pioetek

Wspomaganie elektryczne C-360

Polecane posty

pawlo36    5

Jak taka czarna kostka na środku kolumny to chyba była blokada elektroniczna bo ja to odkręciłem. Kierownice jakąś tam dobrałem na złomie ale od renaulta tylko i tak do końca nie pasowała ale lekko się wbiło i jest ok, musi być jak najniższa bo potem wszystko wyjdzie za wysoko. Ja i tak rozebrałem ten mechanizm od regulacji wysokości i jeszcze coś tam podciąłem żeby maksymalnie to obniżyć bo byłoby za wysoko, teraz jest może z 5 cm wyżej niż oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

ale praktycznie to nic innego nie bedzie jak tu u kolegi tylko inaczej lewarek wyszedł bo prościej jest coś przyspawać i potem wyciąć bo wtedy nie martwisz się czy wyjdzie czy nie bo zostaje on bez zmian górą

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

mnie interesuje w zasadzie czy da się wybebeszyć ten mechanizm podnoszenia kierownicy w taki sposób żeby uzyskać w miarę okrągłą i gładką kolumnę od momentu wyjścia z obudowy do kierownicy, żeby nie trzeba wycinać blach it. Dlatego tak pytam w różnych kolumnach może być inaczej.

A tak swoją drogą to jak się rozkręci ten mechanizm to jak on się zachowuje? trzeba go jakoś blokować np poprzez przewiercenie na wylot i skręcenie śrubą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

podeślij mi jakiegoś emaila to zrobię jakieś foty i ci wyślę wieczorem, możesz tu dać albo na pw.

Mechanizm jest prosty, wywalasz go całego i tylko zostawiasz śrubę która to ściska żeby się kierownica nie wysunęła do góry i trzyma, postara się to ukazać jakoś na zdjęciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Podłączeniem elektroniki się nie przejmuję to najmniejszy problem :D

 

Kolego a powiedz skąd weźmiesz w C360 magistralę CAN, bez której 99% elektrycznych wspomagań nie ruszy? B) Chętnie się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Wspomaganie podłącza się w trybie awaryjnym i działa (sam mam), wystarczy wiedzieć pod który kabel podać prąd oprócz kabli głównego zasilania i można się cieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Akurat te z Renault się uruchamiają bez komunikacji z body komputerem. Fiatowskie akurat nie. Z Forda i PSA też nie ruszy wiec nie jest to takie oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ale jak Ty chcesz to zamontować? Włożyć na wałek? Chyba trochę nie bardzo, kup takie jak są na zdjęciach bo za tą cenę też spokojnie kupisz i masz pewne bo czy to będzie działać to trudno powiedzieć a jeśli chodzi o tryb awaryjny to akurat nie mam pojęcia.

Kup takie i po problemie http://allegro.pl/megane-iii-kolumna-kierownicza-wspomaganie-renault-i4647880482.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Dokładnie co chcesz żeby było na nich?


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Przy turze powiadasz hmm może i dało by radę ale na ile to nie wiem.Bo to jednak przy belkach te 200-500 kilo dźwigasz decyzja należy do ciebie.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Tylko wiesz J84 a nie x84

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Bo są 2 rodzaje wspomagań X84 i J84 różnią się trochę budową ale X84 jest tak jakby mniejsze to znaczy ma mniejszy silnik a jak mniejszy silnik to i mniejsza moc a poza tym J84 jest nowszej konstrukcji 


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez BARTOLA
      witam sprawa wyglada następująco;  niedawno założyłem  tura i mam problem z manewrowaniem w miejscu z np belą i nie wiem cz moze to być już słaba pompa wspomagania czy te serwo tak ma, zastanawiam sie też nad zmianą przednich kół na balony ale nie wiem czy to coś da 
    • Przez kuba3120
      Witam , zakładam do koparki białoruś (jumz) wspomaganie i moje pytanie brzmi czy orginalna pompa da radę pod orbitrol chodzi o tą małą co jest od strony chłodnicy , zrobiłem osobny układ oleju jakim olejem to zalać oczywsicie wszyystko jest nowe 
    • Przez Kobra66
      Powiedzcie koledzy jaki olej stosujecie do wspomagania w tych ciągnikach?
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj