Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Luke16

New Holland 648 - chyba poważna awaria skrzyni?

Polecane posty

Luke16    335

Moje zadowolenie nie trwało zbyt długo :( po sprasowaniu 5ha prasa nagle przestała śmigać :( wałek się obraca i nic po za tym ... Miał ktoś kiedyś taki przypadek w swojej może to jakaś pierdółka?

Adam8550    14

Przekładnia przekazuje napęd na główny łańcuch z lewej strony obok centralki? Z przekładni wychodzi półoś która połączona jest jakby tulejką maże tam coś się stało.

tespis17    21

Z tym siłownikiem elektrycznym (silnik) okręć go najszerszą opaską(ściągawką). Przynajmniej u mnie tak jest zrobiony każdy siłownik.

Tak jak kolega Adam8550 napisał.

Co kolega ma tyle awarii. Jaki przebieg ma ta prasa???

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik556    9

Może ona ma cofnie rotora i się w przekładni rozłączyło i nie chodzi u mnie w john deere 575 tak było :D a już myślałem że też się popsuła :)

Luke16    335

z tym siłownikiem to wstyd się przyznać :P Wszystko było dobrze tylko człowiek uczy się na błędach :P Raz że siatkę źle założyłem a dwa ten siłownik wysuwa tylko mechanizm a nie podnosi ramie które później spada i obcina siatkę - tutaj youtube wszystko wyjaśnił :P

Przekładnia dzisiaj wyciągnięta okazało się że niestety jeden tryb od tzw. ataku poszedł w diabły tzn. wykruszyły się dwa ząbki i prasa o dziwo dobrze chodziła aż zatrzymałem wałek i już się nie włączyła... myślę że skończy się na dorobieniu trybu bo jakiś wielce skomplikowany to on nie jest...

P.S. Też wam się w tym roku wszystko tak psuje? U nas jest masakra... Od ciągnika poprzez prasę, kosiarkę po kosę spalinową... Jeżdżę po ludziach i jest to samo ciągle coś naprawiają ...

Edytowano przez Luke16

tespis17    21

@morfi81

Ja tych opasek nie zakładałem ale jak są i działa to lepiej nie ruszać.

@Luke16

Czyli nie popsuło się tylko namieszałeś ale jeden plus jest że jesteś specem teraz od mechanizmu siatki.

Najlepiej jest zawsze wysunąć kaczy dziób na manualu i wtedy założyć siatkę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mate0
      Witam 
      Chciałbym się podzielić informacją i awari w kombajnie new Holland TC 5040 z 2008 roku. Problem polegał na tym, że przestał działać joystick czyli:
      - podnoszenie i opuszczanie hederu
      - wszystko związane z motowidłami 
      Prąd w panelu bezpiecznikach był, bezpieczniki sprawne.
      Awaria wynikła po tygodniowej przerwie w żniwach ( skończenie omłotu rzepaku czas przygotować kombajn na zboża i kicha )
      Telefony do serwisów z całego województwa każdy zajęty mogą być dopiero za 2-3 dni. Przez telefon podejrzewają awarię komputera.
      Po wielo godzinnych męczarniach okazało się, że wszystkiemu winny jest alternator który przestał pełnić swoją rolę. Co ciekawe panel informacyjny z początku nie wyświetla kontrolki od słabego napięcia trzeba około 2-3 godzin pracy w polu lub parenaście rozruchów silnika. W serwisie cena nowego alternatora 2600 netto. Udało się znaleźć kolesia z drugiego końca Polski, który z niemiec załatwił nówkę oryginał za 860 netto ,  który był na drugi dzień. 
      Co ciekawe przy słabym napięciu elektrycznym w kombajnie nie można go zgasić - jedyną opcją jest wyciągniecie bezpiecznika.

Mam nadzieję, że komuś przyda się ten wpis i oszczędzi sobie kupę nerwów. 
    • Przez zacx18
      Witam pisze ponieważ  nie wiem jaki olej zalać do skrzyni na każdej stronie internetowej są inne dane dotyczące oleju  na jednej jest stou na innej utto tak samo z parametrami 10w30 ,10w40  jaki jest prawidłowy ?
    • Przez lorak1980
      Witam serdecznie,
      panowie zwracam się z prośbą do szpeców co się może dziać ze skrzynią biegów w T25 na dwie wajchy, otóż zimą była robiona skrzynia tzn. wymieniane tulejki na rewersie plus wymiana łożysk na wałku pośrednim i wymiana podkładek ponieważ stare się wytarły. Wszystko ładnie dotoczone nasmarowane złożone skrzynia chodzi dość cicho, biegi ładnie wchodzą do wczoraj przy pracy z kultywatorem zaczęło przy napędzie na przód zgrzytać na tył jedzie ok. Oczywiście po zdjęciu podłogi luz na podkładkach od strony zabezpieczenia. Pamiętam stary wałek pośredni wyjęty był bo urwane było blokowanie podkładki po prawej stronie i od tamtej pory po zakupie nowego wałka trzeba wyjąć wszystkie podkładki do regulacji pod obudową łożyskiem bo niestety nie idzie wyregulować wałka by z lekkim oporem się kręcił. Bez podkładek jest idealnie po środku. Pytanie dlaczego tak szybko wytarło podkładkę? a może coś rozpiera bardzo na koło na przód co myślicie?
    • Przez mafiadankow
      Czołem

Jak niektórzy z Was zapewne wiedzą, nabyliśmy sieczkarnię jak w tytule. Wszystko fajnie pracuje, jednak teraz chcemy przygotować maszynę do zimowania. W pierwszej kolejności chcemy zdjąć przystawkę. Czy ktoś ma taki model, bądź podobny i wykonywał taki zabieg? Niby sworznie odbezpieczone, stopki opuszczone, przystawka w dół ale haki nie chcą puścić.

Drugi temat odnoście automatycznego ustawiania stalnicy. Działa to u kogoś? Mógłby się podzielić obsługą?

Trzeci temat. Jakie powinno być ciśnienie układu smarowania w silniku? Podczas pracy wykazuje ok 4 bar

Czwarty temat. W jakiś sensowny sposób można dotrzeć do dmuchawy? Chcemy zobaczyć w jakim stanie są łopatki i dokładnie wszystko umyć.

Piąty temat. W ogłoszeniach widać, iż ta sieczkarnia ma gniotownik, niemniej u nas takiego urządzenia nie ma, u znajomego który ma model 1900 wszystko wygląda identycznie. Czy w dmuchawie jest tarka?

Szósty temat, ostatni Ma ktos instrukcję obsługi?

Dzięki za poświęcony czas!

Pozdrawiamy, mafiadankow
    • Przez zasada
      cześć,jestem przed zakupem kombajnu chcialbym sie dowiedziec od właścicieli kombajn bedzie nowy

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.