Zaloguj się, aby obserwować  
ema

Prowadzenie Gospodarstwa. Wchodźcie, piszcie ważne!!!

Polecane posty

ema    0

Witam, posiadam wykształcenie rolnicze. W tym momencie nie posiadam gospodarstwa, pracuję w handlu tak się po prostu złożyło z czegoś trzeba żyć. W domu posiadaliśmy parę lat temu małe gospodarstwo 2ha klasa ziemi 3, aktualnie w dzierżawie. Od dziecka interesowałem się wszystkim związanym z rolnictwem, pomagałem wujowi powadzić gospodarstwo 12 hektarowe, klasa ziemi 5-6 . Otóż teraz pojawiła się szansa przejęcia tego gospodarstwa przeze mnie. Problem polega na tym że przez ostatnie parę lat gospodarstwo pod*padło, nie prowadzona jest żadna produkcja zwierzęca wyłącznie zboża. Chce zaryzykować i rozpocząć gospodarzenie. Chciał bym hodować tuczniki oraz bydło mięsne dodatkowo jakaś produkcja roślinna. Wiadomo w wizji jest powiększenie areału. Z maszyn to oczywiście c-330 oraz podstawowe maszyny. Jest ogrom pracy do zrobienia ale myślę że w przyszłości by się to opłaciło. Piszę tutaj ponieważ chcę poznać wasze opinie drodzy forumowicze. Będą mi bardzo pomocne. Mam mieszane podejście do tego z jednej strony mam pewien stały zarobek w handlu z drugiej chciałbym też jakoś spróbować chociaż zadziałać rolnictwie. Pozdrawiam wszystkich i czekam na wyczerpujące odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

gdyby to nie była 5-6klasa a przynajmniej 3-4, to możnaby sie pokusić, ale tak, to co ty tam bedziesz uprawiał?

żyto chyba tylko.

 

jak dotychczasowa praca daje ci przyzwoite wynagrodzenie i cie zbytnio nie meczy, to ja bym sobie odpuścił.

 

jeśłi jednak Cie kusi, to próbuj- do odważnych świat należy.

Ale osiągnąć sukces bedzie bardzo trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Czy aby nie kusi Cię nabór na MR bardziej niż rolnictwo?? Kolejny klient na "setkę" z MR, a nie żaden pasjonat :lol:


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Nie chce nikogo oceniać ale nastawienie się na jakieś straszne zyski z gospodarstwa o powierzchni 2 ha to raczej abstrakcja i jedynie okazja do skorzystania z programów unijnych. Gdzie taka postawa jest dla mnie wrecz bezczelna bo te pieniądze mogłyby się przydać komuś innemu dużo bardziej i mógłby je spożytkować o wiele lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania - nie są to 2 ha a jak pisze autor 12 wujka + 2 swoje więc troszke więcej. Takie same szanse jak i u innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Agaiko
      Panowie 15marca poszło 200kg saletry, 20kwietnia na drugą dawkę poszło 200kg saletry teraz zaczynają pokazywać się kłosy jak myślicie dać 100kg mocznika czy już za późno a może lepiej saletre rzucić
      Zboże pszenzyto po jeczmieniu
    • Przez bartek2620
      Witam, otóż mam takie pytanie: czy jeżeli do John Deer-a 7280 R, podłączę antenę oryginalną ( john deerowską) to czy będzie możliwe prowadzenie równoległe ciągnika ? Czy do tego potrzebne są jakieś jeszcze urządzenia? Jeśli jest ktoś obeznany w tym temacie to proszę o jakąś informację w tej kwestii.
       
    • Przez MotoMaszyny_pl
      Witam wszystkich serdecznie,
      Razem ze wspólnikiem tworzę serwis ogłoszeniowy z maszynami rolniczymi, budowlanymi i ogólnie ciężkim sprzętem.
      Chcielibyśmy, aby serwis był przejrzysty i maksymalnie dopasowany do potrzeb użytkowników (czyli Waszych!), dlatego też mam ogromną prośbę...
      Bardzo proszę o odwiedzenie kategorii ciągników rolniczych https://motomaszyny.pl/rolnictwo/traktory/traktory-rolnicze/1 i wypisanie swoich spostrzeżeń, uwag, opinii na temat parametrów widocznych w tej kategorii.
      Jakie parametry są istotnie przy wyszukiwaniu traktora? Czy czegoś tam przypadkiem nie brakuje?
      Za zaangażowanie i odpowiedzi oczywiście z góry BARDZO dziękuję!
    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj