Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Luke16

New Holland 648 - chyba poważna awaria skrzyni?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Luke16    293

Moje zadowolenie nie trwało zbyt długo :( po sprasowaniu 5ha prasa nagle przestała śmigać :( wałek się obraca i nic po za tym ... Miał ktoś kiedyś taki przypadek w swojej może to jakaś pierdółka?

Adam8550    14

Przekładnia przekazuje napęd na główny łańcuch z lewej strony obok centralki? Z przekładni wychodzi półoś która połączona jest jakby tulejką maże tam coś się stało.

tespis17    21

Z tym siłownikiem elektrycznym (silnik) okręć go najszerszą opaską(ściągawką). Przynajmniej u mnie tak jest zrobiony każdy siłownik.

Tak jak kolega Adam8550 napisał.

Co kolega ma tyle awarii. Jaki przebieg ma ta prasa???

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik556    5

Może ona ma cofnie rotora i się w przekładni rozłączyło i nie chodzi u mnie w john deere 575 tak było :D a już myślałem że też się popsuła :)

Luke16    293

z tym siłownikiem to wstyd się przyznać :P Wszystko było dobrze tylko człowiek uczy się na błędach :P Raz że siatkę źle założyłem a dwa ten siłownik wysuwa tylko mechanizm a nie podnosi ramie które później spada i obcina siatkę - tutaj youtube wszystko wyjaśnił :P

Przekładnia dzisiaj wyciągnięta okazało się że niestety jeden tryb od tzw. ataku poszedł w diabły tzn. wykruszyły się dwa ząbki i prasa o dziwo dobrze chodziła aż zatrzymałem wałek i już się nie włączyła... myślę że skończy się na dorobieniu trybu bo jakiś wielce skomplikowany to on nie jest...

P.S. Też wam się w tym roku wszystko tak psuje? U nas jest masakra... Od ciągnika poprzez prasę, kosiarkę po kosę spalinową... Jeżdżę po ludziach i jest to samo ciągle coś naprawiają ...

Edytowano przez Luke16

tespis17    21

@morfi81

Ja tych opasek nie zakładałem ale jak są i działa to lepiej nie ruszać.

@Luke16

Czyli nie popsuło się tylko namieszałeś ale jeden plus jest że jesteś specem teraz od mechanizmu siatki.

Najlepiej jest zawsze wysunąć kaczy dziób na manualu i wtedy założyć siatkę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez adriian
      Witam. Mam pytanie posiada może ktoś z was części do New Holland 8670 - 1997rok, albo wie kto może mieć ? Interesują mnie tryby do skrzyni biegów.
    • Przez Nowyagri
      Witam. Panowie, mam problem z moim Fendtem Favoritem 514C. Pedał sprzęgła jest strasznie miękki, wciska się bez żadnego oporu, jedynie sprężyna co podnosi pedał stawia opór. Sprzęgło działa, ale skok 1 cm od pełnego wciśnięcia i odpuszczenie go powoduje że ciągnik już rusza. Raz biegi wchodzą lżej a raz ciężej. Najgorzej jest z 1 i 2 biegiem. Sprzęgło sprawia wrażenie "jak by cylinderek nie wysprzęglał "
      Cylinderek jest suchy, nie widać ubytku płynu z zewnątrz. Sprzęgło było odpowietrzane pompką podciśnieniową. 
      Ciągnik kupiłem już z takim sprzęgłem.  Traktor ciągnie, sprzęgło się nie ślizga, ma moc. 
      Mechanik był, sam nie wie co może być przyczyną, powiedział "jeździć" , cylinderek raczej nie jest uszkodzony bo nie leje płynu a pedał oddaje. 
      Moim zdaniem należało by jednak usunąć usterkę. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Dziękuję za pomoc 
    • Przez Konrad2510
      Witam mam taki problem, przybywa mi oleju w silniku, płyny z chłodnicy nie ubywa to co może być przyczyną kiedyś gdzieś czytałem że może być pompa hydrauliczna zwalona i może ciec do silnika. Dodam że podnośnik chodzi bardzo dobrze rozsiewacz 1,5nawozu plus rozsiewacz i ładnie trzyma, co może być przyczyną?
    • Przez Heniu95
      Witam wszystkich zgromadzonych,
      Chcę kupić ciągnik rolniczy z podanych, New Holland t6030 lub Deutz fahr k420 lub Fendt 411 lub Zetor 11441
      I teraz jeśli moglibyście powiedzieć coś o tych ciągnikach i który z tych czterech jest najlepszy, jak jest ze spalaniem, awaryjnością  i dlaczego dany ciągnik to byłbym wdzięczny. Jestem otwarty na różne opinie. Ciągnik pracowałby na 40 hektarowym gospodarstwie, jako główny ciągnik tzn. orka, siewy itp .
      Pozdrawiam 
    • Przez Matik7171
      Witam. Mam problem z kontrolką nr 14, a mianowicie tydzień temu podczas zmiany kierunku jazdy rewersem elektrohydraulicznym zaswiecila się i uniemożliwiła jazdy. Zgasilem przerzucilem rewers na inną pozycje i było dobrze aż do przedwczoraj gdzie ta sytuacja się powtórzyła lecz teraz kilka krotnie. Wczoraj za każdym razem gdy przerzucilem rewers zaczęła migac i piszczeć. Czym to może być spowodowane?