Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Luke16

New Holland 648 - chyba poważna awaria skrzyni?

Polecane posty

Luke16    144

Moje zadowolenie nie trwało zbyt długo :( po sprasowaniu 5ha prasa nagle przestała śmigać :( wałek się obraca i nic po za tym ... Miał ktoś kiedyś taki przypadek w swojej może to jakaś pierdółka?

Adam8550    14

Przekładnia przekazuje napęd na główny łańcuch z lewej strony obok centralki? Z przekładni wychodzi półoś która połączona jest jakby tulejką maże tam coś się stało.

tespis17    21

Z tym siłownikiem elektrycznym (silnik) okręć go najszerszą opaską(ściągawką). Przynajmniej u mnie tak jest zrobiony każdy siłownik.

Tak jak kolega Adam8550 napisał.

Co kolega ma tyle awarii. Jaki przebieg ma ta prasa???

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik556    3

Może ona ma cofnie rotora i się w przekładni rozłączyło i nie chodzi u mnie w john deere 575 tak było :D a już myślałem że też się popsuła :)

Luke16    144

z tym siłownikiem to wstyd się przyznać :P Wszystko było dobrze tylko człowiek uczy się na błędach :P Raz że siatkę źle założyłem a dwa ten siłownik wysuwa tylko mechanizm a nie podnosi ramie które później spada i obcina siatkę - tutaj youtube wszystko wyjaśnił :P

Przekładnia dzisiaj wyciągnięta okazało się że niestety jeden tryb od tzw. ataku poszedł w diabły tzn. wykruszyły się dwa ząbki i prasa o dziwo dobrze chodziła aż zatrzymałem wałek i już się nie włączyła... myślę że skończy się na dorobieniu trybu bo jakiś wielce skomplikowany to on nie jest...

P.S. Też wam się w tym roku wszystko tak psuje? U nas jest masakra... Od ciągnika poprzez prasę, kosiarkę po kosę spalinową... Jeżdżę po ludziach i jest to samo ciągle coś naprawiają ...

Edytowano przez Luke16

tespis17    21

@morfi81

Ja tych opasek nie zakładałem ale jak są i działa to lepiej nie ruszać.

@Luke16

Czyli nie popsuło się tylko namieszałeś ale jeden plus jest że jesteś specem teraz od mechanizmu siatki.

Najlepiej jest zawsze wysunąć kaczy dziób na manualu i wtedy założyć siatkę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować