pioetek

Wspomaganie elektryczne C-360

Polecane posty

simson2812    423

Wolną chwila do 30 założe


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Wiele osób męczy mnie jak dodać przekaźnik do wspomagania oto dwa schematy jeden z przełącznikiem  drugi bez przełącznika

c10cf853c6c428aa.jpg
40cbadfc09f10a44.jpg


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego marles mógłbyś mi wysłać na poczte linki do tych wspomagań, bo chciałbym kupić ale nie wiem które a ty się znasz na tym jak nikt inny.

Mój email darekchmiel1991@interia.pl

Miałem zakładać hydrauliczne już zamawiałem części a tu wpadłem na twoje wspomaganie i myśle że jest wystarczające nawet jak mam TUZa powinno dać radę

czekam niecierpliwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Kolego darekchmiel1991 wysłałem Ci linka na email 


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Jak byś potrzebował pomocy to pisz chętnie odpowiem na wszelkie pytania (najlepiej na Agrofoto)


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

i jak w końcu wygląda współpraca tego wspomagaia z turem

dodam że tura uzywam 3 może 4 razy w miesiącu i nie jest on założony cały czas na ciągniku a pracuje nim do 4 godzin ciagłej pracy jak myślicie wytrzyma tyle to wspomaganie ? a i głównie przeworze baloty ze słomą i sianem

z góry dzięki za odpowiedzi 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja ma u siebie właśnie to wspomaganie przy C 360 z turem 3 sekcyjnym i jak na razie spisuje się bardzo dobrze. Jestem zadowolony że je założyłem, całkiem inna praca ciągnikiem.

Taki prawdziwy test przeszło przy wywozie obornika, który trwał cały dzień. Oczywiście załadunek trwał ok 15 min i przerwa ok. 40 min na kurs, ale świetnie dawało sobie radę. W sumie wspomaganie mam od czerwca 2015 więc przeszło już cały szereg prac polowych i jak na chwilę obecna zero problemów :)

Jeśli ktoś lubi majsterkować to naprawdę polecam, sam żałuje że dopiero tak późno znalazłem takie rozwiązanie.   

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schuvi    0

Jak byś potrzebował pomocy to pisz chętnie odpowiem na wszelkie pytania (najlepiej na Agrofoto)

Witam, moja "Pamiatka po Tacie" C-360 poszla wlasnie do kapitalnego remontu i bedzie uzytkowana tylko hobbistycznie. Dlatego tez jedna ze zmian jakie chce wprowadzic to wspomaganie elektryczne wedlug Twojego pomyslu, łacznie ze stacyjka (odpalanie kluczykiem), pajakiem do kierunkowskazòw, swiatel i wycieraczek. Niestety Scenic odpada bo ma karte. Czy moge zamontowac wspomaganie od Kangoo3, x61 tam jest. Chce wiedziec czy tez odpali i czy jest wystarczajaco mocny silnik. Na moj rozum Kangoo do dostawczak wiec powinien byc nawet mocniejszy od Scenic-a ale Ty masz mega wiadomosci na ten temat i doswiadczenie. Prosilbym o krotka odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

A co ty na zastosowanie tego http://oge-market.com/renault-scenic-3-iii-megane-3-iii-master-3-iii-wla,3,1799,2477 Oczywiście używanego modułu w bardziej rozsądnych pieniądzach do tego wiązka elektryczna skrzynka bezpieczników i instalacja idealna.Ja na wiosnę coś takiego będę robił właśnie na podzespołach ze scenica i przy okazji sterowanie radiem,wycieraczkami,światłami,kierunkowskazami oraz np tylnymi oraz przednimi światłami roboczymi co do wspomagania z kangoo pewnie dało by sie je uruchomić ale musiał bym je widzieć i się nim pobawić żeby coś więcej powiedzieć.A na wiosnę zobaczycie przełączniki zespolone w mojej 360 szykuje sie zabawa z kabelkami :D

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Ja mam takie wspomaganie w c-330 z turem. Sprawuje sie bardzo dobrze. Kosztowało mnie 350 zł. Teraz mam zamiar założyć takie do c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schuvi    0

Marles, dzieki za podpowiedz. To jest wlasnie cos takiego co ja chce zamontowac, pelne sterowanie z pajaka. Z tym ze ta wersja nieposiada normalnej stacyjki tylko karte a z tym to by juz chyba przesada w 360 byla, dlatego szukam innego rozwiazania. A stare Scenic-i nie mialy chyba elektrycznego wspomagania. A mam mozliwosc zdobyc okazyjnie on Kangoo kolumne, pajaka, plastiki na pajaka i kierownice. Tylko nie wiem jak to wlasnie z ta moca silniczka X61 jest.

 

 

Pawelek11, masz takie o ktorym pisze? Od Kangoo X61? To w takim razie biore ten zestaw i zaczynam zabawe z kabelkami :-) Tylna wycieraczke tez chce pod to podpiac, swiatla, kierunki, blinde, klakson.

 

Jeszcze jedno co mnie ciekawi. Aby odpalac z kluczyka, trzeba puscic prad ze stacyjki na rozrusznik przez jakis przekaznik czy polaczyc ze stykami od guzika startowego? Nie wiem ile amper mozna przepuscic przez stacyjke zeby jej nie uszkodzilo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Ja jak będę robił palenie na kluczyk to zrobię od razu i gaszenie kluczykiem nie ma z tym dużo roboty.A co do karty w scenicu prawdę mówiąc możesz całkowicie ominąć tą kartę ogólnie cały system jest do ominięcia wystarczy tylko instalacja spod przełącznika zespolonego do skrzynki z bezpiecznikami później szukasz schematu instalacji ze scenica i wszystko wiadomo.A co do twojego pytania to lepiej dać przez przekaźnik mniej problemów bo stacyjka z czasem może się wypalić.

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schuvi    0

No do gaszenia silowniczek juz mam, tez musi byc. A jak sie uporam z wszystkim to biore sie za srodek, sklejka 15mm i robie zabudowy w srodku.

A jak jest z tym odpalaniem. Mozna bezposrednio krecic kluczykiem? Nic sie stacyjce nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Pisalem wcześniej że przez przekaźnik i zabezpieczyć bezpiecznikiem


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Przełącznik zespolony już jest komputer BSI również teraz tylko czekać na całą instalację elektryczną i zaczynamy analizę aby zastosować to wszystko w 360 mam nadzieję ze zima będzie długa :D Oczywiście radio z osobnym wyświetlaczem też będzie :D
post-53155-0-18203000-1453832475_thumb.jpg
post-53155-0-15539100-1453832466_thumb.jpg
post-53155-0-14562700-1453832471_thumb.jpg

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Dzisiaj dostałem instalację i od razu zabrałem się do pracy.Po godzinie plątania się w kablach sukces wszystko działa tak jak powinno.Jutro trzeba trochę niepotrzebnych kabli wyciąć bo jest ich trochę za dużo.Przy okazji mam od razu zrobioną wiązkę przednich świateł oraz wyprowadzenie do zbiornika na spryskiwacz oraz klakson.Prawdę mówiąc gdy zobaczyłem to pudło z kablami to zwątpiłem ale poszło szybciej niż się spodziewałem. :D
post-53155-0-00497600-1453918808_thumb.jpg
post-53155-0-97407100-1453918799_thumb.jpg
post-53155-0-16086200-1453918795_thumb.jpg
post-53155-0-57425500-1453918786_thumb.jpg

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertos84    5

No fajna sprawa kiedyś chciałem zaadoptować skrzynkę bezpieczników i przekaźników z VW ale stwierdziłem że nie warto do starej 60 i poprawiłem tylko instalacje na wzór mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Witam,

Także chce zamontować elektryczne wspomaganie do 30-tki.

Mam jednak pytanko... Kupując wspomaganie od Megane, czy Scenic'a jak rozpoznać czy jest to wspomaganie X84, czy J84?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Na wspomaganiu pisze x84 albo j84 poza tym calkiem inaczej wygladaja.A BSI mam 3 sztuki jeszcze także się nie boje że padnie

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

To inaczej...

Nie upieram się przy BSI. Jeszcze 2 tyg. temu chciałem montować orbitrol, ale trafiłem na wzmiankę o wspomaganiu elektrycznym, a że cenowo wychodzi to dużo taniej...

Teraz tylko pozostało jakie/od czego wspomaganie kupić (dobrze, żeby trochę potrzymało - nie chcę co miesiąc go wymieniać)?

Teraz przeznaczenie... Ciągnik używany tylko koło domu z turem, czyli: wypychanie, podrzucanie obornika, rozładunek bel z przyczep oraz dowożenie bel (słoma, siano, kiszonka).

W polu można powiedzieć, że nie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez BARTOLA
      witam sprawa wyglada następująco;  niedawno założyłem  tura i mam problem z manewrowaniem w miejscu z np belą i nie wiem cz moze to być już słaba pompa wspomagania czy te serwo tak ma, zastanawiam sie też nad zmianą przednich kół na balony ale nie wiem czy to coś da 
    • Przez kuba3120
      Witam , zakładam do koparki białoruś (jumz) wspomaganie i moje pytanie brzmi czy orginalna pompa da radę pod orbitrol chodzi o tą małą co jest od strony chłodnicy , zrobiłem osobny układ oleju jakim olejem to zalać oczywsicie wszyystko jest nowe 
    • Przez Kobra66
      Powiedzcie koledzy jaki olej stosujecie do wspomagania w tych ciągnikach?
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj