Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hrycu

Pomoc w montażu lamp z C330

Polecane posty

Hrycu    1

Witam. Ostatnio w lesie rozbiłem szkło reflektora z przodu w swoim T25. Chciałem dokupić szkło niestety nie mieli więc kupiłem komplet lamp ale od C330. Kupiłem komplet ponieważ miałem lampa prawa była inna od lewej. Po zamontowaniu lamp świecą prawidłowo. Problem tkwi w ich położeniu mianowicie są pod dużum kontem do środka i źle to wizualnie wygląda. Czy trzeba coś wycinać w masce jakieś większe otwory by lampy były bardziej na wprost????

Rolnik1973    1248

Ja mam takie, wywierciłem mowy otwór w masce powyżej miejsca orginalnego i jest git.

Edytowano przez Rolnik1973

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1248

Oj sory powyżej otworu w tym pasku wybrzuszonym. Normalnie wiertłem i wiertarką elektryczną ręczną. Od lampy większa podkładka od nakrętki sprężysta. Fotki nie wstawię bo piszę z telefonu a wersja mobilna uboga, a wersja orginalna to walka z reklamami że telefon nie zawsze z nimi radzi.

Voo    38

Weź kawałek rurki,wytnij kawałek zaznaczony na czerwono i przykręć.Gwintu jest na tyle dużo że ci wystarczy a kąt cięcia to już sam ustalisz tak żeby lampy nie miały zeza.Miałem tak przez wiele lat z lampami od C 330.Teraz Kupiłem lampy od zetora,nawet nie wiem z jakiego modelu bo były bez opakowania ale już nie ma tego problemu że krzywo świecą.Są zrobione w taki sam sposób jak oryginalne od władka.

post-42704-0-04200100-1402584490_thumb.jpg

zbyszekbrzuze    110

Do oryginalnych lamp T25 (ruskich nie DDR) pasuje ramka ze szklem od lamp Ursusa, trzeba chyba tylko male wyciecie na zabek zobic. A w tych lampach plastikach, mozesz dorobic w obudowie, tam gdzie jest ta wielka sruba wyciac kawalek dalej ten rowek do regulacji i lampy beda prosto.

z ktorego roku T25?

Hrycu    1

Z 1985. Dzisiaj ani jutro nie mam za bardzo czasu się z tym bawić, ale w poniedziałek coś zacznę kombinować by było dobrze

zbyszekbrzuze    110

To pewnie już wersja z większymi otworami w masce na lampy i z postojówkami w reflektorach.

Te starsze miały gorzej, bo były mniejsze otwory do mocowania reflektorów przednich.

Marcelix    52

Mój Władek jest z 1980r i ja mam zamontowane lampy polskie już około 20 lat i jakoś nic nie musiałem przerabiać, tylko przykręciłem w te same otwory i jest git. Może zrobię fotki jak to wygląda i wrzucę później.

Witam ostatnio też zmieniałem reflektory w przodzie .

Kupiłem lampy Wesem od ursusa C-330 C-360 i pochodne lampy plastikowe więc wyciąłem kawałek tego plastiku z lamp by śruba mocująca zachodziła dalej i jest elegancko dodatkowo założyłem żarówki H4 całość wygląda tak http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/508222-t-25a/

Oryginalne lampy były montowane od Uaza samochodu można kupić do nich lustra na allegro . http://allegro.pl/wklad-reflektora-uaz-h4-z-podswietleniem-i4304257700.html

Ja mam w planie kupić i odnowić oryginalne reflektory i założyć z powrotem Pozdrawiam .

slawek99    2

A nie wiesz przypadkiem, czy do lamp produkcji DDR (NRD) sa dostepne wklady?

Też szukam wkładów do lamp DDR-owskich, mają mniejszą średnicę elementów, ma ktoś namiar lub od czego pasują.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować