Zaloguj się, aby obserwować  
jacekbee

czy w Tucano jest mała średnica bębna młócącego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacekbee    2

zamierzam kupić Claasa Tucano, jestem do niego przekonany lecz usłyszałem ostatnio że mają za mały bęben młócący (średnica)- w czym to przeszkadza? Pytam o wasze zdanie bo bardzo mnie to zaciekawiło. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

skoro w claas'ie to stosuja to chyba musi byc dobre rozwiaznie. przeciez claas to najlepsze kombajny na swiecie!! :D


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Tucano ma mieć bęben młocacy o średnicy 450 mm czyli tak samo jak w kombajnach serii Mega a tam nie słyszałem żeby ktoś na to narzekał :D - ogolnie rzecz ujmując to beben omłotowy o małej średnicy może wymagać wiekszej prędkości obrotowej podczas pracy (w porównaniu z bebnem o wiekszej średnicy)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

mam bardzo fajny filnik o claasie Tucano z materialow reklamowych firmy korbanek, ale zajmuje ponad 50 MB. Moge wystawic w necie tylko powiedzcie jak i gdzie go zamiescic


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
mam bardzo fajny filnik o claasie Tucano z materialow reklamowych firmy korbanek, ale zajmuje ponad 50 MB. Moge wystawic w necie tylko powiedzcie jak i gdzie go zamiescic

 

Na szczeście nie musisz tego robic bo z tego co wiem to chyba każdy który tu jest dostał ta płytke :D Nie myslże tylko o tobie pamietali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

hmm - widocznie byłem niegrzeczny bo ja takowego filmu nie dostałem - ale chyba wiem o który film chodzi (jest na stronie claas-a) tylko nie wiem jak zapodać link do niego :/


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

hehe - no wlasnie o to chodziło


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

O przepustowość młocarni nie świadczy średnica bębna tylko prędkość liniowa wyrażana w m/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie prędkość liniowa tylko prędkość obwodowa :D.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

no i sprawa rozwiązana - jak się ogolnie mowi w kombajnach Claas'a średnica bębna zawsze była mniejsza ale z kolei prędkość robocza zwiększona by zapewnić tą samą prękość obowdową. Mniejszy bęben łatwiej w takim razie rozpędzić i potrzeba mniej mocy do jego utrzymania, chyba się nie mylę ???


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jak by tak wszystko dobże policzyc to i tak na jedno wyjdzie - wiekszy trudniej rozpędzic ale za to jego obroty są mniejsze wiec i tak na jedno wychodzi - jak dla mnie bardziej istotnym parametrem jest kąt opasania bębna klepiskiem o którym bardzo często zapomina się przy różnego rodzaju porównaniach


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Yhm, to widać gdy się czasami rozmawia o kombajnach - mało kto wspomina o kącie opasania, a to bardzo ważna rzecz.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj