Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Doval    0

Witam wszystkich.

Od niedawna staram się ruszyć gospodarstwo które stoi nie używane od 10lat. Posiadamy 20ha ziemi, jakieś maszyny jeszcze pozostały po starych gospodarzach (ciągnik Ursus C-360, pług 3 skibowy i 5cio skibowy do podorywki,brony, rotacyjna, siewnik, przyczepa) Budynki w dobrym stanie głownie patyki dla świń ale jest miejsce dla bydła max 10 sztuk, potężna stodoła.

Nie jestem asem od gospodarki ale coś tam wiem na ten temat tylko nie wiem na co się nastawić żeby nie obciążać na początek portfela. Myślałem nad przerobieniem patyków na obory dla krów lub byków ale to są za duże koszta na początek tak mi się wydaje. Myślę nad wpuszczeniem macior do patyków i nastawić się na sprzedaż prosiąt. Gospodarstwo pomieściło by do 20 macior. Inny pomysł na początek obrobić ziemię, sprzedać plony zebrać trochę kasy i pomału wpuszczać bydło. Dodam też że w tej chwili mamy ziemię w dzierżawie oraz dostajemy dotację oraz posiadamy 7 swiń z maciorą.

Czy jest ktoś z was w stanie mi doradzić co zrobić żeby jakoś w miarę prosperować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Uważam że na początek mógłbyś obsiać całość zbożem , zebrać plon i sprzedać. W między czasie przerobić obory na produkcje na którą chcesz się nastawić i pomału budować stado czy to byków czy też trzody.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Mam głupie pytanie : o co chodzi z tymi patykami ??? Bo ja z zach-pom i u nas gwary nie ma :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Patyki dla swin - czyli kojce w ktorych je zamykasz.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewne jest jedno jesli zaczynasz praktycznie od zera a chcesz z tego zarobić jakieś pieniądze - rób cos czego nie robia inni np strusie czy jakies inne swinki wietnamskie - jesli bym miał zaczac bawic sie w jakas hodowle to na 200% robiłbym cos niespotykanego niekonwencjonalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doval    0

Te nie typowe hodowle wydaje mi się aby narobią kłopotu i dużo pracy. Tu praktycznie wszystko jest tylko czy bardziej będzie dochodowe tylko uprawianie ziemi czy też trzymanie stada?

Ps. Czy na początek mogę się starać o jakieś dodatkowe dotacje oprócz dotacji na uprawę ziemi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie szereg niezbędnych informacji masz na forum,wystarczy tylko poszukać i poczytać a juz będziesz wiedział znacznie wiecej. Co do nietypowych hodowli to fakt,że zawsze istnieje jakieś ryzyko,ale bez tego też nic nie osiągniesz. Startując od zera jak najbardziej możesz liczyć na dofinansowanie.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer8244
      Farmerek ciężko mi pali przy ujemnej temperaturze.
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
    • Przez Karolina94
      Witam, nie wiem czy tu dostanę jakieś rady,ale chyba warto spytać
      Tydzień temu kupiłam gospodarstwo rolne, 1,50ha. Chciałabym teraz dokonać kilku zmian, po 1) stoi tam stara drewniana stodoła w b.złym stanie nadaje sie jedynie do rozbiórki, chciałaby ją rozebrać a na jej miejsce, na te fundamenty postawić budynek gospodarczy, czy na takie cos będę potrzebowała zgody, czy do 35m2 wystarczy zgłoszenie? Druga sprawa to do domu chciałabym, wręcz musze, dostawić kotłownie,kotłownia miałaby ok 10m2 czy również na to wymagana jest zgoda, czy wystarczy zgłoszenie? Działaka zagrodowo-rolna.
    • Przez vailus
      Witam. Chciałem się zapytać czy jest jakiś program typowo polegający na dofinansowaniu po przejęciu gospodarstwa od rodziców. Rodzice chcą mi przepisać niewielkie gospodarstwo rolne wraz z inwentarzem (posiadamy produkcję mleka oraz chów bydła). Plany są takie aby powiększyć produkcję jak i areal. Szukałem na internecie jakiś informacji, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć co jasno odpowie na moje zapytanie. Młody rolnik odpada na chwilę obecną. Czy jest jakaś alternatywa po przejęciu gospodarstwa? Oczywiście jeśli byłaby do w zależności od kwoty, pieniążki byłyby przeznaczone na rozwój parku maszynowego nowego bądź maszyn używanych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj