Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ukaszNikonowicz

Problem z podawaniem siatki prasa Lely welger rp 245

Polecane posty

Witam. Od pewnego czasu mam problem z podawaniem przez prasę siatki do komory. prasa współpracuje z sterownikiem balercontrol. W upalne dni podczas wciśnięcia przycisku do podawania siatki sterownik się wyłącza a pracować trzeba na trybie awaryjnym podawania siatki. nie ma żadnego problemu gdy prasa pracuje w dni chłodniejsze. Dodam jeszcze że podczas gdy sterownik wyłącza się widać że rolka z siatką troszkę się obróci ale wygląda to tak jak by brakowało mocy dla silniczka który nią obraca. Orientuje się ktoś co to moze być?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do sprawdzenia napięcia zasilania, oraz wyjście na silnik.

jurekakb    0

U mine występuje podobny problem. Użytkuję prasę rp 445 na sterowniku batercontrol E 3 rok. W tym roku jak zaczynam prasowanie kilka bel zrobię na automacie, pózniej muszę przełączyć na tryb awaryjny ponieważ sterownik po uformowaniu beki daje sygnał akustyczny ale nie podaje siatki tylko się restartuje. Był u minie mechanik z agrotechnika i powiedział że to wina albo komputera-tej puszki co znajduje się przy prasie (w prasach rocznik 2011 i 2012 występowały wadliwe komputery i agrotechnik wymieniał je kartonami taka uwaga mechanika) albo złe napięcie z ciągnika. Podłączyłem nowy kabel bezpośrednio z aku ale to nic nie dało. Chyba będzie trzeba wymienić komp-koszt 1200zł

Wiadomość z agroFakt.pl

Głównie to chodzi o to żeby mozna było w nocy belować na światłach bo jeśli podłączysz tryb awaryjny to takiej możliwości nie będzie. tak pomyślałem żeby pociągnąć bezpośrednio samemu kabel do wtyczki gdzie podłącza się wtyk od trybu awaryjnego podłączyć pod napięcie zamontować włącznik i tanim kosztem by było zrobione. tylko fakt faktem samemu trzeba by było liczyć bele a dość dużo jeżdzę po usługach więc mały problem jest

jurekakb    0

Proponuje Ci zadzwonić do serwisu i podać numer seryjny tej płytki. Trzeba odkrećić czrety wkręty i w środku znajduje się na białej naklejce ten numer. Wiem że lely wymieniała te płytki w ramach akcji serwisowej. Moja niestety sie nie łapie.

Mógł byś podać konkretny namiar telefon na ogólnopolski oddział serwisowy czy coś? Na pomoc dilera od którego została zakupiona prasa raczej liczyć nie mogę.

marczas    0

witam! u mnie ten sam problem. welger rp 445 rocznik 2011. komputer restartuje się przy podawaniu siatki. co zrobiliście z tym? bo nie wiem do kogo się odezwać ponieważ diler od którego kupiłem prase teraz handluje MC HALE....

jurekakb    0

Musisz naciskac serwis dilera. Ja brałem w agrotechniku i po dwóch telefonach i po podaniu numeru seryjnego wymienili na nową płytkę a prasa z 2011 r. Teraz jest ok

Widzę że stały problem z tymi sterownikami Bellarcontrol jest, naprawiłem już kilka takich więc mogę się podjąc ich naprawy. Tel 513411853

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez pantomekrydzewski27
      Witam szanownych użytkowników. Mam problem z władkiem. Wymieniony został wlew oleju wraz z licznikiem motogodzin. Od tego owego zdarzenia nie ma w sobie mocy i się grzeje. Dodam że w rusaczku pękł ten stary korpus pewnie od przeciążenia. Co powiecie panowie? Proszę o treściwe rady. Przez głowę mi przeszło że na opak założyłem mechanizm. Ale raczej dobrze. Może olej jest już przepalony. Sam nie wiem
    • Przez Krystian6830
      Witam, chciałbym wymienić starą prasę na nową.
      Mam dylemat między tymi dwiema ?
      W John deere nie podoba mi się to ze jest dużo pasów i boję się ze będą na siebie nachodzić, ale mam ciągnik John deere i podobno prasy mają dobre to wszystko by pasowało.
      Z drugiej strony znajomy ma tego New hollanda i mówi że jest bardzo dobry, a New Holland to pewnie tańszy ?
      Która prasa będzie lepsza ?
      Jak te prasy wypadają cenowo ?
      Dodam że ciągnik to John deere 6830
    • Przez arkady12
      Panowie mam problem z pługiem huard obróci się do polowy i staje ani w lewo ani w prawo węże się  poruszają ogólnie wina leży po stronie pługa nie traktora i teraz jest problem bo siłownik jest nie typowy jak dla mnie ( załącznik z katalogiem ) czy miał ktoś taką  sytuacje ?  czym można by było zastąpić ten zamek rozważam zakup nowego siłowniika z zaworem przepływowym ale w nich nie ma wyjść na ten  zamek coś ktoś podpowie ??,
      rl.doc
    • Przez kuba24051
      witam. mam problem z opryskiwaczem Bury Pelikan Hydraulik. Komputer Bravo 180s. chodzi o to, że gdy zamknę jedną lub dwie sekcje (jest ich 5) to dawka oprysku na ha się utrzymuje, natomiast kiedy wyłącze 3 lub więcej sekcji to opryskiwacz nie utrzymuje mi dawki i cisnienie sie zmienia. moze ktos mial taki problem? mysle ze tkwi on w zaworach kompensacji które znajduja się z tyłu opryskiwacza (pokretła). tylko jak to wyregulować ? z gory dzieki za pomoc
    • Przez eela
      Witam
      Mam problem z ladowaczem czołowym firmy Quicke 970.  Jet on zamontowany na Case MX80C.  Podczas mycia ciagnika prawdopodobnie nastąpiło zwarcie i spaliła się puszka od sterowników(Tak stwierdzili fachowcy). Sterowniki są z firmy Walvoil, nie można ich nigdzie dostać oraz nieda się naprawić.
      Wiec w związku z tym poszukuję kogos kto by założył mi całą "instalacje" do tego tura od nowa. 
      Przesyłam fotki tego sterownika a tura podeślę później. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.