Zaloguj się, aby obserwować  
endriuu

Czy mechanik maszyn rolniczych

Polecane posty

endriuu    0

witam wszystkich, mam takie pytanie czy -moja tesciowa moze przepisac na mnie gospodarstwo ukonczylem szkole o nazwie mechanik maszyn rolniczych, czy ta szkola bedzie uznawana jako szkola rolnicza ,prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jesli mechanizator rolnictwa się liczy jako wykształcenie rolnicze to mechanik penie też - to zależy czy program obejmował jakieś przedmioty zwiazane z rolnictwem - uprawa hodowla czy cos takiego


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriuu    0

w tej chwili pracuje,i jestem ubezpieczony ale nie w krusie i nie mialem praktyki w rolnictwie od kilku lat pomagam tesciom a mieszkam od nich okolo 100 kilometrow mam 37 lat i czy ktos by mi mogl jednoznacznie powiedziec czy spelniam kryteria do przejecja gospodarstwa dziekuje wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

nie jestem pewien na 100% ale chyba nie spełniasz kryteri, z tego wiem ponieważ kiedyś coś tam czytałem gazetę i koleś miał problem bo skoniczył zawke mechanik maszyn rolniczych i teśc albo wuj lub ojciec chciał przepisać gospodarke i nie spełniał wymagań nawet list do ministra pisał rolnictwa. Kiedyś tak ze 2 lata temu to byś spełniał no a że pis i samoobrona rządzili to tak wyrządzili i człowieczyna sam musiał pujsć na jakieś studium. Wiesz rok temu wybierałem sobie szkołe więc to i owo się dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

aby przejąc gospodarstwo nie trzeba spełniać żadnych kryteriów, natomiast w wypadku ubiegania się o rentę strukturalną przez przekazującego lub korzystając z programu "ułatwianie startu młodym rolnikom" trzeba posiadać wykształcenie rolnicze, zgodnie z październikowym rozporządzeniem dotyczącym tego drugiego działania technik mechanizacji rolnictwa spełnia to wykształcenie rolnicze, umożliwiające otrzymanie grantu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriuu    0

chodzi o to aby tesciowa otrzymala rente strukturalna. to co powinnem zrobic moze cos podpowiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej się przejdź do jakiegoś urzęndu tam ci powiedzą napewno dobrze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriuu    0

no tak ale te urzedyyyy, to mowia i tak i tak i czlowiek nic nie wie , wiec moze tu ktos cos powie czekam na posty i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych nie upoważnia do przepisania gospodarstwa i do 50tys.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja mam wykształcenie mechanik elektryk urządzeń rolniczych technikum rolnicze to przy przejęciu nie ma żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ale dziś byłem w rolniku i pytałem to powiedziała że musi być technikum zawodówka nie może być bo się nie dostanie 50tys.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Ale dziś byłem w rolniku i pytałem to powiedziała że musi być technikum zawodówka nie może być bo się nie dostanie 50tys.

 

pozwolę sobie zacytować treść rozporządzenia:

 

"§ 6. 1. Warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. d, uważa się za spełniony, jeżeli osoba fizyczna posiada:

1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe (...)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

to już takie po..bane że hu. tam mówią że nie może, tu może


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

do renty strukturalnej wystarczy ci ze masz zawodowe/srednie/wyższe rolnicze,jak masz średnie lub wyższe nie zwiazane z rolnictwem to potrzebny dodatkowo 3-letni staż pracy (opłacony KRUS), a jak zawodowe nie związane z rolnictwem to staż pracy 5 lat. , także jezeli uznają twoje wykształcenie za "rolnicze" to twoja tesciowa ma rente a ty kłopoty ;) , twuu, znaczy się hektary :)

 

ja mam troche inny problem bo mam wyższe - elektrotechnika - i w lutym 2010 mój ojciec kończy 55 lat i zamierzam przejąc gospodarstwo a on na rentę :), mysle że najrozsądniejszym wyjsciem będzie opłacenie składki KRUS wstecz na 3 lata za okres w którym studiowałem i wtedy spełnie warunki fakt pójdzie troche kasy na raz, bedzie to jakies 4- 5 tys z odsetkami , ale ojcu sie zwróci w pół roku, a gdzie tu jeszcze 10 lat do emeryturki :), przez całe życie robiłem na gospodarstwie i nie widze sensu, chodzić na weekendach do jakiejś zaocznej policealnej, tymbardziej że zamierzam pracować dodatkowo w zawodzie który sie wyuczyłem, co sadzicie o tym wyjściu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanik99    3

54 ale ona pracuje i bedzie dalej pracowac, z resztą gospodarstwo stoi na ojca w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

moim zdaniem lepszym wyjściem w przypadku posiadanego już wykształcenia wyższego są studia podyplomowe, może i koszt tego rozwiązania wraz z kosztem alternatywnym utraconego czasu przekroczy wartość 3 letniej składki KRUS, lecz zdobyte w ten sposób wykształcenie (kwalifikacje) może okazać się bardziej cenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj