pioetek

Wspomaganie elektryczne C-360

Polecane posty

pioetek    1

Tak jak w temacie myśle czy da rade jakoś przerobić układ kierowniczy w ursusie 4011 tak żeby wsadzić do niego wspomaganie elektryczne i czy jest to w ogóle możliwe proszę o was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

a skąd taki pomysł przecież to jest bardzo trudne do wykonania ale z pewnością możliwe tylko po co do ciągnika wartego ok. 10 tysięcy zakładać coś tak skomplikowanego i na pewno nie taniego ( a w ogóle było takie rozwiązanie kiedykolwiek zastosowane w jakimś pojeździe)przecież układy hydrauliczne są sprawdzone i doceniane przez wszystkich a przede wszystkim dość tanie i wykonalne, to tak samo jak francuzi wyprodukowali staniki które można używać jako maseczki przeciw grypie ;) czyli głupota nagrodzona jako jeden z najgłupszych pomysłów na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioetek    1

przecierz elektryczne wspomagania są stosowane w samochodach i są tańsze i nie trzeba się bawić w orbitrol i tak dalej, tylko nie wiem czy to wypali gdzies słyszałem że jakiś gościu to zastosował do c328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy tańsze to nie jest takie pewne, a żeby elektryczne wspomaganie chodziło to potrzebna jest dobra elektryka i co sie z tym wiaze dodatkowe koszta, a na orbitrolu jest trwalsze i wystarczy ze silnik będzie chodził i nic więcej nie jest potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Moim skromnym zdaniem wspomaganie elektryczne w ciągniku nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak przedmówca uważam, że wspomaganie typu orbitol jest najlepszym rozwiązaniem do ciągnika rolniczego.

 

Sam chyba wiesz jak obciążony jest układ kierowniczy w ciągniku. Sama waga ciągnika do tego czynniki pracy np orka lub same nawroty w świeżo zaoranej glebie.

 

Elektryczne pompy wspomagania nie lubią za dużego i częstego obciążenia. Może ktoś napisze że nie prawda, że kręci się kierownicą jak samochód jest na postoju i nic się nie dzieje... tylko róbcie tak ciągle i pompa poleci. Na postoju da się odczuć obciążenie jakie idzie na elektryczna pompę wspomagania.

Na pewno jedno: elektryczna pompa wspomagania od osobówki odpada. Może coś od ciężarowego ale to pewnie za ta cene to sobie orbitol sprawisz... wiec szkoda zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

koledze chyba raczej chodziło o wspomaganie kierownicze elektryczne, a nie o pompę hydrauliczną napędzaną elektrycznie

 

są przecież wspomagania, w których elementem wykonawczym są silniki elektryczne, nimi steruje komputer,

są różne typy, jedne ponoć można bez kompa odpalić

 

do 4011 nawet jak wsadzisz wspomaganie elektryczne na kolumne to luzy pozostaną, więc chyba jednak orbitrol prościej, bo zakładać kolumnę od 360, i jeszcze ją przerabiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

myśle ze moze być za słabe to elektryczne wspomaganie, co hydraulika to hudraulika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Witam próbował ktoś z was zakładać wspomaganie elektryczne z np: scenica 2 do c-360 miało by to sens?


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Kolumna elektryczna pochodzi z Renault Scenic 2 (J84) Kierownica kupiona na złomie za 10zł z Renault Kangoo.Koszt całego wspomagania około 150zł.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czyli ta kolumna jest połączona ze starą mechaniczną tak?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Czyli ta kolumna jest połączona ze starą mechaniczną tak?

Tak


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Możesz opisać jak to się sprawuje w cięższych warunkach typu błoto, koleina itp.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Wspomaganie jest w fazie testów w tej chwili nie mam za bardzo gdzie sprawdzić.Sprawdziłem tylko przy przewracaniu siana i powiem ze jest super :D Jestem bardzo zadowolony sprawdziłem przez przejechania przez koleinę (bez wspomagania trzeba było mocno trzymać kierownicę bo potrafiło wyrwać ją z rąk) i kierownica nawet nie zadrżała. :D

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To czekamy kolego na relacje po testach bo modyfikacja bardzo ciekawa i przydatna. Kolego @marjanmeme myślę że mechanicznie bez większych problemów da radę to zrobić mimo tego że kolumna w c330 jest inna.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Do c-330 da radę to zrobić trzeba tylko wykręcić kolumnę kierowniczą i w jakiś sposób przymocować do niej wspomaganie :D Ja na zrobienie samego uchwytu wspomagania poświęciłem jakieś 7 godzin :D Cały montaż zajmuje około 14 godzin


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcel00787    1

Na allegro można było kupić wspomaganie elektryczne do c 330 cena około 700zł. Krzyżak od renault pasował bez przeróbek.

Edytowano przez marcel00787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Ja za swoje dałem dokładnie 107,50zł z przesyłką.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Można też od innego autka kupić takie wspomaganie i założyć można coś znaleźć do 150zł, chyba sam zamontuję :) bo pomysł git.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez BARTOLA
      witam sprawa wyglada następująco;  niedawno założyłem  tura i mam problem z manewrowaniem w miejscu z np belą i nie wiem cz moze to być już słaba pompa wspomagania czy te serwo tak ma, zastanawiam sie też nad zmianą przednich kół na balony ale nie wiem czy to coś da 
    • Przez kuba3120
      Witam , zakładam do koparki białoruś (jumz) wspomaganie i moje pytanie brzmi czy orginalna pompa da radę pod orbitrol chodzi o tą małą co jest od strony chłodnicy , zrobiłem osobny układ oleju jakim olejem to zalać oczywsicie wszyystko jest nowe 
    • Przez Kobra66
      Powiedzcie koledzy jaki olej stosujecie do wspomagania w tych ciągnikach?
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj