Skocz do zawartości
pioetek

Wspomaganie elektryczne C-360

Polecane posty

pioetek    1

Tak jak w temacie myśle czy da rade jakoś przerobić układ kierowniczy w ursusie 4011 tak żeby wsadzić do niego wspomaganie elektryczne i czy jest to w ogóle możliwe proszę o was o pomoc

rafal13113    102

a skąd taki pomysł przecież to jest bardzo trudne do wykonania ale z pewnością możliwe tylko po co do ciągnika wartego ok. 10 tysięcy zakładać coś tak skomplikowanego i na pewno nie taniego ( a w ogóle było takie rozwiązanie kiedykolwiek zastosowane w jakimś pojeździe)przecież układy hydrauliczne są sprawdzone i doceniane przez wszystkich a przede wszystkim dość tanie i wykonalne, to tak samo jak francuzi wyprodukowali staniki które można używać jako maseczki przeciw grypie ;) czyli głupota nagrodzona jako jeden z najgłupszych pomysłów na świecie

pioetek    1

przecierz elektryczne wspomagania są stosowane w samochodach i są tańsze i nie trzeba się bawić w orbitrol i tak dalej, tylko nie wiem czy to wypali gdzies słyszałem że jakiś gościu to zastosował do c328

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy tańsze to nie jest takie pewne, a żeby elektryczne wspomaganie chodziło to potrzebna jest dobra elektryka i co sie z tym wiaze dodatkowe koszta, a na orbitrolu jest trwalsze i wystarczy ze silnik będzie chodził i nic więcej nie jest potrzebne

emtecc    15

Moim skromnym zdaniem wspomaganie elektryczne w ciągniku nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak przedmówca uważam, że wspomaganie typu orbitol jest najlepszym rozwiązaniem do ciągnika rolniczego.

Sam chyba wiesz jak obciążony jest układ kierowniczy w ciągniku. Sama waga ciągnika do tego czynniki pracy np orka lub same nawroty w świeżo zaoranej glebie.

Elektryczne pompy wspomagania nie lubią za dużego i częstego obciążenia. Może ktoś napisze że nie prawda, że kręci się kierownicą jak samochód jest na postoju i nic się nie dzieje... tylko róbcie tak ciągle i pompa poleci. Na postoju da się odczuć obciążenie jakie idzie na elektryczna pompę wspomagania.

Na pewno jedno: elektryczna pompa wspomagania od osobówki odpada. Może coś od ciężarowego ale to pewnie za ta cene to sobie orbitol sprawisz... wiec szkoda zachodu

rafff24    27

koledze chyba raczej chodziło o wspomaganie kierownicze elektryczne, a nie o pompę hydrauliczną napędzaną elektrycznie

są przecież wspomagania, w których elementem wykonawczym są silniki elektryczne, nimi steruje komputer,

są różne typy, jedne ponoć można bez kompa odpalić

do 4011 nawet jak wsadzisz wspomaganie elektryczne na kolumne to luzy pozostaną, więc chyba jednak orbitrol prościej, bo zakładać kolumnę od 360, i jeszcze ją przerabiać?

marles    23

Witam próbował ktoś z was zakładać wspomaganie elektryczne z np: scenica 2 do c-360 miało by to sens?

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

marles    23

Kolumna elektryczna pochodzi z Renault Scenic 2 (J84) Kierownica kupiona na złomie za 10zł z Renault Kangoo.Koszt całego wspomagania około 150zł.

corrado    255

Czyli ta kolumna jest połączona ze starą mechaniczną tak?

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

marles    23

Czyli ta kolumna jest połączona ze starą mechaniczną tak?

Tak

corrado    255

Możesz opisać jak to się sprawuje w cięższych warunkach typu błoto, koleina itp.

marles    23

Wspomaganie jest w fazie testów w tej chwili nie mam za bardzo gdzie sprawdzić.Sprawdziłem tylko przy przewracaniu siana i powiem ze jest super :D Jestem bardzo zadowolony sprawdziłem przez przejechania przez koleinę (bez wspomagania trzeba było mocno trzymać kierownicę bo potrafiło wyrwać ją z rąk) i kierownica nawet nie zadrżała. :D

Edytowano przez marles

corrado    255

To czekamy kolego na relacje po testach bo modyfikacja bardzo ciekawa i przydatna. Kolego @marjanmeme myślę że mechanicznie bez większych problemów da radę to zrobić mimo tego że kolumna w c330 jest inna.

marles    23

Do c-330 da radę to zrobić trzeba tylko wykręcić kolumnę kierowniczą i w jakiś sposób przymocować do niej wspomaganie :D Ja na zrobienie samego uchwytu wspomagania poświęciłem jakieś 7 godzin :D Cały montaż zajmuje około 14 godzin

marcel00787    1

Na allegro można było kupić wspomaganie elektryczne do c 330 cena około 700zł. Krzyżak od renault pasował bez przeróbek.

Edytowano przez marcel00787

marles    23

Ja za swoje dałem dokładnie 107,50zł z przesyłką.

corrado    255

Można też od innego autka kupić takie wspomaganie i założyć można coś znaleźć do 150zł, chyba sam zamontuję :) bo pomysł git.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Agri666
      Mam problem z landini gdy opale ciągnik nie działa wspomaganie i Jazda .... ładowacz działa podnosi i cała reszta ... gdy ciągnik chodzi około 3 minuty zaczyna działać wspomaganie oraz jazda jednak gdy np. pociągnę za wajchę od załączenia hydrauliki np na kipier to słychać jak rośnie ciśnienie pusze próbuje kręcić kierownicą i znów nie działa tak samo jazda wszystkie filtry zostały wymienione ... świeci się kontrolka na czerwono taka zębatka z kroplą oleju w środku czekam na jakieś pomysły   

• Przez Boveer
      Sprzedam panewki do C-360 BIMET Nominał. Korbowodowe i główne.
      Główne 120 zł, korbowodowe 70 zł - NOWE
    • Przez MarcinKa
      Witam,idzie na sprzedaż nasza zmodyfikowana 60-tka.
      Poprzedniego roku w sumie dobrze ,że jeszcze była bo park maszynowy nie do końca pasował do nowego ciągnika,jeszcze trochę popracowała.Teraz już są maszyny do nowego a pielęgnację zrobi najmniejszy na podwórku.Czas sprzedać.
      Tak więc:
      -silnik zetor 4 cyl 7011,powiedziałbym żyleta,ma moc bardzo dobrze pali ,olej mu nie smakuje  i co najważniejsze ,naprawdę nie wiem dlaczego wszyscy psioczą ,że dużo palą ,ja byłem mile zaskoczony spalaniem a chodził i w obrotowym pługu jak i a aktywnym agregacie.Oliwa 15W40.
      -napęd przedni na oponach 11.5-15.3 Mitas(tak chcieliśmy,przód nie "wyrczy" do góry tylko ładnie opada maska na dół)Opony nie starte nic,oczywiście nie popękane itp.Aha tylne też można powiedzieć nowe.
      Napęd załączany dźwignią z boku.Napędy są zgrane bardzo dobrze,wg wyliczeń przód ok 5% jak dobrze pamiętam szybciej idzie Po pracy w polu z napędem kilka wysprzęgleń bądź przejazd do tyłu i lekko się odłącza.Zero wycieków. Oczywiście wspomaganie jest. Dla wymagających jest orbitrol Danfossa nie turcja czy china.Kupowałem nowy.Siłownik też nowy brałem.
      -biegi są "w podłodze" ja tak wolałem niż wajcha w desce.Sprzęgło zakładane było podczas montażu silnika nowe i jest zetorowskie.
      -mała modyfikacja blokady mostu,już nie trzeba deptać na ten "pedalik" piętą jak głupi aż oczy wyłażą
      -podnośnik jest na "tip-top" maszyna podniesiona nie opada nic,a za sprawą mocniejszej(wydajniejszej) pompy na wolnych obrotach podnosi bardzo szybko,haki cbm są.W skrzyni Hipol 6 tak więc nie ma bidy jak już.
      Elektryka działa,wskaźniki chodzą mtg się nabijają choć już któryś tam zegar jest z kolei....taki urok ich chyba.
      Aha ,jedyne co pasowałoby zrobić to odświeżenie lakieru trochę maska przyblakła a na błotnikach zrobiłem zaprawki bo w paru miejscach lakier odszedł.Ale spokojnie nie ma tragedii ani bąbli rdzy.
      Ciągnik jest u nas dobre kilkanaście lat ,nie jest miną. 
      Ogłoszenie póki co jest tylko tutaj,nie wystawiłem jeszcze na znanych portalach.Zdjęcia wysyłam na mail ale muszę zrobić aktualne.Decyzyjną osobą jest mój ojciec i to do Niego dam tel.
      Mała uwaga,nie jesteśmy serwisem i nie udzielamy informacji 24h jak dobrać przedni napęd żeby było dobrze robić ,więc proszę o telef konkretnie w sprawie a nie infolinia.
      W miarę możliwości i czasu odpowiem na PW jakby ktoś pisał.
      Aha,najważniejsze cena myślę że okolice 25tyś.  Handlarzykom za 1/4 ceny dziękuję.  Nabijaczom postów w temacie również.
      Tel : 601 892 pięć dwa siedem. Smsów ojciec nie odbiera

• Przez kiro67
      Witam, miałem w ciągniku c328 przez rok czasu wspomaganie od scenic ii o numerze x84. Teraz to wspomaganie się zepsuło(po postu z dnia na dzień się nie włączyło) i chciałbym kupić nowe. Jednak z tego co widzę to ciężko dostać w dobrej cenie, z kolei J84 jest więcej i są tańsze. Czy J84 będzie pasowało pod mocowania już przygotowane do X84? 
      Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
    • Przez Mateusz1q
      Witam, po rozgrzniu oleju spomaganie działa bardzo słabo, jednoczesnie podnośnik działa bez zarzutów. Czy to wina pompy? na wspomaganie jest osobna sekcja?