Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marcin80wlkp

Gdzie zmierzyć ciśnienie MF3080

Polecane posty

Witam.

Czy miejsca zaznaczone na niebiesko na zdjęciu to złącza w których można zmierzyć ciśnienie na niskim i wysokim obwodzie?http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2eaeea43eb808eca.html

Jeśli tak jakie powinny być to wartości? Spotkałem się że wysokie ciśnienie można zmierzyć z tyłu na gnieździe hydrauliki a niskie wkręcając zegar w miejsce czujnika ciśnienia oleju hydraulicznego, ale nie wiem ile w tym prawdy. Prosze o podpowiedzi bo chyba mam słabą pompę, szczególnie tą część od niskiego ciśnienia na wspomaganie, biegi itp.

ptaszyna    140

Tak miejsca na niebiesko to złączki do mierzenia ciś. pierwszego i drugiego stopnia pompy, to na dole jest od wspomagania i całego układu niskiego ciś. u góry to podnośnik, hydraulika zew. i hamulec na przyczepę. Podczas pomiaru trzeba wywołać obciążenie czyli uruchomić gniazdo hydrauliki a do II stopnia skręcić koła na max i trzymać.

1 to czujnik zapchanego filtra oleju (kontrolka na pulpicie)

2 to czujnik obrotów

3 to czujnik niskiego ciś. w niskim obwodzie (kontrolka na pulpicie)

U siebie mam akurat zdjętą pokrywę i mam to dobrze obczajone (jestem w trakcie wymiany pompy)

Edytowano przez ptaszyna

A jakie powinno pokazywać ciśnienie na obu obwodach? Na wysokim wiem, że coś około 170 bar, a na niskim ok 17? Czy to prawdziwe dane?

Wiadomość z agroFakt.pl

sznajdik    148

A kontrolka na pulpicie od niskiego ciśnienia to ta czerwona z dwiema kroplami i zębatką bo jak grzebałem przy elektrozaworach i złożyłem wszystko to co jakiś czas zapalała mi się podczas jazdy z włączonym przekaźnikiem (oprysk) a wszystkie oleje są ok i nie wiem z którego to czujnika sygnał daje na kontrolkę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez RafaKluczyski
      Witam. Mam taki problem, a mianowicie po wymianie pompy wody przestało działać ogrzewanie. Szukałem na forum i się doczytałem, że trzeba gazować i powinno się samo odpowietrzyć. Dzisiaj próbowałem i przewód jeden zaczął robić się gorący. Wszedłem na dach, otworzyłem przednią pokrywę i też jeden normalnie zaczął się robić gorący, a drugi po pewnym czasie lekko ciepły. Wszedłem do kabiny i dziwnie, bo raz dmuchało ciepłym raz zimnym, znowu ciepłym i zimnym. Co może być? Miał ktoś taki lub podobny problem? Dzięki z góry za pomoc
    • Przez Juzeffff
      Witam! Mam problem dotyczący układu hydrauliki zewnętrznej w ciągniku Deutz Fahr Agrotron 215, mianowicie po wciśnięciu klawisza odpowiadającego za otwarcie elektrozaworu układ nie uaktywnia się, z kolei gdy ruszymy kierownicą układ staje się aktywny. Natomiast na drugiej parze złączy hydraulicznych na chwilę pokazuje się dioda informująca o kierunku przepływu oleju, a następnie gaśnie. Co może być powodem niedomagania? Ciśnienie układu wynosi od 180 do 200 atmosfer. 
      Pozdrawiam! 
    • Przez marekbuli
      Witam Jak w temacie. Przyczepa 8 tonowa to ma z prawej strony przy przednim kole ale 60.11 to nie wiem. Pomocy
       Pozdrawiam
    • Przez Jacmajster
      Wie ktoś może jak ustawić ciśnienie zgniotu w Krone round pack 1250?
    • Przez Emil9
      Witam 
      Kto teraz serwisuje CASE w Lubelskim 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.