Zaloguj się, aby obserwować  
kaszalot

Claas Axos 340 CX vs Same Virtus 100

Polecane posty

kaszalot    0

Witam forumowiczów

 

po długich poszukiwaniach ciągnika padł wybór między te 2 ciągniki. Byłby to ciągnik główny w gospodarstwie 25 ha na bardzo ciężkich iłach. pracowałby bez Tura, w agregacie uprawowo sienym aktywnym (2,5 m) i siewniku z redlicą talerzową; pługiem obrotowym najprawdopodobniej Akpil km 80, w transporcie i agregacie talerzowym i uprawie buraków (wicher).(ciągnik takiej mocy potrzebny mi jest ze względu na fakt, że pracuję). jednocześnie proszę o uwagi o tych ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Powiem krótko.. Same ma wieloletnią historię i jest dopracowany do ostatniego szczegółu.Claas-a mam 2 lata i jest jedną porażką! (twierdzę że Claas nie powinien produkować ciągników) Stary Deutz Agrotron mniej zawodzi. Claas od nowości nie przepracował 100mtg bez serwisu i to poważnego. Ostatnio zabrakło mi paliwa.. wskaźnik zatrzymał się na 1/4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Do Virtusa bardziej pasuje porównanie z Arion 400 a nie Axos. Z tej dwójki zdecydowanie Same- chociażby ze względu na możliwości i skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszalot    0

Do Virtusa bardziej pasuje porównanie z Arion 400 a nie Axos. Z tej dwójki zdecydowanie Same- chociażby ze względu na możliwości i skrzynie.

Czemu porównywać z Arionem? ? Wydaje mi się ze stwierdzenie jest nietrafione ze względu np. choćby na masę tych ciągników, rozstaw osi, ale popraw mnie jeśli się mylę. Same ma swoje zalety np .ma bardzo dobry silnik, bardzo oszczędny, ale Same Virtus to taka wersja po miedzy Agrotronem i Agrofarmem. Na korzyść Claasa przemawia masa ciągnika, pojemniejszy i mocniejszy silnik i historia bardzo udanej renówki. Ciężki wybór :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

powiem krótko.. same ma wieloletnią historię i jest dopracowany do ostatniego szczegółu.. claas-a mam 2 lata i jest jedną porażką! (twierdzę że claas nie powinien produkować ciągników) stary deutz agrotron mniej zawodzi. Claas od nowości nie przepracował 100mtg bez serwisu i to poważnego. ostatnio zabrakło mi paliwa.. wskaźnik zatrzymał się na 1/4.

 

Sam sobie jesteś winny że dałeś nabrać się na axosa :lol:. Twierdzisz ciekawe rzeczy, tylko podaj jakiś konkretny argument do innych serii bo chyba nierealne ;) . Same wieloletnia historia dużo większa od Renault?? :lol:

 

 

@kaszalot Chcesz ciągnik na ciężką glebę czyli masa to podstawa można powiedzieć, czyli Arion bardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak tak teraz patrzę to Deutz wypada po środku między Arionem a Axosem jeżeli chodzi o masy i podnośnik. Claas byłby jeszcze na starym silniku, to byłby chyba jego plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszalot    0

178000 zł szersze kapcie miszelinki spawane, mocniejszy podnośnik, tuz, skrzynia 20x20, i takie tam szyberdach, klima, 4 predkosci wom,
 

Sam sobie jesteś winny że dałeś nabrać się na axosa :lol:. Twierdzisz ciekawe rzeczy, tylko podaj jakiś konkretny argument do innych serii bo chyba nierealne ;) . Same wieloletnia historia dużo większa od Renault?? :lol:


@kaszalot Chcesz ciągnik na ciężką glebę czyli masa to podstawa można powiedzieć, czyli Arion bardziej pasuje.



Chetnie wziołbym Ariona jest napewno najlepszym wyborem, ale cena tego ciągnika jest o 30 000 tys większa. Poza tym na moim terenie nie ma ich w sprzedaży, trzeba czekać do października na nowy model, który jeszcze nie jest sprawdzony, pewno bedzie droższy niż seria która jest wyprzedana. Nie bardzo mnie stac na ten ciągnik.Dzięki za opinie ,Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Sam sobie jesteś winny że dałeś nabrać się na axosa :lol:. Twierdzisz ciekawe rzeczy, tylko podaj jakiś konkretny argument do innych serii bo chyba nierealne ;) . Same wieloletnia historia dużo większa od Renault?? :lol:

 

 

@kaszalot Chcesz ciągnik na ciężką glebę czyli masa to podstawa można powiedzieć, czyli Arion bardziej pasuje.

Nie nabrałem się na Axosa lecz na Axiona 850.... Taką opinię mam o ciągnikach Claas. Co do masy to zawsze byłem zwolennikiem ciągnika lekkiego ,gdyż jest wiele sposobów na dociążenie-w drugą stronę niestety nie. Przesiadłem się ze starego Agrotrona(2000r.)- który zawiódł kilka razy- do nowego Axiona(2012r.) który w zawodzeniu pobił Agrotrona w ciągu jednego sezonu.Axion zamiast zaskakiwać nowymi rozwiązaniami to tylko rozczarowywał ,że nie ma rozwiązań jakie mają ciągniki z przed 10lat. Było by inaczej gdybym przesiadł się z Ursusa do Axiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez Stz358t
      Witam dzisiaj zaswiecila mi się kontrola chyba od sprzęgła.  Ktoś wie od czego to jest dokładnie? Sprzeglo normalnie działa i po podłączeniu i ponownemu podłączeniu kontrolka zgasla


    • Przez Dominato
      Witam koledzy mam problem z moim antaresem mianowicie po przekreceniu kluczyka przez pare sekund wzbudza sie ehr poczym pali sie kontrolka blokady i za kilka sekund gaśnie , wtedy panel ehr nie działa gdzie szukać przyczyny
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj