pioetek

Wspomaganie elektryczne C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marles    32

Moje chodzi już od półtora roku i nic mu się nie dzieje a nie oszczędzam go tak więc polecam wspomaganie ze scenica 2 j84.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

wczoraj zamontowałem do 3p z turem próba przy oborniku szufla 1.25 działa rewelacja koszt 560 zł chyba reno scenik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Mam nadzieję że posłuży długie lata.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jak to montuje cie wstaw cie jakieś fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Jednak Przełączniki zespolone ze scenica 2 a z 1 różnią się mocowanie ale po małych przeróbkach wszystko pasuje.W sobotę dodam jakieś zdjęcia z postępu prac nad instalacją.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Montował ktos to do T-25 zalezy mi aby ten cały silnik elektryczny był jak najblizej ziemi moze tez byc czesciowo pod podłoga a nie u samej gory. I moze ktos wie jaka grubosc wałka wchodzacego na slimaka w t25 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schuvi    0

WiesawWolfram,

 

i jak Ci sie spisuje ten X61?  Jakies opinie ? Bo ja taki zestaw wlasnie mam ale czasu narazie brak na montaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Czy zegary i skrzynka bezpieczników zostaje na miejscu czy wymaga ingerencji ?

Bezpieczniki mieszczą się bez problemu co do zegarów tylko dwuwskaźnik wymaga małych przeróbek 


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

X61 na razie daje rade czy to na postoju czy w czasie jazdy kręci się z taką samą siłą , ale zobaczymy jak pójdzie w grubszą robotę , czy grzać się nie będzie itp. . Przy swoim wspomaganiu musiałem skrócić także wałek od strony kierownicy o jakieś 11cm bo kierownica była dość wysoko i nie wygodnie.

Edytowano przez WiesawWolfram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

A ja wczoraj dorwałem niedziałające wspomaganie i je rozkręciłem do ostatniej śrubki będzie na wymianę jak coś się z moim stanie.Co ciekawe z moich obserwacji wynika ze całość jest sterowana jednym czujnikiem na dobrą sprawę mozna było by kierować ciągnikiem zdalnie  :D

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schuvi    0

WiesawWolfram,  o 11 cm? Przeciez to w miare krotkia kolumna.

 

Marles, to by bylo, 60-tka jak "Kit" z Michael Night :-)

 

 

post-147217-0-12735100-1456087506_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Jutro dodam filmik jak będzie działać zdalne sterowanie :D


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Według mnie za drogo sam byś się wymieście w 400zł.A do ceny z aukcji dolicz jeszcze kuriera w obie strony a kolumna nie jest lekka.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

A co do wspomagania że scenica 3 w tym tygodniu będę miał go u siebie i napisze czy też da się go uruchomić bez problemu.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KANGOO III jest tanie i dobrze chodzi za 100 zł kupisz i to są dosyć nowe wspomagania i masywne ja założyłem do swojego ciągnika takie z 20tyś Km przebiegiem. Można powiedzieć jak nowe, tanie są może dlatego że się nie psują. http://allegro.pl/kolumna-kierownicza-wspomaganie-kangoo-iii-1-5-dci-i5745122771.html

Edytowano przez WiesawWolfram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

To z kangoo 3 prawie takie samo jak ze scenica 2 rożni się tylko inną blokadą kierownicy.Co do wspomagania ze scenica 3 dzisiaj je dostałem i bez żadnych problemów dało się uruchomić więc jutro ląduje w 360 na próby.Poza tym jest lepiej zbudowane można lepiej przymocować do kolumny.

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Dzisiaj prace nad nową instalacją poszły do przodu myślę ze do końca marca wyrobię się ze wszystkim.
post-53155-0-96593300-1456515053_thumb.jpg
post-53155-0-99442000-1456515059_thumb.jpg
post-53155-0-34621600-1456515066_thumb.jpg
post-53155-0-62619000-1456515071_thumb.jpg
post-53155-0-60305600-1456515076_thumb.jpg
post-53155-0-05483300-1456515082_thumb.jpg
post-53155-0-14654000-1456515087_thumb.jpg


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

Marles pytanko zalozyles to od meganki 3 bo tez nad nim myslalem. Gdyz na zdjeciach jest jakby takie zgrabniejsze. No i jest tansze. Jak zalozyles to pstryknij fotke jak wyglada po montazu gorna czesc tzn pomiedzy maska a kierownica(zdjecie z profila). A drugie pytanie odnosnie okablowania. Skoro dajesz przekaznik 40 a i o wytrzymuje to po co kable 25 mm2. Ich wytrzymalosc to nawet 100A. Do 40 A wystarczylby spokojnie przewod 10 mm2. A bardzo mozliwe ze prad jest mniejszy jak 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Zbiorniczek na płyn spryskiwaczy zamocowany na sztukę w wolnym czasie dorobię uchwyty ale na pewno będzie w tym miejscu bo pasuje jak by tam siedział od zawsze :D
post-53155-0-34824100-1456605414_thumb.jpg
Oczywiście spryskiwacze będą 4 po dwa na przód i tył 
post-53155-0-21399900-1456605418_thumb.jpg
post-53155-0-83743700-1456605422_thumb.jpg
Panel będzie zamocowany po prawej stronie po kształcie chyba wiadomo w którym miejscu.
post-53155-0-89118300-1456605573_thumb.jpg
Znacie jakieś fajne materiały do obijania?Bo muszę ten panel oraz płytę na dachu obić.


Marles pytanko zalozyles to od meganki 3 bo tez nad nim myslalem. Gdyz na zdjeciach jest jakby takie zgrabniejsze. No i jest tansze. Jak zalozyles to pstryknij fotke jak wyglada po montazu gorna czesc tzn pomiedzy maska a kierownica(zdjecie z profila). A drugie pytanie odnosnie okablowania. Skoro dajesz przekaznik 40 a i o wytrzymuje to po co kable 25 mm2. Ich wytrzymalosc to nawet 100A. Do 40 A wystarczylby spokojnie przewod 10 mm2. A bardzo mozliwe ze prad jest mniejszy jak 40

Tak założyłem ze scenica 3 fotkę dodam jutro ale ona praktycznie niczym się nie różni od reszty ja mam nadmiary "amelinium" odcięte.Co do kabli zasilających podałem na jakich ja robiłem. Przekaźnik 40A daje radę coś się tam grzeje ale nie są to jakieś ekstremalne temperatury.

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez BARTOLA
      witam sprawa wyglada następująco;  niedawno założyłem  tura i mam problem z manewrowaniem w miejscu z np belą i nie wiem cz moze to być już słaba pompa wspomagania czy te serwo tak ma, zastanawiam sie też nad zmianą przednich kół na balony ale nie wiem czy to coś da 
    • Przez kuba3120
      Witam , zakładam do koparki białoruś (jumz) wspomaganie i moje pytanie brzmi czy orginalna pompa da radę pod orbitrol chodzi o tą małą co jest od strony chłodnicy , zrobiłem osobny układ oleju jakim olejem to zalać oczywsicie wszyystko jest nowe 
    • Przez Kobra66
      Powiedzcie koledzy jaki olej stosujecie do wspomagania w tych ciągnikach?
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj