Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jacekbee

czy w Tucano jest mała średnica bębna młócącego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mała
jacekbee    2

zamierzam kupić Claasa Tucano, jestem do niego przekonany lecz usłyszałem ostatnio że mają za mały bęben młócący (średnica)- w czym to przeszkadza? Pytam o wasze zdanie bo bardzo mnie to zaciekawiło. pozdr

rataj    3

skoro w claas'ie to stosuja to chyba musi byc dobre rozwiaznie. przeciez claas to najlepsze kombajny na swiecie!! :D

MECHANIZATOR    156

Tucano ma mieć bęben młocacy o średnicy 450 mm czyli tak samo jak w kombajnach serii Mega a tam nie słyszałem żeby ktoś na to narzekał :D - ogolnie rzecz ujmując to beben omłotowy o małej średnicy może wymagać wiekszej prędkości obrotowej podczas pracy (w porównaniu z bebnem o wiekszej średnicy)

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukas85    11

mam bardzo fajny filnik o claasie Tucano z materialow reklamowych firmy korbanek, ale zajmuje ponad 50 MB. Moge wystawic w necie tylko powiedzcie jak i gdzie go zamiescic

dyczkowski    3
mam bardzo fajny filnik o claasie Tucano z materialow reklamowych firmy korbanek, ale zajmuje ponad 50 MB. Moge wystawic w necie tylko powiedzcie jak i gdzie go zamiescic

Na szczeście nie musisz tego robic bo z tego co wiem to chyba każdy który tu jest dostał ta płytke :D Nie myslże tylko o tobie pamietali :D

MECHANIZATOR    156

hmm - widocznie byłem niegrzeczny bo ja takowego filmu nie dostałem - ale chyba wiem o który film chodzi (jest na stronie claas-a) tylko nie wiem jak zapodać link do niego :/

Grzesiex    1

O przepustowość młocarni nie świadczy średnica bębna tylko prędkość liniowa wyrażana w m/s.

1rajdzik    14

no i sprawa rozwiązana - jak się ogolnie mowi w kombajnach Claas'a średnica bębna zawsze była mniejsza ale z kolei prędkość robocza zwiększona by zapewnić tą samą prękość obowdową. Mniejszy bęben łatwiej w takim razie rozpędzić i potrzeba mniej mocy do jego utrzymania, chyba się nie mylę ???

MECHANIZATOR    156

jak by tak wszystko dobże policzyc to i tak na jedno wyjdzie - wiekszy trudniej rozpędzic ale za to jego obroty są mniejsze wiec i tak na jedno wychodzi - jak dla mnie bardziej istotnym parametrem jest kąt opasania bębna klepiskiem o którym bardzo często zapomina się przy różnego rodzaju porównaniach

1rajdzik    14

Yhm, to widać gdy się czasami rozmawia o kombajnach - mało kto wspomina o kącie opasania, a to bardzo ważna rzecz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować