma lepsze mocowanie i podczas skręcania wspomaganie się nie rusza tak jak to miało miejsce w j84.

Kontrolki są od zetora kupione w agro-bis dokładnie 7,81zł za sztukę 

 

Dzisiaj zamontowałem dmuchawę i kratkę nawiewu i powiem szczerze ze działa lepiej niż myślałem 

post-53155-0-45973300-1457196011_thumb.jpg

post-53155-0-43806300-1457196026_thumb.jpg

 

Całość uszczelniona sylikonem

post-53155-0-65119500-1457196039_thumb.jpg

 

Oczywiście cała płyta będzie obita materiałem tylko jeszcze nie wiem jakim macie może jakieś sprawdzone materiały obiciowe?

 

Jutro przyjeżdżają do mnie dwie 30 na zrobienie wspomagania więc jeśli ktoś chce jakieś szczegółowe zdjęcia  to pisać.

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli to nie problem to cyknij parę fotek z montażu wspomagania w c-330 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez BARTOLA
      witam sprawa wyglada następująco;  niedawno założyłem  tura i mam problem z manewrowaniem w miejscu z np belą i nie wiem cz moze to być już słaba pompa wspomagania czy te serwo tak ma, zastanawiam sie też nad zmianą przednich kół na balony ale nie wiem czy to coś da 
    • Przez kuba3120
      Witam , zakładam do koparki białoruś (jumz) wspomaganie i moje pytanie brzmi czy orginalna pompa da radę pod orbitrol chodzi o tą małą co jest od strony chłodnicy , zrobiłem osobny układ oleju jakim olejem to zalać oczywsicie wszyystko jest nowe 
    • Przez Kobra66
      Powiedzcie koledzy jaki olej stosujecie do wspomagania w tych ciągnikach?
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj