kmwtw87

Opłacalność produkcji warzyw

Polecane posty

wojtal24    2467

Przy produkcji warzyw to w dzisiejszych czasach to podstawa studnia głebinowa deszczownia i przechowalnia, jakieś skrzyniopalety, dodatkowo maszyny do zbioru sortowania , pielnik opryskiwacz precyzyjny siewnik do sprzedaży też potrzebne sporo kontaktów jakieś auto, co tydzień jestem na Broniszach to widze jak ciezko sie sprzedaja duża konkurencja czesto wielu pośredników


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janciu1    0

@UP Masz racje że nie tylko potrzebne są chęci, ale także sprzęt przechowalnia, chłodnia czy studnia głębinowa lub staw bo wiadomo jak było np. w tym roku i zależy kto na co się nastawia czy może wszystko sprzedaje na bieżąco... albo przechowuje to już sprawa indywidualna. Więc jakby nie patrzeać trzeba być tyrochę przygotowanym do takiej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Ale jak kolega wyżej pisze hektar marchwi hektar pietruszki czy buraków to niech sie zastanowi, bo sprzedać to jeszcze sprzeda ale tego będzie ze 150 ton to potrzebny mu kombajn, skrzynie, przechowalnia, szczotkarka itp kosztów ze 300 tysięcy. Już lepiej przy takim podejściu coś w sezonie sadzić po 30ar ogór, kalafior itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

 No co się będzie patyczkował z arami :), w sumie to fajnie tak by było mieć zagwarantowany zbyt na to,dobrą cenę i można uprawiać , kiedyś byłem na plantacji bobu 5 ha w kupie , jak tak się na to patrzy to ,, z jednej strony zachwyca a z drugiej przeraża, a  zbiór ręczy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacifiko    2

witam wszystkich.jestem z okolic krakowa ,swoje warzywa sprzedaje na giełdzie rybitwach w Krakowie ,sieje wszystkiego po trochu.trudno nastawić się na jedna rosline bo można w cene nie trafic. w 2014 roku cena na swiezy bob była w ok.1,2zl do 2zl za kilogram.w zeszłym roku miałem nie sadzic ale postanowiłem zaryzykować i cena była 7zl za kg.a ziemniaki  w 2014 były 1,2 -1,5zl za 15 kg a teraz 7-8za worek .na ten sezon zastanawiam się co siac jeszcze oprócz pietruszki ??ogolnie to coraz ciężej sprzedać warzywa bo wykruszają się kupcy a nowych nie przybywa.dobrze ze od paru lat do krakowa na gielde kupcy z rumunii przyjezdzaja.ja staram się produkować jak najtaniej warzywa w dobrej jakoscii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

ee nie wróżbita po prostu odpisałem koledze wyżej,  też handluje na Krakowie i kogo się teraz nie zapytam co będzie sadził to mówi że fasolę szparagową, stąd taki wniosek :) a i pewnie sprzedawcy nasion powiedzą to samo przynajmniej w okolicach Kaakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

W tym roku było mało fasolki w środku sezonu tj. lipiec-sierpień. Jaka u was cena była za kg? U nas na Pomorzu od 4 do 6zł za kg. Z fasolą dużo roboty jest, trzeba umyć dodatkowo. Macie jakies "patenty" na mycie fasolki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacifiko    2

a ja wroze ze w tym roku o ile nie będzie suszy krakow będzie zapchany bobem. teraz sa już porządne maszyny w dobrej cenie do luskania .fasoli może być trochę mniej .


w Krakowie na giełdzie srednia cena była ok 3zl. fasolke myje jak jest już powazona  w workach zanuzajac kilka razy w wodzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Tania u was, ile płacicie ludziom za zerwanie kilograma fasolki? U nas 1 zł za zebrany kilogram płacą. A w worki foliowe musimy pakować, bo w raszlowych nie chcą kupować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Jak w tym roku nie bedzie suszy i wszystko się uda to na krakowie dzień przed bramą trzeba będzie odstać żeby wjechać z towarem, ogólnie sytuacja robi sie  nieciekawa coraz mniej kupców, coraz więcej towaru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AMS    0

Witam Panowie :) 

Jestem Świeżak tak ze proszę o wyrozumiałość ;) Wiecie jak to jest z przetwórnia w Kwidzynie , wypłacalność kontraktacja itd ? Chce wejsć w ogórki i pietruszkę od tego roku , początkowo myślałem własnie o wypadach na giełdę ale nie ukrywam ze kontraktacja to kontraktacja , w tym roku moze i juz za późno by było na kontraktacje ale myślę na przyszłość :P A i druga sprawa ile wyciągacie z 0,5 ha pietruchy i 0,5ha ogórków ?? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacifiko    2

w tym roku było dobrze ze sprzedażą towarow na giełdzie w Krakowie,, W woj.malopolskom  w tzw zagłębiu warzywniczym jest nadprodukcjia , skupy placa gdy nie ma towaru gdy jest więcej za towar oferują grosze,produkcji trzody nie ma,byl tyton i buraki cukrowe lecz tyton już się nie oplaca a na buraki po sprzedaniu cukrowni w kazmierzy nie ma kontraktacji i zbytu.w mojej miejscowości na rolii pozostalo 5 młodych reszte ciagna rodzice a młodzi pracują w miescie.niestety według mnie za pare lat role w moim rejonie będą uprawac ludzie po 50 bo dla młodych będzie to nie opłacalne . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

W sumie kolego warzywom daje dwa lata i bedzie sytuacja jak ze świniami, mlekiem, burakami każdy idzie w warzywa bo coś jeszcze można wycisnąć ale jeszcze troche i nie będzie sie dało z tego rodziny utrzymać a sadzić po 20 hektarów też nie będziesz bo nie ma szans żeby to w rodzinie przerobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ja sadze warzywa ale tylko na duży hurt.O ryneczkach i giełdach nawet nie myślę.Jak masz bawić się w ryneczki to daj sobie spokój.W tym interesie zdążają się doly ito spore dlatego musisz miec różnorodność inaczej trafisz na slaby rok i po tobie.Niemniej życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Witam Panowie :)

Jestem Świeżak tak ze proszę o wyrozumiałość ;) Wiecie jak to jest z przetwórnia w Kwidzynie , wypłacalność kontraktacja itd ? Chce wejsć w ogórki i pietruszkę od tego roku , początkowo myślałem własnie o wypadach na giełdę ale nie ukrywam ze kontraktacja to kontraktacja , w tym roku moze i juz za późno by było na kontraktacje ale myślę na przyszłość :P A i druga sprawa ile wyciągacie z 0,5 ha pietruchy i 0,5ha ogórków ?? :)

 

Kolego a co Ci daja w dzisiejszych czasach umowy one tylko dbaja o interesy przetwórni ceny w umowie nikt Ci nie zagwarantuje tylko napisze ze cena bedzie rynkowa (albo dadzą jakaś cene minimalną) jak bedzie na rynku 0,10zł za 1kg to Ci tyle zapłaca jak bedzie po 1zł za kg to po tyle Ci zapłacą a jak sie urodzi i bedzie za dużo towaru to i tak Ci nie odbiorą ze wzgledu na jakośc lub coś tam wymyśla alpbo na drugą klase przyjma za bezcen zawsze laborantka sie do czegos przyczepi a jak bedzie nie urodzaj to Cie beda karami umownymi straszyć zebyś im towar oddał 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

marti1980 co masz na myśli "duży hurt"? Dajesz na markety czy na przetwórnie?

Duży hurt tzn ilości TIR-owe częściowo na market a częściowo na przetwórstwo.Inna rozmowa jest z klientem ja zaladujesz cale auto a inna jak masz 5-10ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
    • Przez nowak28011997
      Witam w zeszłym roku- będąc w trzeciej klasie technikum- startowałem w olimpiadzie wiedzy i umiejętności rolniczych w bloku produkcja roslinna, przygotowywany przez nauczycielkę produkcji roślinnej. W tym roku też zostałem wytypowany do tego konkursu jednak z powodu zwolnienia nauczycielki zostałem bez materiałów do przygotowań. Czy wie ktoś gdziemożna znaleźć testy i zadania praktyczne z wcześniejszych lat. W internecie jakoś nie mogę tego znaleźć. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał link lub w inny sposób pomógł w uzyskaniu materiałów do przygotowań.
    • Przez agrofoto
      Ten wątek poświęcony jest tematom związanym z produkcją i opłacalnością uprawy warzyw. Jakie warzywa uprawiacie? Które z nich przynoszą Wam konkretne zyski, a które straty? 
      Zapraszamy do dyskusji 
    • Przez Blueberry
      Witam Serdecznie
       
      Potrzebuję fachowej pomocy kolegów ekspertów którzy posiadają/posiadali kombajn EM11.
      Kombajn pracuje u mnie pierwszy sezon, został całkowicie odremontowany. Spisuje się on bardzo dobrze poza jednym drobnym mankamentem. Podczas pracy dość mocno uszkadza marchew, są to w większości zadrapania, jednak taka marchew nie nadaje się już do sprzedaży. Kombajn został wyprodukowany w roku 1980 i z tego co mi wiadomo noże tnące od tamtej pory nie były wymieniane(widoczne są na nich też ślady spawania). Bardzo bym prosił o podpowiedź czy problemem mogą być w tym przypadku noże tnące(mechanizm odrywający nać) a wymiana ich może pomóc? czy może ten typ tak ma i powinienem pomyśleć o zmianie kombajnu na nowszy? 
      Bardzo proszę o poradę
       
      Serdecznie Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj