Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marcin80wlkp

Gdzie zmierzyć ciśnienie MF3080

Polecane posty

Witam.

Czy miejsca zaznaczone na niebiesko na zdjęciu to złącza w których można zmierzyć ciśnienie na niskim i wysokim obwodzie?http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2eaeea43eb808eca.html

Jeśli tak jakie powinny być to wartości? Spotkałem się że wysokie ciśnienie można zmierzyć z tyłu na gnieździe hydrauliki a niskie wkręcając zegar w miejsce czujnika ciśnienia oleju hydraulicznego, ale nie wiem ile w tym prawdy. Prosze o podpowiedzi bo chyba mam słabą pompę, szczególnie tą część od niskiego ciśnienia na wspomaganie, biegi itp.

ptaszyna    136

Tak miejsca na niebiesko to złączki do mierzenia ciś. pierwszego i drugiego stopnia pompy, to na dole jest od wspomagania i całego układu niskiego ciś. u góry to podnośnik, hydraulika zew. i hamulec na przyczepę. Podczas pomiaru trzeba wywołać obciążenie czyli uruchomić gniazdo hydrauliki a do II stopnia skręcić koła na max i trzymać.

1 to czujnik zapchanego filtra oleju (kontrolka na pulpicie)

2 to czujnik obrotów

3 to czujnik niskiego ciś. w niskim obwodzie (kontrolka na pulpicie)

U siebie mam akurat zdjętą pokrywę i mam to dobrze obczajone (jestem w trakcie wymiany pompy)

Edytowano przez ptaszyna

A jakie powinno pokazywać ciśnienie na obu obwodach? Na wysokim wiem, że coś około 170 bar, a na niskim ok 17? Czy to prawdziwe dane?

Wiadomość z agroFakt.pl

sznajdik    133

A kontrolka na pulpicie od niskiego ciśnienia to ta czerwona z dwiema kroplami i zębatką bo jak grzebałem przy elektrozaworach i złożyłem wszystko to co jakiś czas zapalała mi się podczas jazdy z włączonym przekaźnikiem (oprysk) a wszystkie oleje są ok i nie wiem z którego to czujnika sygnał daje na kontrolkę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Ferdek07
      czy w zbiorniczku wyrównawczym ma się zbierać ciśnienie? troche to dla mnie dziwne żeby zbiorniczek zbierał ciśnienie aż się rozdymał, że po odkręceniu korka psyknoł i zmniejszał objętość lekko objętość, na przeglądzie serwisant poprawił (przetknoł) trochę odpowietrzenie korka i troche lepiej było ale dalej duże ciśnienie sie zbierało no i w końcu proprawiłem sam że nie ma ciśnienia ale korek sie poci, i tak źle i tak niedobrze, więc czy w ciągniku ma sięzbierać ciśnienie, bo w samochodach jakoś tego nie zauważyłem najwyżej minimalnie więc czy muj korek był felerny, czy może ten typ tak ma?
    • Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Przez ursusik1634
      Zamówiłem DF 610 w Jaryszkach. Ciągnik miał być w lutym a już praktycznie jest kwiecień, prace polowe czekają na niego. Zadzwoniłem do pana który się zajmuję sprzedażą i powiedział mi że maszyna stoi na placu we Włoszech co mnie bardzo zdziwiło bo przecież DF to niemiecka firma. Wczoraj przedstawiciel przywiózł mi faktury i autoryzację, powiedział, że ciągniki te składane są w Niemczech. W papierach znalazłem że został wyprodukowany we Włoszech jaka jest prawda, czy może ktoś brał już jakieś maszyny od nich?
    • Przez Romcjusz
      Witam!
      Proszę po pomoc w sprawie wtrysków do MF-a 3095 bez dyna-shift.
      Chodzi mi jakie powinno być ciśnienie na wtryskach przy wymianie i jaka jest cena zamienników.
      Niedawno kupiłem takiego i trzeba się wziąć za drobne poprawki i czy trzeba odpowietrzać układ paliwowy oraz gdzie można coś takiego kupić po rozsądnej cenie. Z góry dzięki.
    • Przez kamyk86
      Poszukuje koła zębatego 18 ząbków do ustawiania obrotów bębna młócącego do kombajnu fahr m1000 .